кафедра менеджменту

 

Історії успіху випускників

            

Моє ім’я Душкін Дмитро Вячеславович.

Я закінчив Полтавський університет економіки і торгівлі (ПУЕТ) у 2011 році. Навчався я на кафедрі Менеджменту, спеціальність «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Доля влаштувала мені екзамен життя коли я був на першому курсі. За двадцять днів після вступу до університету, я не зміг продовжувати навчання, у зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою. Наступного року я таки зміг піти на навчання, та дійти у навчанні до кінця, ставши магістром менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.

Невдовзі після закінчення університету, я влаштувався на роботу до офісу сервісного підприємства нафтогазової галузі ТОВ «Сміт Сервісез Юкрейн», як офіс-менеджер. Дане підприємство являється міжнародною компанією з власними підрозділами та офісами по всьому світу. У 2012 році відбулося поглинання нашої компанії іншою більшою компанією даної галузі - «Шлюмберже». Фактично я працюю по спеціальності: англійська мова являється основною мовою спілкування всередині компанії, корпоративні правила дотримуються кожним геомаркетом, існує окремий корпоративний етикет.

Працюючи в одній компанії вже більше ніж 10 років, я здобув неабиякий досвід прийняття рішень, та комунікабельності в нестійкому бізнес середовищі сьогодення. За цей час у мене з’явилося багато знайомих та друзів, котрі приїжджають в Україну на роботу з різних країн. Своїм теперішнім положенням у суспільстві, я завдячую університету.

З повагою,
Д. В. Душкін

            

Hello.

My name is Nijat Gurbanov.

I am from Azerbaijan, Baku.

I graduated from Baku State University after that I got my master degree in Ukraine.

During 2018-2020 I studied in Poltava University of Economics and Trade. My major was Master of Business Administration (MBA).

PUET contributed a lot of things to my life from positive side. I have learned a lot about my profession which I use it on my career today. On the other hand, I met with great people in Poltava and I made dozens of friends which I keep in touch with them regularly. There is a special person for me which always helped me during my studying time. Her name is Lyudmila Mixaylovna Shimanovskaya. 

Nowadays, I work being a supply chain manager in one of the biggest companies in Azerbaijan. It called "VELIEV" LLC. 

I will always be grateful to my professors and PUET for their contribution to my life. 

Best Regards
Nijat Gurbanov

            

Анна Соколова

Випуск з магістратури 2020 року. Бізнес-адміністрування.

По факту трудовий шлях в мене був різноманітний, але кожен етап своє дав. 

Я і вчителькою англійської була, і в Туреччині спорт аніматором працювала, і міжнародним сейлзом на полтавському заводі, що виготовляють масло очищуючи машини для трансформаторів та вітряних турбін. І це тільки за бакалавратуру

Після повернення з навчання у Латвії я вже переїхала до Києва і там працювала у американський логістичній компанії. Я працювала операційним менеджером - менеджерила водіїв та комунікувала з постачальниками та отримувачами. Моєю задачею було влаштувати всю доставку так, щоб вона була right on time, to a right place, with a right and non damaged cargo. 

Тут я пропрацювала трохи більше півроку і сіла писати диплом

Весною 2020 року я почала працювати New Business Developer-ом в рекламній агенції Creative Solutions. Працювала з такими клієнтами як - Coca-Cola, Loreal, Біосфера, Обуховський Картонний завод. 

Агенція дала мені великий досвід, бо була мала, і я займалась просто всім - продажі, проджект-менеджмент, операційні внутрішні задачі, фінанси! Прокачала тут свій комунікаційний скіл, знання в маркетингу та фінансах, та все що пов‘язано з маркетинговими проєктами. Дякую цим 2ом рокам та своїй керівничці!

І от лютий 2022. Наша мала агенція поставила бізнес на паузу та я вже шукала роботу в Європі. І в березні я почала працювати проджект-менеджером в британській компанії Ebiquity. А точніше в ії subsidiary - Digital Innovation Center з їх головним офісом в Нідерландах. Сама Ebiquity - це незалежний аудитор медіа інвестицій. А моя DIC займається аналізом саме діджал інвестицій. Я працюю віддалено та зараз знаходжусь в Польщі. Працюю з клієнтами по всьому світу - Brown-Forman, Vodafone, Reckitt, Nestle

            

Цю агітку мені допомогли сформулювати більш досвідчені партійці, виписавши з біографії саме ті моменти, які кращим чином підходили до політичних цілей. Спробую залишити лише те, що стосується навчання в копервузі, і менеджменту 😊 Під час навчання не відзначався особливою жагою до знань, хоч заняття і не прогулював. Але міг і в співавторстві до книги, присвяченій історії Полтави, написати статтю, і пивка попити у колишніх місцевих  кабачках «Чумак» та «Стріла», і прийняти участь у вікторинах, присвячених менеджменту, і зіграти у самодіяльності, у ролі російського рубля на милицях (так, гнобив русню ще до того, як це стало мейнстрімом)), і заспівати ремікс в образі Віктора Павліка зі сцени актового залу!

Наприкінці навчання, для написання дипломної роботи обрав тему, актуальність якої, як я вважав, залишатиметься ще тривалий час. Це антикризове управління підприємством, науковий керівник - Людмила Михайлівна Діанич-Шимановська:

Після закінчення навчання у 2003-му році, прагнув реалізувати свої знання на якомусь заводі, і запропонував себе у відділі кадрів заводу «Електромотор», у відділі збуту і маркетингу якого і попрацював кілька місяців, поки не з’явився за повісткою до військкомату, і був призваний відслужити строкову службу в армії. Зважаючи на те, що в юності я займався спортом, кульовою стрільбою, і неодноразово перемагав на першостях м. Полтави, мандатною комісією був призначений у підрозділ спецпризначення на посаду снайпера. Підрозділ залучався до виконання службово-бойових завдань, і найбільш запам’ятались два – саміт голів держав СНД, під час якого особовий склад ніс службу вздовж траси до Сімферополя. Це була найближча відстань до В.В.Хуйла, коли він у своєму броньованому ЗіЛу проїжджав трасою повз мене у трьох метрах, але вирішити проблеми України в той час, нагоди не випало. Другим випадком став Майдан 2004-го року.  Тут мені не соромно було за те, що виконуючи наказ по забезпеченню правопорядку, зі щитом, відкрито, і не приховано, перед особовим складом, і керівництвом зокрема, висловив свою громадянську позицію, і чітко заявив, що у випадку наказу про штурм мітингувальників – в той же момент складу щит, і перейду на бік народу. Зважаючи на те, що про даний факт була доповідь вищому керівництву, хочу думати, що моя крапля була не одинокою при прийнятті рішення відмовитись від силових дій того часу. Забігаючи наперед, через 10 років, на Майдані, що увійшов в історію, як Революція Гідності, я вже був з іншого боку барикад, і з самого початку подій відчув, що тепер навпроти нас стоять ті, хто не зважатиме ні на квіти, які мітингувальники вставляли в щити, ні на чай та канапки, якими пригощали мітингувальники, і у випадку наказу, цей контингент на бік народу не стане.

Але поки що, завершивши навчання в Кооперативному, і відслуживши строкову службу в армії, мені хотілось спробувати реалізувати себе на якомусь заводі, і я вирішив повернутись на завод «Електромотор», який став рідним за той невеликий проміжок часу, коли встиг пропрацювати там до призову в армію.

Втім, пари років роботи вистачило, щоб зрозуміти, що такі «динозаври» часів СРСР потребують занадто докорінних реформ, одне тільки словосполучення «менеджмент у СРСР» вже звучить, як анекдот. Я ж відчував у собі впевненість, що знання в актуальній сфері антикризового управління дадуть мені перевагу, якщо я відважусь на спробу реалізувати її на власній справі. А для цього потрібно було змінити кабінет ІТР-івського робітника, «білий комірець», на діяльність, що «ближче» до власного підприємництва. Єдине, в чому я окреслив для себе стратегічний напрямок – я хотів займатись не чимось схожим на стратегію «зняття вершків», типу повального відкриття точок продажу мобільних телефонів, або увірватись до неймовірно жорсткої конкуренції у сфері пропозиції металопластикових вікон, пропозиціями яких були завалені поштові скриньки з безкоштовними рекламними газетками. Хотілось працювати в реальному секторі економіки, з чимось іноваційним. Спробував працювати у фірмі ДатаГруп з будівництва оптичних комп’ютерних мереж. Доволі перспективний і іноваційний напрямок. Не гребував з двома вищими освітами, після теплого кабінету займатись прокладкою оптичних кабелів у люках підземних мереж:

Саме економічні знання дозволили проаналізувати цей напрямок, щоб зрозуміти, оптичні мережі будуються дуже швидко, а служать дуже довго, тому хоч напрямок і є іноваційним, але не привабливим комерційно. У 2007 році я вперше побачив цікавий матеріал на будівництві – пінопластові кульки з великого мішка засипались до бетономішалки, додавались якісь компоненти, цемент і вода, і отриману суміш спецобладнання під тиском подавали на дах, до місця укладки. Згодом, утворювалось дуже міцне і легке перекриття. Пропрацювавши «на лопаті» сезон, я вивчив технологію, побачив на практиці, чим відрізняється суміш за різних обставин, якщо рецептура порушена в бік якогось матеріалу, або ж якщо певний матеріал виявився неналежної якості. Прорахувати економічний бік справи було справою техніки.

Наступного ж сезону, у 2008-му році я перейшов до практичної реалізації задуму, і заснував приватне підприємство. Так сталось, що саме в цей час у світі почалась світова фінансова криза. Однією з галузей, що найболючіше відреагували на це явище стало якраз будівництво. Сотні і тисячі будівельних фірм збанкротіли, а кому пощастило більше – змогли встигнути закритись. Саме тоді я найяскравіше відчув ефект від знань з антикризового управління підприємством. Саме завдяки антикризовому менеджменту у мене вийшло не тільки формально зареєструвати фірму, а й укласти перший договір, і виконати перші підрядні роботи, отримавши свій перший в житті підприємницький прибуток! Щоправда прибуток був доволі скромний, і практично весь був вкладений в подальшу справу, зокрема на маркетинг, бо у «молодої», нікому не знайомої фірми є шанс отримати підряди, причому відразу мільйонні, лише якщо ти живеш по сусідству з міським головою 😉 Тому міжсезоння було голодним, і в моїй трудовій діяльності з’явилась строчка роботи нічним охоронцем у «Явір-2000» 😊

Взагалі, хоч я і обрав інноваційну галузь реального сектора економіки – будівництво із застосуванням перспективного матеріалу, полістиролбетону, але це не сфера надприбутків. А в цьому світі лише гроші роблять додаткові гроші. Квиток до цього бізнесу коштує недешево. Тому після перших випробувань роботою в умовах світової фінансової кризи, перші скромні успіхи довелось вкладати і на отримання сертифікатів, викупу прав інтелектуальної власності на ТУ (технічні умови), щоб працювати легально, а не піратствувати, прибуток наступного сезону – на викуп орендованого обладнання. Прибуток наступного сезону - майже весь на будівництво складського приміщення. Щойно фінансовий стан почав виходити на пристойний рівень – відбулись історичні події, що отримали назву Революція Гідності, з наступною військовою агресією Російської Федерації, окупацією Криму, та початку війни на Донбасі. Звичайно, я не міг залишитись осторонь, і не чекаючи повістки, добровольцем з’явився у військкоматі. Так вийшло, що в цей час там знімали сюжет журналісти каналу «місто», і запитавши у мене дозволу, поки я заповнював анкету, задали мені пару запитань. І коли на питання, чим я займаюсь, вони почули, що я є засновником будівельного підприємства, яке мені довелось закрити, поставили наступне запитання: чи не краще було б залишитись вдома, і продовжувати заробляти гроші? На що я сказав, що відповім цитатою людини, прізвище якої не назву, тому що, тоді в той час ще, у 2014-му році, це могло взагалі стати причиною не виходу інтерв’ю в ефір. Я відповів, що якщо людина між хлібом і свободою вибере хліб – то зрештою втратить і хліб і свободу. А якщо між хлібом і свободою вибере свободу, то матиме і свободу, і свій власний вирощений хліб, ніким не відібраний: https://youtu.be/_8mhAil98Sg (новини Полтавщини від 31.03.2014).

Витримавши перший удар, добровольчі батальйони виконали своє завдання на 100500% - давши змогу в тилу відбудувати збройні сили, провести кілька хвиль мобілізації, і передати лінію фронту регулярній армії. Після розформування добровольчих батальйонів, повернувся до керівництва своєю фірмою, і знову зміг успішно відновити роботу, практично без втрат. У 2016-му році отримав від побратимів пропозицію висунути кандидатуру на місцевих виборах, і став спочатку депутатом Шевченківської (бувшої Октябрської) районної ради, а потім і членом міськвиконкому Полтавської міської Ради.

Саме в цей час так вийшло, що мене «знайшла» нагорода, яка загубилась два роки тому, і була вручена мені Головою перед одним з засідань виконкому: https://kolo.news/category/vlada/15054

Повернувшись до професійної діяльності, продовжив розвиток підприємства,  виконував значні обсяги будівництва житлових і нежитлових об’єктів, створював нові робочі місця, а за обсягами сплачених податків увійшов до рейтингу ТОП-100 підприємств Полтавщини, за що був нагороджений відзнакою до професійного «Дня будівельника»

Так, без інвестицій, розвиваючись лише за рахунок частини прибутку, розвиток фірми відбувався повільно. Повільніше, ніж це можна було зробити, маючи більш широкі фінансові можливості для інвестування у справу. До того ж, потрібно було пам’ятати про війну, що не припинялась. І 24-го лютого 2022 року відбулось чергове загострення цієї війни у вигляді повномасштабного вторгнення армії РФ. Тому нажаль, знову вкотре довелось відкласти розвиток підприємства, і застосовуючи антикризовий менеджмент підготувати підприємство до нових кризових викликів. Але перемога буде за нами, і ми знову відбудуємо нашу Україну, з використанням інноваційних енергозберігальних технологій!

            

Віннікова Каріна Павлівна

У 2022 р. з закінчила Полтавський університет економіки і торгівлі за спеціальністю «Менеджмент» та отримала ступінь магістра з менеджменту та адміністрування.

В даний час працює у компанії Workconsult на посаді адміністратора.  

Компанія Workconsult займається консалтингом у сфері ринку праці та пропонує консалтингові послуги в декількох офісах у Німеччині та Східній Європі, а саме в містах Берлін, Гамбург, Лейпциг, Київ і Полтава (Україна). Рішення для ринку праці також доступні в режимі онлайн для інших країн, таких як Австрія, Швейцарія, Польща та наразі доступні на 10 мовах: німецька, англійська, французька, польська, румунська, російська, українська, турецька, арабська, фарсі.

            

Войт Богдан Русланович

У 2021 р. з відзнакою закінчив Полтавський університет економіки і торгівлі за спеціальністю «Менеджмент».

В даний час поєднує навчання в аспірантурі з активною професійною та громадською діяльністю. Зокрема, є головою правління «Громадський Рух «Могутня Держава»,  радником Перещепинського міського голови, засновником YouTube проекту #Dіалог. 

Ще починаючи зі студентських років був неодноразово був відзначений за успішне навчання та активну громадську позицію. Зокрема, має такі відзнаки:

  • «Професіонал Року 2019» за версією Всеукраїнського журналу «MILLENIUM CLUB»;
  • «Гордість Дніпра» за версією Всеукраїнського журналу «MILLENIUM CLUB»;   
  • «Гордість України» за версією Всеукраїнського журналу «MILLENIUM CLUB»;  
  • Преміант Дніпропетровської обласної ради «За внесок у розвиток місцевого самоврядування, місцевої самоорганізацї населення та громадського руху»;    
  • Стипендіат Полтавської міської ради;
  •  Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Кращий студент України 2018» в номінації «Кращий студент - громадський діяч України»; 
  • Лауреат конкурсу наукових робіт «Від студентського самоврядування - до самоврядування громад» Полтавської обласної ради;
  • Почесна грамота за підписом народного депутата України Кулініченка І.І. за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у соціально-економічний розвиток країни;  
  • Подяка від командира військової частини Т0940 «За надання гуманітарної допомоги частині».

            

Тур Володимир – директор департаменту продажу Полтавського регіону.
Компанія – «Малбі-Україна» (ТМ Millennium ТМ Buvette)
Рік закінчення – 2005
Спеціальність «Менеджмент організацій»

Вдячний університету та викладачам кафедри Менеджменту за надані можливості розвиватися та повірити у себе. Адже 17 років тому, саме зі спеціальності «Менеджмент організацій» почався мій шлях до успіху.

Жодного разу не пошкодував про свій вибір. За роки навчання отримав цікавий та неоціненний досвід та знання. Про студентські роки залишилися не лише теплі спогади, а і вірні друзі, з якими разом ідемо по життю!

            

Анна Саковець - Директор з управління персоналом та організаційного розвитку ЛІГА:ЗАКОН.

Рік закінчення університету – 2004, Менеджмент організацій, Магістр з менеджменту

Час навчання в ПУЕТ вважаю «золотим», адже за цей період я здобула ґрунтовні знання з менеджменту, економіки, інформаційних технологій, а курс «Управлінням персоналом» докоріннім чином вплинув на мене та сформував мою професійну кар’єру. Вже багато років я працюю у сфері  управління людським капіталом та організаційного розвитку у провідних українських компаніях, таких як Група Компаній «ЛІГА», телеканал « ICTV», Корпорація «Артеріум». Більше 10 років обіймаю посаду Директора з управління персоналом.

Щиро дякую усьому педагогічному складу та керівництву Університету за те, що в університеті нас навчили людяності, відвертості, умінню донести та обґрунтувати свою точку зору!

            

Черниш Ірина Володимирівна

У 2004 р. з відзнакою закінчила Полтавський університет споживчої кооперації України. З 2004 р. по 2005 р. працювала асистентом кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Полтавського університету споживчої кооперації України. З 2005 р. по 2008 р навчалась в аспірантурі Полтавського університету споживчої кооперації України. У 2008 р. захистила дисертацію, має науковий ступінь к.е.н.

В даний час є завідувачем кафедри туризму та адміністрування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

            

Власенко Валентин Анатолійович

У 2004 році закінчив з відзнакою Полтавський університет споживчої кооперації України за спеціальністю «Менеджмент організацій» та здобув кваліфікацію магістра з менеджменту. З 2004 р. по 2005 р. працював асистентом кафедри менеджменту Полтавського університету споживчої кооперації України. З 2005 р. по 2008 р. навчався в аспірантурі Полтавського університету споживчої кооперації України з відривом від виробництва. У 2008 р. захистив дисертацію, має науковий ступінь к.е.н.

В даний час працює на кафедрі менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі на посаді доцента.

            

Глєбова Алла Олександрівна

У 2003 р. закінчила з відзнакою Полтавський університет споживчої кооперації України за спеціальністю «Менеджмент організацій» та здобула кваліфікацію магістра з менеджменту. З 2003 р. по 2004 р. працювала викладачем-стажистом, а з 2004 року  асистентом кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Полтавського університету споживчої кооперації України, поєднуючи педагогічну діяльністю з навчанням в аспірантурі. У 2008 р. захистила дисертацію, має науковий ступінь к.е.н.

            

Куценко Анна Володимирівна

В 1997 році поступила до Полтавського кооперативного інституту на факультет економіки та менеджменту, який закінчила у 2002 році з відзнакою. З 2003 р. по 2006 р. навчалась в аспірантурі університету, поєднуючи навчання з педагогічною діяльністю.

З 2006 р. по 2007 р. – пройшла шлях від асистента до старшого викладача кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Полтавського університету споживчої кооперації України. З 2007 р. по 2008 р. – обіймала посаду начальника Міжнародного науково-освітнього центру Полтавського університету споживчої кооперації України. У 2007 р. захистила дисертацію, має науковий ступінь к.е.н.

            

Рибалко-Рак Леся Андріївна 

У 2001 році поступила до Полтавського університету споживчої кооперації України за спеціальністю «Менеджмент організацій», який закінчила у 2002 р. з відзнакою та здобула кваліфікацію менеджера.

З 2002 р. по 2004 р. пройшла шлях від старшого лаборанта до асистента кафедри менеджменту Полтавського університету споживчої кооперації України.

З 2004 р. по 2007 р. навчалась в денній аспірантурі Полтавського університету споживчої кооперації України, яку закінчила в 2007 р. У 2008 р. захистила дисертацію, має науковий ступінь к.е.н.

В даний час працює на кафедрі менеджменту ПУЕТ на посаді доцента.

            

Сторожук Вікторія Петрівна

В 1995 році поступила до Полтавського кооперативного інституту на факультет економіки та менеджменту, який закінчила у 2000 р. з відзнакою за спеціальністю «Менеджмент організації». З 2000 р. по 2006 р. пройшла тернистий шлях від асистента кафедри менеджменту в Полтавському кооперативному університеті до доцента кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Університету споживчої кооперації України. У 2006 р. захистила дисертацію, має науковий ступінь к.е.н та вчене звання доцента.

В даний час працює на посаді декана підготовчого факультету ISMA (Вища школа менеджменту інформаційних систем, м. Рига, Латвія)

            

Бакало Надія Віталіївна

У 2000 р. закінчила Полтавський кооперативний інститут, за спеціальністю «Менеджмент організацій» та здобула кваліфікацію спеціаліста з менеджменту організацій. В 2000 р. була прийнята на роботу асистентом кафедри менеджменту Полтавського університету споживчої кооперації України. З 2002 р. по 2005 р. навчалась в денній аспірантурі університету. У 2008 р. захистила дисертацію, має науковий ступінь к.е.н.

В даний час працює на кафедрі туризму та адміністрування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на посаді доцента.

            

Таран-Лала Олена Миколаївна

У період з 1994-1999 рр. була студенткою Полтавського кооперативного інституту за спеціальністю «Менеджмент організацій». Після завершення навчання отримала диплом з відзнакою. Трудову діяльність почала у 1999 р. – працювала менеджером відділу маркетингу, збуту та комерційної діяльності філії Українсько-Російського СП «Інтеркаучук» Тірас»; інженером відділу кадрів Відкритого акціонерного товариства «Полтаваобленерго». З 2001 р. по 2002 р. працювала старшим лаборантом кафедри менеджменту Полтавського кооперативного інституту, який у 2001 р. було перейменовано на Полтавський університет споживчої кооперації України. У 2003 р. працювала асистентом кафедри менеджменту Полтавського університету споживчої кооперації України. З 2003 р. по 2006 р. навчалась в аспірантурі університету, поєднуючи навчання з педагогічною діяльністю. У 2008 р. захистила дисертацію, має науковий ступінь к.е.н.

            

Кузьменко Наталія Анатоліївна

У 1999 р. з відзнакою закінчила Полтавський кооперативний інститут. В цьому ж році була призначена виконуючою обов’язки, а і потім головою правління Линовицької споживчої спілки, де успішно керувала 15-ма магазинами в 9-ти населених. В 2003 р. переїхала у м. Київ і почала працювати офіс-менеджером в компанії «Ювента» -  наймаштабнішого дилера  компанії «Керхер» в Україні. Потім була призначена менеджером з персоналу в цій же компанії. Працювала в Києві та філії компанії «Ювента» в Дніпропетровську. Любов до автомийного бізнесу далася взнаки і щоб не працювати на когось, прийшла до висновку, що можна працювати на себе.

Є засновником компанії «Мультісервіс Груп» (www.in.ua)

            

Моргулець Оксана Борисівна

У 1999 р. з відзнакою закінчила Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю «Менеджмент організацій». У 2008 р. захистила дисертацію, має науковий ступінь к.е.н.

В даний час є Проректоркою з науково-педагогічної діяльності (освітня діяльність) Київського національного університету технологій та дизайну.