кафедра менеджменту

 

Новини кафедри

          

Аспіранти спеціальності 073 Менеджмент Кужель Олександр та Набасов Юрій прийняли участь у вебінарі від Clarivate, що відбувся 14 листопада 2024 року. Лекторка вебінару, Ірина Тихонкова, PhD, Customes Success Consultant Clarivate, провела семінар на тему «Дисертація: від планування до використання». Під час заходу розглянули ключові етапи виконання дисертаційної роботи, її захисту та подальшого використання. Учасники дізналися про ефективне використання ресурсів Clarivate, таких як Web of Science, Core Collection, ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index, EndNote, Pivot-RP, MJL та JCR, у процесі підготовки та написання дисертаційної роботи.

Сертифікат Олександр Кужель

Сертифікат Юрій Набасов

          

12-14 листопада 2024 року вже втретє відбувся загальноукраїнський міжуніверситетський кар’єрний захід «Час працювати 2024», одним зі співорганізаторів якого виступив Полтавський університет економіки і торгівлі. До проєкту було залучено понад 50 роботодавців, таких як SoftServe, Deloitte, Boeing, EY, Kernel, Всесвітня Продовольча Програма ООН та багато інших.

Здобувачі спеціальності «Менеджмент» також активно долучилися до заходу та взяли участь у воркшопах, HR-сесіях та зустрічах з експертами провідних компаній. Участь у проєкті дозволила студентам дізнатися про нові вакансії, можливості стажування, підвищити рівень своїх hard & soft skills.

          

Здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії ПУЕТ активно цікавляться питаннями наукової доброчесності. Саме тому вони з великим задоволенням відвідали відкриту лекцію Сергія Назаровця, присвячену шахрайству в наукових публікаціях, яка відбулася 1 листопада 2024 року. Спікер детально розповів про такі актуальні проблеми, як хижацькі журнали, гострайтинг та паперові фабрики. Особливу увагу було приділено інструментам для перевірки репутації наукових видань. Отримані знання допоможуть нашим аспірантам уникнути поширених помилок при публікації результатів своїх досліджень та зробити свій внесок у розвиток української науки.

          

23 жовтня 2024 року здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії взяли участь у методичному семінарі, присвяченому важливим питанням академічної доброчесності в освітніх закладах. Захід був організований з метою обговорення підходів до впровадження академічних стандартів у навчальний процес та наукову діяльність.

Під час семінару учасники мали можливість дізнатися про ефективні методи забезпечення прозорості та підзвітності в академічному середовищі. Особливу увагу було приділено темам підтримки принципів академічної доброчесності, політиці і практиці, що допомагають уникати порушень, перевірці текстів на плагіат та завданням уповноважених осіб зі сприяння доброчесності в освітніх установах.

Семінар став важливим кроком для здобувачів у їхній професійній підготовці та науковому становленні, допомагаючи їм підвищити рівень обізнаності з питань академічної етики та доброчесності.

          

Завідувачка кафедри менеджменту, доктор економічних наук, професор Шимановська-Діанич Л.М. та доцент кафедри, кандидат економічних наук Лозова О.В. успішно завершили післядипломну програму «Психологічне консультування» за спеціалізацією «Клінічна психологія та психотерапія травми». Курс “COUN 556: Основи травматерапії” був проведений Міжнародним інститутом післядипломної освіти.

Ця програма спрямована на поглиблення знань та навичок у сфері психологічного консультування, зокрема у роботі з травмами. Отримані знання та компетенції дозволять викладачам ефективніше підтримувати студентів та колег, сприяючи створенню безпечного та підтримуючого навчального середовища.

          

24 жовтня 2024 року студенти освітньо-професійних програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» першого рівня вищої освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент», галузь знань 07 «Управління та адміністрування» спільно з викладачами кафедри менеджменту ПУЕТ в рамках практико-орієнтованого навчання відвідали офіс підтримки у м.Полтава мережі "Аврора мультимаркет".

Неймовірні враження від побаченого та почутого дозволили ще раз усвідомити зв'язок теорії із практикою, та згадати відомі управлінські теорії, принципи, методи та підходи в рамках навчальних дисциплін спеціальності 073 «Менеджмент», які успішно імплементувались і діють у сучасному фреймворку компанії.

Дякуємо представниці Центру корпоративного навчання компанії Софії Микитенко - Корпоративній тренерці (лідерці напрямку Company Visit) за цікаву, змістовну, інформативну та корисну екскурсію, а також сподіваємося на подальшу співпрацю.

          

10 жовтня 2024 року здобувачі ступеня доктора філософії спеціальності 073 Менеджмент узяли участь у вебінарі по роботі з профілем ORCID, що організований Державною науково-технічною бібліотекою України  Під час заходу були розглянуті важливі питання:

  • Основні функції та можливості платформи ORCID;
  • Створення та налаштування профілю ORCID;
  • Як правильно додавати наукові публікації та інші роботи до профілю;
  • Інтеграція ORCID з іншими науковими платформами (Scopus, Web of Science та інші);
  • Рекомендації щодо ефективного використання ORCID для підвищення видимості досліджень та авторського визнання.

Наявність правильно заповненого профілю ORCID сприяє підвищенню видимості досліджень, а також полегшує роботу з академічними публікаціями, грантами та науковими проектами. Отримані знання та уміння відкрили можливість вдосконалити наукової репутації здобувачів, підвищити упізнаваність у наукових колах та сприяють ефективному управлінню своїми дослідницькими профілями.

          

17-26 вересня 2024 року викладачі кафедри менеджменту ПУЕТ і студенти-магістри спеціальності «Менеджмент та адміністрування» та «Бізне-адміністрування» в рамках вивчення дисципліни «Інноваційний менеджмент» і «Корпоративне управління та ситуаційний менеджмент» відвідали серію вебінарів присвячених Дню винахідника та раціоналізатора, який відзначається 21 вересня.

Винахідництво є рушійною силою прогресу, яка постійно змінює світ навколо нас, сприяє розвитку нових технологій, що розширюють можливості людства у науці, медицині, екології та багатьох інших галузях та сприяє вирішенню глобальних проблем для кращого майбутнього наступних поколінь. Завдяки винахідництву зміцнюється національна безпека, стимулюється розвиток освіти і науки та підвищується інноваційний імідж країни.

Цей захід об’єднав провідних представників Центрів підтримки технологій та інновацій (TISCs), центрів трансферу технологій, інноваційної сфери, науки, бізнесу та всіх, хто зацікавлений у розвитку інноваційного середовища, щоб обговорити актуальні питання інтелектуальної власності та її роль у стимулюванні інновацій.

В рамках вебінарів учасники дізналися про практичний досвід і поради від винахідників із наукового та бізнес середовищ, студентів та юних винахідників.

Так, 17 вересня 2024 року відбулася перша серія вебінару «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», темою якої є Інсайти інноваторів з бізнес середовища. Представники бізнесу розказали, як вони використовували інтелектуальну власність для розвитку своїх компаній, захисту нових технологій та створення конкурентних переваг на ринку.

Спікерами першої серії були:

1. Юлія Дремлюга, Lead R&D Engineer Спін-офф стартап «R.Flo», тема виступу: Створення конкурентної переваги інноваційного продукту за допомогою інтелектуальної власності.

2. Андрій Гижко, Президент ТОВ «Інститут нанотехнологій та органічних продуктів «Авелайф», канд. екон. наук, заслужений економіст України, тема виступу: Використання відходів виробництва для отримання нових видів продукції з новими якісними характеристиками.

3. В’ячеслав Мороз, засновник бренду SMARTINHOUSE, тема виступу: Досвід у захисті інновацій та запуску нових продуктів на прикладі компанії SMARTINHOUSE.

4. Григорій Жовнір, юрист, розробник та винахідник спальних мішків з підігрівом від альтернативних джерел живлення, тема виступу: Стратегії захисту інновацій у сфері товарів для outdoor-індустрії та досвід управління ризиками.

19 вересня 2024 року – друга серія вебінару «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», темою якої став Практичний досвід науковців-винахідників: Учасники отримали цінні поради та інформацію від науковців і дослідників, які поділилися своїми успіхами та викликами, що виникли при реалізації інноваційних проєктів та захисті інтелектуальної власності.

Спікерами другої серії стали:

1. Станіслав Барташевський, кандидат наук, доцент кафедри транспортних систем та енергомеханічних комплексів Національного техничного університету "Дніпровська політехника". Однією з дисциплин, що викладає - патентознавство, активно залучає студентську молодь до винхідницької діяльностті, має понад 35 патентів з яких 30-разом зі студентами. Тема виступу: “Lab to Market - шлях до успіху”.

2. Ірина Білоус, керівник Центру підтримки технологій та інновацій (TISC) у Вінницькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ, кандидат юридичних наук, доцент кафедри права ВТЕІ ДТЕУ, адвокат Ради адвокатів Вінницької області. Тема виступу: “Патентний тролінг в Україні: проблеми та шляхи вирішення”.

3. Павло Карножицький, аспірант НТУ "ХПІ", Project Manager, тема виступу: “З життя молодих науковців: як приборкати стартап”.

24 вересня 2024 року – третя серія вебінару «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», темою якої стали Кейси студентських інноваційних проєктів – студенти, які досягли успіхів у розробці та втіленню нових проєктів або створенні та розвитку власних стартапів, поділилися своїм досвідом про те, як інтелектуальна власність допомогла їм у досягненні успіху.

Спікерами третьої серії стали:

1. Іван Новосьолов, CMO at MechLab 3D. Тема виступу: «Кейс MechLab 3D».

2. Микита Найда, аспірант кафедри акустичних та мультимедійних електронних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського. Тема виступу: «Широкосмуговий акустичний вушний ехо-спектрометр».

3. Дмитро Савченко, магістр кафедри технології жирів та продуктів бродіння НТУ «ХПІ». Тема виступу: «Сучасний стартап напрям в НТУ «ХПІ» - від наукових досліджень до технологічного стартап проекту»

4. Сергій Пузько, PhD, засновник та CEO компанії CupCorn, що спеціалізується на виробництві одноразової еко посуди з кукурудзяного крохмалю. Теми виступу: «Інтелектуальна власність як ключовий фактор успіху інвестицій на пре-сид та сид стадіях».

26 вересня 2024 року – четверта серія вебінару «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», темою якої є «Ідеї та досягнення юних талантів». Під час вебінару спікери поділилися дієвими стратегіями розвитку винахідливості та нададуть поради, які допоможуть перетворити творчі задуми на практичні рішення для суспільства. А також висвітлять ініціативи IP офісу у сфері освіти, спрямовані на виховання нового покоління винахідників та забезпечення шкіл матеріалами для вивчення основ інтелектуальної власності.

Спікерами четвертої серії були:

1. Іван Тютько, учень 9 класу Чижиківського ЗЗСО I-III ступенів ім. А. Гнатишина, переможець Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище» (2021, 2023 роки), лауреат ХХІІІ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів (2023 р.) та дипломант III ступеня Всеукраїнської олімпіади учнівського дослідництва (2023 р.), поділиться результатами своїх досліджень у сфері використання нестандартних відновлювальних паливних матеріалів для підвищення ефективності енергозабезпечення

2. Марина Стойкова, вчителька географії та керівниця науково-дослідницьких проєктів, розкриє досвід організації науково-дослідницької роботи з учнями, зосередившись на темі «Краєзнавство як метод активізації пізнавальної діяльності»;

3. Ольга Кулініч, начальниця Департаменту «Академія інтелектуальної власності» ІР офісу, розповість, як завдяки інтеграції творчих підходів в освітні програми можна ефективно ідентифікувати та розвивати креативний потенціал дітей, сприяючи їхній подальшій професійній самореалізації;

4. Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) департаменту розвитку інновацій ІР офісу, поділиться тим, як професійно-технічні заклади сприяють підготовці кваліфікованих фахівців.

Цей захід допоміг учасникам розширити свої знання, отримати практичні поради, знайти нові можливості для розвитку та співпраці, а також ефективніше використовувати інтелектуальну власність як інструмент для інноваційного розвитку.

Дякуємо спікерам та Команді департаменту «Академія інтелектуальної власності» Державна організація «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (УКРНОІВІ) за цікавий просвітницький захід і сподіваємося на подальшу співпрацю.

          

26 вересня 2024 року кафедра менеджменту у складі науково-педагогічних працівників та здобувачів долучилися до віртуальної панельної дискусії «Цифрова трансформація: стратегічні рішення для бізнесу і фінансів», організованої Молодіжним бізнес-хабом «ІНТЕГРАЦІЯ ІННОВАЦІЙ FINTECH ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ»  (TWINFIN HUB PUET) під керівництвом Олени Яріш, завідувачки кафедри фінансів та банківської справи Полтавського університету економіки і торгівлі, створення якого ратифіковано грантовим проектом Еразмус+ «МІЖНАРОДНА МЕРЕЖА ВІРТУАЛЬНИХ МОЛОДІЖНИХ БІЗНЕС-ХАБІВ» VEHUB4YOU, що співфінансується Європейським Союзом та реалізується спільно з проєктними командами Університету Фоджа (Італія), Університету прикладних наук RISEBA (Латвійська Республіка), Мінгячевірського державного університету (Азербайджанська Республіка), Київського молодіжного освітньо-навчального центру KETY (Україна), Міжнародної громадської організації «Інститут соціально-економічних ініціатив (ІСЕІ)» (Україна) за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Виступив доцент кафедри менеджменту к.е.н. Валентин Власенко з доповіддю на тему «Перспективні напрями цифровізації національної економіки у період повоєнного відновлення України». Також Максим Литвинюк,  здобувач ступеня доктор філософії спеціальності 073 Менеджмент виступив з доповіддю на тему «Управління командами в ІТ сфері».

У дискусії прийняли участь викладачі кафедри менеджменту: професор , д. н. з держ. упр. Ігор Козюра, професор, д.е.н. Оксана Бондар-Підгурська, доцент, к.е.н. Тетяна Гусаковська; а також здобувачі ступеня доктора філософії зі спеціальності 073 Менеджмент: Артем Цимбалюк, Кобік Артур, Владислав Омельяненко, Олександр Павлій, Вячеслав Кулібаба, Роман Молько. Наукова співпраця у рамках міжнародних проєктів є ключовим фактором для розвитку освітньої системи, підготовки молоді до сучасних викликів через створення умов для їх професійного розвитку, ефективної інтеграції в цифровий простір та адаптації освітнього середовища до сучасного ринку праці.

          

19 вересня 2024 року здобувачі ступеня доктора філософії ПУЕТ зі спеціальності 073 Менеджмент (Олександр Бойко та Лахижа Роман) долучилися до міжнародних активностей СуМДУ, а саме відвідали курс «Європейські принципи побудови некорумпованого суспільства» організований в рамках в рамках проєкту Жана Моне «Anti-corruption and countering shadow economy: step by step to common Europe» (ID No 101127834 – AcorDes – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH). Курс має на меті розширити знання про європейську практику боротьби з корупцією та тіньовою економікою, обмінятися досвідом у сфері протидії корупції та визначити найкращі ініціативи ЄС у цій сфері. Спікеркою заходу Мариною Уткіною, науковим дослідником Школи права Університету м. Ворик (Велика Британія) детально подано зміни у підходах до протидії корупції та нелегальній економіці у Великій Британії після Брекзиту.

          

Продовжуємо цикл зустрічей в рамках марафону «Відверто про менеджмент». Сьогодні студенти спеціальності «Менеджмент» та викладачі кафедри менеджменту мали змогу обговорити особливості ведення бізнесу у сфері логістики та управління логістичною компанією із засновницею та директоркою логістичної компанії ТОВ «ВЕЛЕС-ТА» Тетяною Масловою та фахівцем компанії Катериною Наталенко.

          

Викладачі кафедри менеджменту активно долучилися до тренінгового курсу «Перша домедична допомога», який організовано у ПУЕТ у рамках реалізації цільової програми «Розвиток освіти дорослих у Полтавській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки».

Протягом тренінгу учасники мали змогу вивчити основи надання домедичної допомоги, зокрема, алгоритми дій при непритомності, травмах, кровотечах та інших критичних станах. Викладачі не лише отримали нові знання, але й мали змогу закріпити їх на практиці, виконуючи вправи під керівництвом досвідчених інструкторів Товариства Червоного Хреста України.

          

25 вересня викладачі кафедри менеджменту та студенти спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» взяли активну участь у осінньому благодійному ярмарку ПУЕТ, метою якого було закрити збір на автомобіль для виконання бойових завдань на Покровському напрямку бійцями 152 Окремої єгерської бригади підрозділу БпАК. Завдяки зусиллям усіх учасників, ціль була успішно досягнута. Дякуємо всім, хто підтримав цю благородну ініціативу!

          

Цікавий захід відбувся на цьому тижні в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Зокрема, 26 вересня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту ПУЕТ, здобувачі вищої освіти освітніх ступенів бакалавр, магістр та PhD за спеціальністю 073 «Менеджмент», освітньо-професійними програмами «Менеджмент і адміністрування» та «Бізнес-адміністрування» в рамках реалізації проекту Erasmus+ «Міжнародна мережа віртуальних молодіжних бізнес-хабів VEHUB4YOU» за програмою підвищення кваліфікації «Використання інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій в освітньому процесі» прийняли участь у Віртуальній панельній дискусії на тему «Цифрова трансформація: стратегічні рішення для бізнесу і фінансів».

Організатором і модератором заходу виступила кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ відповідно до основних напрямів роботи віртуального молодіжного бізнес-хабу Полтавського університету економіки і торгівлі «Інтеграція інновацій FINTECH для сталого розвитку» (TWINFIN HUB PUET).

У роботі молодіжного бізнес-хабу взяли участь випускники закладів загальної середньої освіти, які представили свої напрацювання в рамках роботи Малої академії наук України, здобувачі вищої освіти за напрямами наукових досліджень, викладених у кваліфікаційних роботах і дисертаціях.

Жваву дискусію викликала доповідь здобувача освітнього ступеню PhD за спеціальністю 073 «Менеджмент» Максима Литвинюка, який у презентації на тему «Управління командами в IT-сфері» розкрив характерні особливості Agile-технологій та складові Scrum-процесу.

Долучився до роботи віртуальної панельної дискусії доцент кафедри менеджменту, к.е.н., доцент Валентин Власенко, який презентував доповідь на тему «Перспективні напрями цифровізації національної економіки у період повоєнного відновлення України», окресливши тенденції розвитку цифрової трансформації регіонів України, досягнення цифрових технологій у військовій сфері, у галузі науки та освіти, цифрової трансформації бізнесу, фінансових ринків та управлінських процесів.

Також у роботі віртуальної панельної дискусії взяли участь професори кафедри менеджменту, а саме: д.е.н., доцент Оксана Бондар-Підгурська та д.н. з держ. упр. Ігор Козюра. Свої коментарі та пропозиції щодо роботи українських стартапів висловила й доцент кафедри менеджменту, к.е.н. Тетяна Гусаковська.

Колектив кафедри менеджменту висловлює щиру подяку організаторам та координаторам віртуальної панельної дискусії, нашим колегам з кафедри фінансів та банківської справи за можливість приєднатися до такого цікавого та інформативного заходу, а також сформувати ефективний комунікаційний механізм між академічною спільнотою та визначити напрями подальшої співпраці в межах роботи бізнес-хабу.

Бажаємо усім учасникам дискусії творчого натхнення та прагнення до постійного наукового пошуку!

Спільними зусиллями побудуємо наше майбутнє!

          

В Полтавському університеті економіки і торгівлі протягом тижня відбулися важливі події в різному форматі для здобувачів вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент всіх ступенів. Логічним завершенням 14.09.2024 р. стала зустріч, у якій взяли участь ректор університету О.О. Нестуля, директор Інституту Денної освіти А.С. Ткаченко, завідувач кафедри Л.М. Шимановська-Діанич, гаранти програм, куратори та викладачі.

Основною метою зустрічі було обговорення актуальних питань, які стосуються безпекової ситуації в навчальному процесі, якості освіти, академічної доброчесності та індивідуальних освітніх траєкторій студентів.

Було проаналізовано поточний стан безпеки в університеті та обговорено заходи для її покращення. Особливу увагу було приділено питанням підвищення якості навчання та забезпечення дотримання академічної доброчесності. 

Значна частина обговорення стосувалася адаптації індивідуальних освітніх траєкторій для студентів спеціальності 073 Менеджмент, що дозволить кожному здобувачу освіти максимально ефективно реалізувати свій потенціал. 

Зустріч була конструктивною та продуктивною, і в подальшому сприятиме покращенню освітнього процесу в ПУЕТ.

          

Штефан Вадим Григорович, здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії зі спеціальності 073 Менеджмент виступив спікером на всеукраїнському вебінарі "Робота з донорами у соціально-гуманітарних проєктах", який відбувся 18 липня 2024 року. Захід був організований Всеукраїнською асоціацією ОТГ за підтримки USAID. Під час вебінару Вадим Штефан, директор Аналітичного Центру “Бюро економічних та соціальних досліджень”, поділився своїми знаннями та досвідом роботи з донорами, презентувавши результати власних досліджень та успішні кейси реалізованих проєктів. Його виступ викликав великий інтерес серед учасників, зокрема представників територіальних громад.

          

Викладачі кафедри менеджменту ПУЕТ взяли активну участь у форумі «ДНІ ОСВІТНЬОГО ЛІДЕРСТВА», що стало підтвердженням фахового розвитку, свідоцтвом експертних знань в галузі освітнього лідерства та здатності впроваджувати цілісні стратегії управління освітою. Здобуті знання та практичні навички в області освітнього лідерства становлять велику цінність для розвитку освітніх систем у нашому суспільстві. Разом ми зможемо змінити майбутнє освіти та покращити життя наших студентів.

          

Викладачі кафедри менеджменту ПУЕТ Леся Рибалко-Рак, Тетяна Гусаковська та Наталія Кужель успішно завершили курс за проєктом-модулем Жана Моне «Бізнес-моделі для сталого розвитку: виклики та цифрова трансформація» ("Business Models for Sustainability: Challenges and Digital Transformations").

Курс тривав з 08.02.2024 по 31.05.2024 в середовищі Moodle та платформі Zoom на факультеті міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Каразінського університету за фінансової підтримки Європейської комісії.

Участь у проєкті дала можливість:

  • поглибити знання про концепцію сталого розвитку та пріоритети ЄС в контексті досягнення Цілей сталого розвитку через проектування сталих бізнес-моделей підприємств;
  • оволодіти інструментами розробки бізнес-моделей та проєктування організацій, які є екологічними, соціально та фінансово сталими;
  • визначати найкращі практики впровадження сталих бізнес-моделей (циркулярної економіки, ощадливого виробництва, економіки спільного споживання, соціального підприємництва та електронної комерції) в ЄС та в Україні;
  • оволодіти інструментами стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств, що прагнуть впроваджувати кращі сталі бізнес-практики.

Отримані знання будуть використані в процесі розвитку освітніх програм, що реалізуються кафедрою менеджменту.

          

31 травня доцентка кафедри менеджменту, к.е.н. Тетяна Гусаковська долучилась до вебінару "Міжнародне патентування українських стартапів" за участю IP Офісу в межах менторської програми проєкту HIVE "HEI Innovation for Knowledge Intensive Entrepreneurship".

Вебінар проводився за підтримки Регіонального Інноваційного Хабу #dniprotech та Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій National IP&Innovations Hub.

Спікерами вебінару виступили:

Ігор Шевченко - заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації ІР офісу, «Особливості, кейси та поради щодо процедур міжнародної реєстрації прав на винаходи та корисні моделі на різних стадіях готовності інновацій в діяльності українських стартапів».

Дмитро Кондик - провідний експерт відділу міжнародних реєстрацій торговельних марок ІР офісу, «Особливості, кейси та поради щодо міжнародної реєстрації прав на ТМ на різних стадіях готовності інновацій в діяльності українських стартапів».

Євген Головач - провідний фахівець з інтелектуальної власності, «Міжнародна реєстрація прав на об’єкти права інтелектуальної власності Military-tech стартапами».

Велика вдячність організаторам за цікаву та інформативну зустріч!

          

31 травня 2024р. відбулася довгоочікувана зустріч із нашими випускниками. До зустрічі долучилися випускники кафедри менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі різних років та поділилися своїми професійними успіхами та життєвим досвідом.

Дуже приємно було поспілкуватись з нашими найбільш активними випускниками, зокрема, Павлом Буняком, Сергієм Марчишинцем, Єлизаветою Поповою, Богданом Войтом, Дмитром Деркачем, Анною Алексеюк.

Викладачі на чолі із завідувачкою кафедри Людмилою Шимановською-Діанич розповіли про нові досягнення кафедри, сучасні реалії освітнього процесу, освітні програми, що реалізуються кафедрою для рівня бакалавра та магістра. Відбулося активне обговорення сучасних тенденцій та викликів у сфері підготовки фахівців з менеджменту.

Бажаємо нашим випускникам нових досягнень на професійній ниві та продовжуємо активну співпрацю.

          

У межах програми Erasmus+ KA1 project: “Learning Mobіlity of Individuals” у період з 13.05-18.05.2024 р. доценти кафедри менеджменту, к.е.н. Лозова О.В. та Гусаковська Т.О. перебували з робочим візитом у B2 High School of Business Sciences (Словенія).

Участь взяли понад 20 учасників серед 9 країн світу: Україна, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Грузія, Албанія, Азербайджан, Словенія, Румунія та інші.

Головною метою заходу була участь у Міжнародному тижні персоналу Erasmus Staff Week, що передбачав підвищення професійних компетентностей викладачів, поглиблення знань і умінь, обмін досвідом щодо впровадженя сучасних методів та моделей навчання студентів.

Насичений тиждень почався з представлення Полтавського університету економіки і торгівлі, протягом тижня учасники були вражені лекціями Irena Deželak, Katarina Aškerc, численими воркшопами та кейс-стаді. Також викладачі взяли участь у VII Східноєвропейській конференції з менеджменту та економіки (EECME 2024).

Міжнародна академічна мобільність викладачів ПУЕТу до B2 High School of Business Sciences дала можливість здобути досвід роботи у міжнародній команді, налагодження міжкультурних звязків для поглиблення співпраці між науковцями. Отримані знання та набутті навички будуть імплементовані у наукову та освітню діяльність кофедри менеджменту.

          

30 травня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту ПУЕТ, здобувачі вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент» взяли участь у IІ Міжнародній науково-практичній конференції «Форсайт розбудови України: економіко-правовий та управлінський виміри», що була організована кафедрою менеджменту та публічного адміністрування Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (м. Запоріжжя).

У роботі конференції приймали активну участь науковці провідних закладів вищої освіти Польщі та України. Широка географія поточного заходу підтверджується залученням дослідників із Варшави, Києва, Запоріжжя, Мелітополя, Полтави, Хмельницького, Кам’янця-Подільського тощо.

Долучилися до роботи конференції і науковці Полтавського університету економіки і торгівлі. Зокрема, доцент кафедри менеджменту, к.е.н., доцент Власенко Валентин Анатолійович разом зі студенткою спеціальності «Менеджмент» Калатур Юлією Вадимівною презентували концептуальні підходи щодо формування ефективного ресурсного забезпечення системи управління підприємствами в умовах економічного відновлення, а також окреслили особливості його розробки на рівні суб’єктів господарської діяльності.

Колектив кафедри менеджменту щиро дякує усім організаторам конференції за проведення такого поважного заходу, безпосередню підтримку творчої активності академічної спільноти та продовження різносторонніх наукових досліджень в умовах реалій сьогодення.

Бажаємо усім учасникам конференції подальших успіхів на науковій та освітній ниві!

Єднаємось заради спільної мети!

          

25 квітня 2024 року в ПУЕТ відбулась ХLVІІ Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт за 2023 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті».

В рамках конференції відбулося засідання секції «Менеджмент розвитку соціально-економічних систем», на якому здобувачі спеціальності «Менеджмент» ступеня бакалавр та магістр представили результати власних досліджень. Дослідження здобувачів викликали значний інтерес та жваві дискусії серед учасників конференції. Зокрема значну зацікавленість викликали доповіді Веніаміна Грабового (науковий керівник проф. Бондар-Підгурська О.В.), Юлії Рой (науковий керівник Кужель Н.Л.), Вероніки Гаріфуліної та Альбіни Корнілової (науковий керівник доц. Гусаковська Т.О.).

Бажаємо студентам натхнення для подальших наукових пошуків!

          

24 квітня 2024 року відбулась зустріч у рамках Марафону «Відверто про менеджмент» з співзасновником українського стартапу у сфері маркетингу та штучного інтелекту Adsme Данилом Орловим.

На зустріч були запрошені студенти спеціальності «Менеджмент», викладачі кафедри менеджменту та інших структурних підрозділів університету. 

Модераторкою зустрічі була Злата Тягунова, доцентка кафедри менеджменту, кандидат економічних наук, доцент.

Темою обговорення було як можна створити в Україні стартап: від ідеї та фінансування інвесторами до успіху на ринку. Така тема була особливо актуальною для студентів, які  проходять тренінг «Створи свій стартап та управляй ним».

Данило розповів про основні кроки, які проходив як співзасновник:

Що спонукало шукати рішення проблемного питання у роботі з маркетинговими активностями у соціальних мережах.

Як обговорював можливість створення нової технології на основі штучного інтелекту з бізнес-партнером.

Як проводили аналіз та тестування гіпотези нового продукту на ринку.

Про тонкощі реєстрації патенту на технологію.

Особливості реєстрації стартапу і пошуки інвесторів.

Важливість вдалої піар-компанії для отримання перших замовлень від клієнтів.

Чому варто з першими клієнтами працювати безкоштовно, і який від цього win-win для кожної сторони.

Студенти та викладачі активно задавали запитання, на які наприкінці зустрічі Данило дав відповіді. І завершуючи свій виступ Данило наголосив, що створення стартапів – високоризикова справа, але кожна невдача – це досвід, який наближає до справжнього успіху.

          

ПУЕТ та Київська Логістична Школа підписали Меморандум про співпрацю

Академічна та бізнес освіта продовжують об'єднувати зусилля для розвитку української системи вищої освіти та потенціалу молодих фахівців з логістики.

Підписання Меморандуму про співпрацю між ПУЕТ та КЛШ мають на меті сприяти результативному впровадженню спільних проектів, заходів, ініціатив тощо.

Кафедра менеджменту, на якій здійснюється підготовка магістрів за освітньо-професійною програмою "Логістичний менеджмент" готова до активної співпраці з фахівцями та експертами Київської логістичної Школи для забезпечення практико-орієнтованого навчання здобувачів вищої освіти; інтеграції передового досвіду та трендів у сфері логістики та ланцюгів постачання у освітні компоненти; підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

На зустрічі, яка відбулась сьогодні, 19.03.2024 Ректор ПУЕТ Нестуля О.О., завідувачка кафедри менеджменту Шимановська-Діанич Л.М. та доцент кафедри Тягунова З.О. разом із директоркою з розвитку Київської Логістичної Школи Оксаною Яковлєвою обговорили важливість співпраці та комунікації між різними освітніми установами та окреслили найближчі формати співпраці та взаємодії.

          

Доцент кафедри менеджменту, кандидат економічних наук, викладач дисциплін культурний менеджмент, управління корпоративною соціальною відповідальністю Яніна Барибіна взяла участь VII Міжнародному Форумі Креативна Україна / Creative Ukraine.

Мета Форуму "Креативна Україна" 2024 — продемонструвати, як у горнилі війни переосмислюється і зароджується нова українська культура та креативні індустрії і який внесок вони роблять у боротьбу України.

Цьогорічний Форум про Переосмислення ролі культури розпочався з надихаючого виступу першої леді Олени Зеленської, яка нагадала ціннісні слова «Перетворити біль на силу».

За різними темами Форуму виступали українські та міжнародні спікери: політики, експерти в сфері економіки, культури та креативних індустрій.

Говорили  про приклади успішного внеску культури і креативних індустрій України в інформаційну війну;

  • обговорювали  подальшу комунікаційну стратегію, наративи та стратегічні завдання культурної дипломатії на сучасному етапі; 
  • аналізували  досягнення, зміни, актуальність форматів та меседжів, визначатимемо їх цільову аудиторію;
  • напрацьовували подальші кроки культурної і креативної спільноти на дипломатичному фронті та у інформаційному протистоянні.

Програма Форуму:

  • Модуль 1. Переосмислення ролі культури та креативних індустрій України
  • Спеціальна сесія «Український феномен»
  • Модуль 2. Культура та Інклюзія
  • Модуль 3. Культура та Медіа
  • Модуль 4. Культура та Бізнес
  • Campfire session 1. Ідентичність
  • Campfire session 2. Діалог підконтрольних та непідконтрольних Україні територій
  • Campfire session 3. Зовнішня комунікація українських креативних індустрій - культурна дипломатія
  • Моделюючі сесії. Робота в групах. Моделювання екосистеми
  • Презентація моделювання за методом Design of Changes

В рамках теми 4 Модулю «Культура та бізнес» були цікаві питаня, які зовсім нещодавно для студентів напряму «менеджмент» під час онлайн марафону кафедри «Відверто про менеджмент» розкрила директорка благодійного фонду «МХП- громаді» Тетяна Волочай, яка стала спікеркою і даного Форуму.

Тож можемо лише підкреслити, що кафедра менеджменту залишається в тренді і об?єднана цінностями зі стейкхолдерами.

Використано фото організаторів Форуму.

Міністерство культури та інформаційної політики України Український центр культурних досліджень Design of Changes Design4Ukraine Група Нафтогаз Федерація роботодавців нафтогазової галузі Український культурний фонд European Union in Ukraine UNESCO Ukraine

          

Вчора стартував  Марафон кафедри менеджменту - ВІДВЕРТО ПРО МЕНЕДЖМЕНТ.

Перша наша зустріч відбулася  з директоркою БФ  Фонд "МХП-Громаді"  Тетяною Волочай. говорили про діяльність і особливості управління Блогодійним фондом, корпоративну соціальну відповідальність , проєкти, комунікації, бізнес та культуру.

Модератор зустрічі доцент кафедри менеджменту, к.е.н., доцент Яніна Барибіна

Приємно, що до Марафон - ВІДВЕРТО ПРО МЕНЕДЖМЕНТ БФ «МХП - громадам»: проєкти, комунікації, бізнес та культуру долучились не лише студенти напряму «Менедмент» освітньо кваліфікаційного рівня бакалавр та магістр, але і викладачі та студенти з різних куточків України.

Зокрема, раді були спілкуванню  з Анатолій Щербань  — український історик, керамолог, археолог, краєзнавець. Доктор культурології, кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії, музеєзнавства та пам'яткознавства Харківської державної академії культури та стунтетам, які розуміють важливість компетенцій менеджера  для фахівців музейної справи.

Захід відбувся в рамках вивчення дисциплін: управління корпоративною соціальною відповідальністю, комунікаційний культурний та репутаційний менеджмент.

Запрошуємо не лише студентів напряму "Менеджмент", але і всіх охочих приєднуватись до наступних ефірів онлайн марафону  «Відверто про менеджмент»

Від імені студентів та викладачів щиро дякуємо пані Tetiana Volochay за надихаючу зустріч.

Розділяємо цінності компанії та команди і завжди готові до співпраці на Полтавщині!

Успіхів команді Благодійного Фонду «МХП - громаді»  та нових горизонтів і втілення ідей!

Кафедра менеджменту ПУЕТ

Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ

          

«Антикорупція і доброчесність» - тематична зустріч в ПУЕТ із заступником голови Полтавської ОВА Антоном Чубенком.

Викладачі кафедри менеджменту долучились до зустрічі, не випадкова, адже саме такий навчальний курс є складовою просвітницького проєкту Офісу доброчесності НАЗК «Прозорі університети». Проведені у лютому цього року зустрічі адміністрації ПУЕТ та гарантів освітніх програм, викладачів та студентів з представницею Офісу доброчесності Ганною Ткаченко, переконали університетську спільноту в значному потенціалі курсу. Він реально може допомогти зробити заклад вищої освіти більш прозорим та імплементувати стратегії доброчесної поведінки у повсякденному житті. 

Саме на цьому акцентував увагу учасників зустрічі і заступник голови Полтавської ОВА Антон Чубенко. Усім було цікаво також почути оцінку Антона Григоровича, фахового правознавця, доктора юридичних наук, антикорупційних заходів в Україні як на державному, так і на регіональному рівнях, їх відповідність принципам і стандартам Європейського Союзу. Відповідаючи на питання,  він зупинився і на важливих напрямках впровадження антикорупційних програм та принципів доброчесності, залучення до їх реалізації органів студентського самоврядування.

В зв’язку з цим досить актуально прозвучали короткі презентації, зроблені співробітниками й студентами університету: « Студентський омбудсмен: досвід діяльності ПУЕТ» (Вікторія Орел , студентський омбудсмен університету), «Роль студентів у питаннях антикорупції: досвід університету»(Сергій Репов, помічник уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції, магістр освітньої програми «Право»), «Вплив органів студентського самоврядування на якість вищої освіти та дотримання доброчесності в університеті» (Антон Филипповский, голова студентської ради ПУЕТ), «Дисципліна «Запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом» (Павло Ясиновський, викладач кафедри правознавства), «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти (Academik IQ): досвід роботи у напрямку академічної доброчесності ПУЕТ» (Віта Сарапин, вчений секретар ПУЕТ).

https://puet.edu.ua/news/antykorupcziya-i-dobrochesnist-tematychna-zustrich-v-puet-iz-zastupnykom-golovy-poltavskoyi-ova-antonom-chubenkom/

          

На запрошення Львівського торговельно-економічного університету провідний викладач дисциплін туристичного спрямування к.е.н., доцент Яніна Барибіна провела лекцію для студентів напряму «Туризм» на тему «Стратегії розвитку громад та культурна спадщина».

          

Сьогодні доцент кафедри менеджменту кандидат економічних наук, Яніна Барибіна, як заступник голови Ради, взяла участь у засіданні  Координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській обласній державній адміністрації  перше у 2024 році. відбулося засідання у приміщенні Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара.

Ключовою темою засідання Рада  обрала питання доступного туризму, тож Яніна Олександрівна представила  напрацювання команди Асоціація "Національна Туристична Організація України", а саме презентувати  навчальний курс Академії НТОУ, розробленого у відповідності до міжнародного стандарту ISO 21902 - Доступність в сфері туризму і гостинності.

У порядку денному виступили:

Заступник директора Департаменту культури і туризму ПОВА – Лілія Федорченко, яка підбила підсумки попереднього року та розповіла про плани роботи на 2024 рік відповідно до «Програми розвитку туризму і курортів у Полтавській області на 2021-2025 р.р.». В свою чергу, начальника відділу туризму та культурної спадщини управління культури Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради - Віталій Павлов, презентував «Статистичні показники туристичної галузі Полтавської міської територіальної громади за 2023 рік та плани роботи на 2024 рік».

Окремою темою для обговорення стала інклюзія, а саме «Інклюзія в закладах культури і туризму» від Сергія Чумак - голови Полтавського регіонального осередку Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України».

Репало Юрій доповнив розповідь відеопрезентацією про об’єкт «Дубаївські дуби як туристичний магніт у Скороходівській громаді», які разом можна використовувати при розроблені туристичних маршрутів.

Наука - влада - бізнс - громада: основа розвитку.

Радіємо, що члени нашої кафедри активно залучені до розвитку Полтавщини.

          

Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ВІЙНИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ»

13 лютого 2024 року відбулася  Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ВІЙНИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ» організаторами якої є кафедра менеджменту Полтавського університету економіки І торгівлі.

Партнери конференції:

  • Львівський торговельно-економічний університет (Україна)
  • Повісланський університет (Республіка Польща)
  • Сохумський державний університет (Грузія)
  • Латвійський університет прикладних наук (Республіка Латвія)
  • Кооперативно-торговий університет Молдови
  • (Республіка Молдова)
  • Українська асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (Україна)

ОСНОВНІ ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ

  1. Актуальні проблеми управління розвитком соціально-економічних систем.
  2. Людський капітал як драйвер розвитку соціально-економічних систем.
  3. Інформаційно-комунікаційне забезпечення та інформаційні технології в менеджменті.
  4. Управління знаннями та інновації: сучасний вимір.
  5. Проблеми логістичного менеджменту в умовах нових викликів.
  6. Публічне управління в Україні: сучасні виклики та перспективи розвитку.

Учасники конференції стали понад 200 осіб, серед яких викладачі навчальних закладів України та закордону, докторанти, аспірантів, магістранти, а також фахівці, які займаються проблемами менеджменту.

З вітальним словом виступив проректор з наукової діяльності, зв’язки з виробництвом і громадськістю, соціальний захист працівників, профорієнтаційна робота, гуманітарна освіта і виховання студентів, доктор економічних наук, доцент Олександр Манжура.

На пленарному засіданні виступили:

  • Людмила  Шимановська-Діанич, д. e. н., професор, завідувач кафедри менеджменту ПУЕТ;
  • Людмила Горохова,  директор  Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти
  • Viktoriia Riashchenko Dr.oec, prof., expert of academy science of Latvia,  director of the study program Business administration  ISMA University of Applied Sciences (ISMA)
  • Julija Mironova, program director “Business Administration in Tourism”  in ISMA University of Applied Sciences, doktoram Student in University of Latvia
  •  Irma Dikhaminjia, Doctor of Economics Associate Professor of faculty Business and Social Sciences “Collaboration between universities and companies in academic research”.
  • Ганна Гончаренко, д.ю.н., доцент, заступник директора (з навчальної та наукової роботи) Інституту державної безпеки Національної академії Служби безпеки України «До питання відновлення справедливості і відшкодування шкоди, завданої державою-агресором».
  • Ігор Козюра, д. держ. упр., к.і.н., професор кафедри менеджменту «Стратегічні аспекти розвитку територіальних громад в умовах воєнного стану»
  • Оксана Бондар-Підгурськад.е.н., професор кафедри менеджменту, доцент  «Управління інноваційними факторами сталого соціально орієнтованого розвитку економіки України в повоєнний період: концептуальні та методологічні засади

Жвавий інтерес та обговорення викликав виступ  к.е.н., доцента Злати Тягунової, яка представила доповідь на тему «PEOPLE MANAGEMENT  В УКРАЇНІ ТА СВІТІ:  ОЧІКУВАННЯ ТА ТРЕНДИ 2024.» Це результати роботи Група дослідження: ЗЛАТА ТЯГУНОВА, PHD, КАР’ЄРНА КОНСУЛЬТАНТКА, ДОСЛІДНИЦЯ У СФЕРІ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА HR. ОЛЬГА ПРОХОРЕНКО, HR МЕНТОРКА, ДОСЛІДНИЦЯ, КОНСУЛЬТАНТКА

Дякуємо за відмінну роботу в організації та проведенні конференції к.е.н., доценту Яніні Барибіній та к.е.н., доценту Тетяні Гусаковській, а також модераторам секцій: Ігорю Козюрі, д.держ.упр., к.і.н., професор кафедри менеджменту, Златі Тягуновій к.е.н., доцент, Лесі Рибалко-Рак к.е.н., доцент.

Збірник матеріалів конференції невдовзі буде надіслано  учасникам та розміщено на сторінці кафедри менеджменту.

          

Доцент кафедри менеджменту Яніна Барибіна взяла участь у ІІ ВІДКРИТОМУ ОБЛАСНОМУ ФОРУМІ «ПРОСТІР СУЧАСНОЇ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ» на тему «Підвищення якості кадрового забезпечення закладів позашкільної освіти», який відбувся у Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка

Підкреслила важливість вивчення природничо-математичних дисциплін у гуртковій діяльності та їх прикладне застосування у житті та майбутній професії.

Висловила готовність до співпраці наукової школи кафедри з вчителями позашкільної освіти та їх вихованцями.

Мета форуму

Об?єднання спільноти педагогічних кадрів для обговорення проблем позашкільної освіти, вивчення і обговорення ситуації кадрового забезпечення закладів позашкільної освіти в умовах воєнного стану та спільного напрацювання пропозицій щодо вирішення виявленої проблематики.

ЗАВДАННЯ ФОРУМУ

1. Обговорення проблематики позашкільної освіти в умовах сьогодення, кадрового забезпечення закладів позашкільної освіти Полтавщини в умовах воєнного стану, та можливих шляхів 1I вирішення.

2. Напрацювання та внесення пропозицій від учасників Форуму до проєкту Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році щодо вступу за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки на освітні програми з позашкільної освіти в 2024 р. (відповідно до запропонованого Міністерством освіти і науки України для громадського обговорення «Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.

3. Обговорення можливостей підвищення якості надання освітніх послуг з позашкільної освіти засобами підготовки кваліфікованих кадрів за спеціальністю 011 Освітні педагогічні науки освітньо-професійної програми «Позашкільна освіта» в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка.

УЧАСНИКИ ФОРУМУ

Голови територіальних громад Полтавщини, керівники органів управління освітою територіальних громад Полтавщини, педагоги закладів освіти Полтавської, Дніпропетровської, Чернівецької, Донецької областей, директори закладів позашкільної освіти, директори міських ЦПО, БДЮТ, науково-педагогічні працівники ПНПУ імені В. Г. Короленка.

          

На запрошення Інституту розвитку міста викладачі кафедри менеджменту професор Ігор Козюра та доцент Яніна Барибіна взяли участь у засіданні робочої групи Щодо формування Концепції інтегрованого розвитку громади, а саме за напрямом «Культура і туризм».

3 метою визначення проблем та потреб громади, взаємоузгодження та коригування стратегічних та операційних цілей ї розвитку та залучення мешканців громади, громадських організацій, фахової та наукової спільноти, представників профільних управлінь та департаментів міської ради в рамках формування Концепції інтегрованого розвитку територіальної громади, комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради залучила фахівців кафедри менеджменту до участі в процесі збору пропозицій щодо формування Концепції інтегрованого розвитку територіальної громади.

          

Доцент кафедри менеджменту Яніна Барибіна відвідала форум, який об`єднав представників бізнесу, де говорили про сучасні виклики і можливості для розвитку бізнесу. Приємно відмітити, що серед учасників є і ключові стекхолдери кафедри менеджменту, які у своїх виступах підкреслили важливість підготовки менеджерів майбутнього.

Запланована конференція кафедри відображає теми, які обговорювались учасниками, зокрема, резільєнтність.

          

Неформальна освіта

Студентки 4 курсу освітньої програми «Менеджмент» Юлія Кривчун, Ірина Пертель та Маргарита Бідник долучилися до лекції партнера юридичної фірми Foley Hoag LLP (Бостон, штат Массачусетс, США), який увійшов до рейтингу The Best Lawyers in America (у галузі патентного права), доктора юридичних наук  Alexander Akhiezer, на тему: "International Patent System: Patent Process and Requirements".

Лекція відбулась завдяки ініціативі Ukraine Global Faculty,  одним із партнерів якої є Полтавський університет економіки і торгівлі.

Під час цієї лекції учасники дізнались про тонкощі Договору про патентну кооперацію (PCT) і його процедури для міжнародних патентних заявок. Крім того, учасники отримали уявлення про основні вимоги до патентних заявок у США та в усьому світі.

Вітаємо наших студенток із черговим здобутком!

          

Доценти кафедри менеджменту Оксана Лозова та Тетяна Гусаковська у складі групи колег Полтавського університету економіки і торгівлі пройшли навчання за програмою «Базовий курс для тренерів у сфері навчання та освіти дорослих (що ґрунтується на програмі Curriculum GlobALE).

Програма Curriculum globALE була розроблена спільно Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Німецьким інститутом освіти дорослих – Центром освіти протягом життя ім. Лейбніца (DIE), Міжнародною радою освіти дорослих (ICAE) та Інститутом освіти впродовж життя ЮНЕСКО (UIL). В Україні програма реалізовувалась протягом 2018-2020 років за сприяння DVV International в Україні та громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих».

Навчання за програмою передбачало цикл надзвичайно інтенсивних тренінгів, що дозволили підвищити рівень компетентностей учасників у сфері освіти дорослих, зокрема, комунікацій та групової динаміки, методів та прийомів навчання дорослих, планування, організації та оцінювання у сфері освіти дорослих. Підсумком курсу стала розробка кожним учасником авторської навчальної програми тренінгу.

Висловлюємо безмежну вдячність ректору  Полтавського університету економіки і торгівлі Олексію Нестулі, Світлані Нестулі та ГО "Центр освіти дорослих Полтавщини", тренерам Олександрі Козорог та Юлії Тищенко та  Команді DVV International в Україні за надану можливість професійного та особистісного розвитку.

          

Навчаємось у практиків

Викладачі кафедри менеджменту та здобувачі ступеня бакалавр спеціальності «Менеджмент» взяли участь в освітньому онлайн-проекті  "Business Podcasts 2023" від компанії "ЕПІЦЕНТР К".
Висловлюємо вдячність організаторам за цикл подкастів, де ми мали можливість дізналися думку експертів компанії про нові концепти, supply chain, IT та аналітику, маркетингові технології, онлайн-продажі, розвиток бренду роботодавця, соціальні проекти тощо.

          

Вітаємо студентів спеціальності «Менеджмент» ступеня магістр Володимира Брехунцова та ступеня бакалавр Поліну Воронкіну з успішним проходженням спецкурсу компанії «Делойт» в Україні «Бізнес очима власника: From Start-up to IPO».

Це освітня ініціатива, яка дає можливість українським студентам зазирнути за лаштунки управління бізнесом та отримати унікальні знання про такі сфери, як: фінанси, аудит, податки і право, кібербезпека, операційне управління, ризик-менеджмент тощо.

Учасники курсу отримали

  • 8 прикладних лекцій від професіоналів «Делойт».
  • Лайфхаки та інсайти від експертів.
  • Можливість стати пріоритетним(ою) кандидатом(кою) під час відбору на вакансії рівня junior.

Отримані сертифікати було враховано викладачами Барибіною Я.О. при складанні екзамену з дисципліни «Управлінське консультування» та Остряніною С.В. з дисципліни "Управління персоналом".

          

15 грудня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту ПУЕТ, здобувачі вищої освіти та студенти PhD спеціальності 073 «Менеджмент» взяли участь у IX Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми управління соціально-економічними системами», що відбулася у Луцькому національному технічному університеті.

У роботі конференції приймали участь науковці провідних закладів вищої освіти Польщі, Болгарії, Литви та України. Високий статус поточного наукового заходу посилився залученням старших наукових співробітників Інституту демографії та проблем якості життя НАН України та Інституту економіки промисловості НАН України.

Долучилися до роботи конференції і науковці Полтавського університету економіки і торгівлі. Зокрема, професор кафедри менеджменту, д.е.н., доцент Бондар-Підгурська Оксана Василівна надала результати досліджень щодо менеджменту інноваційно-інвестиційної привабливості промислових підприємств, а також забезпечення цілей їх сталого розвитку на засадах Індустрії 4.0 та 5.0.

Доцент кафедри менеджменту, к.е.н., доцент Власенко Валентин Анатолійович презентував концептуальні підходи щодо формування системи безпеки на підприємстві в умовах ринкових трансформацій, а також окреслив особливості управління її фінансовою та кадровою підсистемами.

Колектив кафедри менеджменту щиро дякує організаторам конференції за проведення заходу, можливість залучення молодого покоління до процесу наукових досліджень та безпосередню підтримку творчої активності академічної спільноти в умовах нових викликів і загроз.

Бажаємо усім учасникам конференції подальших успіхів на науковій та освітній ниві!

          

14 грудня 2023 року науковці кафедри менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі прийняли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Дискурс кооперативної освіти і практики у рефлексіях ХХІ ст.», що пройшла в онлайн форматі на базі Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту.

Під час пленарного засідання к.е.н., доцент, доцент кафедри менеджменту Валентин Власенко презентував результати власних досліджень щодо формування перспективних напрямів розвитку галузей господарської діяльності системи споживчої кооперації України в умовах нових викликів зовнішнього середовища та окреслив основні напрями виходу з кризового стану і подальшого розвитку підприємств та організацій системи в умовах ринкових трансформацій.

Щиро дякуємо всім організаторам за ініціативу проведення конференції, за сприяння та підтримку наукової спільноти у прагненні поділитися результатами наукових досліджень актуальних питань розвитку кооперативної науки та освіти у сучасних умовах господарювання. Бажаємо учасникам конференції всіляких успіхів на науковій та освітній ниві!

У кооперації та єднанні – сила української нації!

          

Учора, 12 грудня 2023 року, ми мали можливість поринути у світ управління знаннями разом із експерткою з організаційного розвитку, Вікторією Олешко, яка ознайомила освітянську спільноту з останніми тенденціями та трендами викладання цієї освітньої компоненти у епоху GenAI.

Зустріч відкривали організатори події: Шимановська-Діанич Л.М., д.е.н., проф., завідувачка кафедри менеджменту ПУЕТ, та Горохова Л.П., президент УАРМБО.

Лекція мала не лише освітню, але і благодійну мету. Кожен учасник міг зробити донат на потреби батальйону "Карпатська Січ". З великою гордістю повідомляємо, що разом ми зібрали майже 15 тисяч гривень, які вже були перераховані на потреби батальйону!

Також під час відкритої лекції своїм вражаючим досвідом поділилася Ольга Ходаківська, військовослужбовець, доброволець батальйону «Карпатська Січ», науковиця, громадська діячка, заступниця директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», член кореспондент НААНУ, д.е.н., професор.

Безкрайньо вдячні усім, хто приєднався до лекції, сприяв благодійному внеску та став частиною цього особливого заходу. Ваш внесок важливий для наших захисників та відданості благородним справам.

Матеріали та Додаткові Ресурси.

Корисні матеріали на тематику управління знаннями від спікерки будуть розіслані кожному зареєстрованому учаснику на ел. пошту до кінця тижня.

Дякуємо за активність та зацікавленість! Разом ми робимо важливі кроки у світі управління знаннями.

#УАРМБО #ПУЕТ #УправлінняЗнаннями #Благодійність

          

7 грудня 2023 року викладачі кафедри менеджменту та студенти фахової передвищої освіти взяли участь у вебінарі «Онлайн кава з кафедрою менеджменту ПУЕТ».

Завідувачка кафедрою, професорка Людмила Шимановська-Діанич розповіла про те, чому менеджмент forever, або як менеджмент їсть АІ на сніданок?

Викладачі кафедри Оксана Лозова та Наталія Кужель проаналізували перелік професій, які можуть частково трансформуватись або зникнути через впровадження штучного інтелекту та автоматизацію багатьох виробничих процесів. У підсумку зазначили, що менеджмент - це професія, яка потребує глибокого розуміння персоналу та інших стейкхолдерів, креативного підходу, живого спілкування, тому поглинути дану професію ШІ не зможе у найближчій перспективі.

За чашкою кави студенти мали можливість не лише отримати корисну інформацію, але і проаналізували наявність у себе найбільш потрібних навичок на найближчі роки та визначили власний рівень резильєнтності.

Розвиток soft-skills, hard-skills та конкурентних переваг на ринку праці можна отримати під час здобуття освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент», яка і була презентована в кінці зустрічі за освітніми програмами «Менеджмент» та «Бізнес адміністрування» ступеня бакалавр, а також за освітніми програмами «Менеджмент і адміністрування», «Бізнес адміністрування» та «Логістичний менеджмент» ступеня магістр.

          

21-23 листопада кращі університети країни об’єдналися з роботодавцями, щоб підтримати студентів і випускників і надати відповіді на хвилюючі питання про шляхи працевлаштування, вдосконалення  hard & soft skills в рамках міжуніверситетського кар’єрного заходу  «Час працювати 2023». Одним із співзасновників цього заходу виступив Полтавський університет економіки і торгівлі.

Здобувачі спеціальності «Менеджмент» разом із викладачами кафедри менеджменту також долучилися до заходу. Студенти взяли участь у воркшопах, HR-сесіях та зустрічах «Запитай у профі» з представниками провідних роботодавців, зокрема, компаній  Епіцентр К, Kernel, KONSORT, Барком, Baker Tilly, Mazars, Delta Wilmar, Ерідон, а також Всесвітньої продовольчої програми ООН.

          

Акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Менеджмент і адміністрування» ступеня магістра

У Полтавському університеті економіки і торгівлі 06.11.2023-08.11.2023 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Менеджменті і адміністрування» зі спеціальності 073 Менеджмент за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за посиланням https://puet.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/programa_vizytu_ma_m23.pdf

У рамках акредитаційної експертизи 06 листопада 2023 року проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

ID 6699 Полтавський університет економіки і торгівлі, ОП «Менеджмент і адміністрування»

Час: 06 листопада 2023 р. 16:40

Посилання для під’єднання:
https://www.google.com/url?q=https://us04web.zoom.us/j/74427865280?pwd
%3DYZFkU1BeLbaaCLak1LulcgGNkyLz0b.1&sa=D&source=calendar&usd=2
&usg=AOvVaw0LKMFBNlcIQ3ApPUQlCntL

Ідентифікатор зустрічі: 744 2786 5280

Пароль: 5fMDdq

          

Підготовка до акредитації освітньої програми – кропіткий процес, що потребує постійного вдосконалення

Наразі кафедра менеджменту активно готується до акредитації освітньої програми «Менеджмент і адміністрування» ступеню вищої освіти магістр. Важливим кроком цієї підготовки є процес оцінки того, чи досягають здобувачі освіти передбачених в освітній програмі результатів навчання. Не зважаючи на те, що кафедра минулого (2022-2023) навчального року успішно акредитувала дві інші освітні програми, викладачі продовжують активно навчатися у цій сфері для подальшого вдосконалення процесу проходження акредитації. Так, третього жовтня ми взяли участь у онлайн-навчанні, запропонованому Національним агентством забезпечення якості вищої освіти спільно зі спільнотою ITeachers від SoftServe на тему «Самоаналіз освітньої програми: основні кроки і методика».

Хочемо відзначити, що питання, розкриті спікерами, як то: виклики самоаналізу освітньої програми, інструменти та критерії її оцінювання, методи залучення зовнішніх стейкхолдерів до процесів забезпечення якості, а також можливість обговорити з ними питання, що виникають у процесі підготовки до акредиитації, професійно підтримало групу забезпечення освітньої програми. Упевнені, що практичне застосування отриманої інформації удосконалить процес підготовки звіту самоаналізу для фахового підтвердження відповідності освітньої програми «Менеджмент і адміністрування» та освітньої діяльності за цією програмою критеріям, визначеним державою.

          

З жовтня 2023 р. студенти спеціальності 073 «Менеджмент» ОП «Менеджмент» та « Бізнес адміністрування» креативили на благодійному ярмарку в ПУЕТ.

Благодійна лотерея, мехенді, аукціон, караоке, смаколики та цікаві локації не залишили студентів, викладачів та співробітників університету байдужими. Знайомилися, спілкувалися, веселилися та добру справу зробили. Разом зібрали більше 25 тис. грн.

На цьому вирішили не зупинятися, тож далі буде.

          

В рамках вивчення навчальної дисципліни "Тренінг: Створи всій стартап та управляй ним" здобувачі спеціальності "Менеджмент" освітніх програм "Менеджмент" та "Бізнес-адміністрування" опанували курс "Успішний стартап: від ідеї до масштабування" на платформі Prometheus та отримали сертифікати, як підтвердження успішного завершення курсу.

Certificate Бабич

Certificate Божко

Certificate Вагіна

Certificate Голощапова

Certificate Демченко

Certificate Дубовик

Certificate Ломака

Certificate Ніколаєнко

Certificate Риндіна

Certificate Становкіна

Certificate Фелоненко

Certificate Харченко

          

20 вересня 2023 року студенти спеціальності 073 «Менеджмент» та викладачі кафедри менеджменту відвідали ТОВ «Ді-Стар», що є європейським лідером у виробництві  інноваційного професійного алмазного інструменту.

Під час візиту студенти та викладачі  ознайомилися з історією заснування та просування компанії на ринку, її баченням щодо майбутнього розвитку з урахуванням сучасних реалій. Неабияку цікавість у студентів викликали практичні аспекти організації виробничого процесу, всі етапи якого вони змогли побачити на підприємстві. Також студенти та викладачі ознайомились з організаційною структурою компанії, особливостями роботи основних функціональних підрозділів та здійснення управлінських процесів, дізнались про основні принципи кадрової політики компанії та її корпоративну культуру.    

Висловлюємо глибоку вдячність колективу ТОВ «Ді-Стар» та особисто директору Аветику Суреновичу Арустамяну за цікаву та змістовну зустріч та сподіваємось на подальшу співпрацю в рамках реалізації принципів практикоорієнтованого навчання.

          

Впродовж тижня викладачі кафедри менеджменту, в якості членів екзаменаційних комісій та наукових керівників, надихалися науковими дослідженнями студентів спеціальності 073 Менеджмент, рівнів магістр та бакалавр, освітньої програми «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування». Серед здобувачів були і студенти Інституту міжнародної освіти, які представляли результати кваліфікаційних досліджень англійською мовою.

На захисті були присутні колеги з кафедри менеджменту ім. І.А. Маркіноі, Полтавського державного аграрного університету, професор, доктор економічних наук, Зось-Кіор Микола Валерійович та професор, доктор економічних наук, Дячков Дмитро Володимирович.

Здобувачі виконали дослідження на актуальні та дискусійні теми сьогодення, продемонстрували високий рівень теоретичних знань та практичної підготовки, апробацію результатів кваліфікаційних робіт. Кафедра менеджменту щиро дякує Вам, наші студенти, за час, проведений разом з нами в ПУЕТ.

Ми завжди чекаємо на Вас, як для продовження навчання на вищому рівні освіти, так і в якості стейкхолдерів альма-матер. Щасти Вам, у професії і особистому житті. Миру і Перемоги!

Дякуємо ЗСУ за можливість навчати.

          

8 червня 2023 року викладачі кафедри менеджменту на чолі із завідувачкою кафедри д.е.н. Шимановською-Діанич Л.М. відвідали одну із найпотужніших компаній України Кеrnel.

Під час зустрічі мали можливість познайомитись із особливостями здійснення процесу управління в компанії та викликами, що постали перед бізнесом під час війни.

Результатом цієї зустрічі стала успішна співпраця між кафедрою менеджменту ПУЕТ та Полтавським олійноекстракційним заводом Kernel, яка відкрила нові можливості для студентів у вигляді стажувань, робочих місць та спільних проектів. Це ще один крок до покращення якості освіти і забезпечення випускників необхідними навичками для сучасного ринку праці.

Дякуємо HR BP компанії Кеrnel Руслані Богдановій за організацію зустрічі та продуктивний діалог, головному енергетику Юрію Чередниченку та заступнику директора з виробництва Максиму Кравцову за можливість зсередини побачити особливості управління виробничими процесами високотехнологічної компанії.

          

Наші активні та креативні студенти-менеджери долучились до організації благодійного студентського ярмарку, який відбувся в ПУЕТ 1 червня 2023р.

На ярмарку було зібрано понад 16 тис. грн., які буде направлено на потреби дітей, що постраждали від російської агресії.

          

30 травня 2023р. студенти спеціальності 073 «Менеджмент» ступеня бакалавр та магістр відвідали зустріч-презентацію з компанією ТА-DА!

На зустрічі говорили про діяльність та розвиток компанії, її команду, сучасні тренди в HR, кар'єрні можливості в компанії ТА-DА!, вимоги щодо компетенцій потенційних кандидатів на посаду.

          

Випускники кафедри менеджменту ПУЕТ - багатогранні особистості та успішні фахівці своєї справи. 26 травня, під час зустрічі випускників з викладачами кафедри, ми переконалися у цьому ще більше.

Своім досвідом поділилися найактивніші:

Галина Тимошенко, HR & account specialist, Beetroot AB;

Ірина Бабич, голова Фермерського Господарства "Колосок";

Яніна Кольчик, головний спеціаліст відділу розвитку туризму і музейної справи Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА;

Bohdan Voit, Голова правління "Громадського Руху" Могутня Держава", засновник YouTube проекту #Dіалог.

Активно до обговорення долучилися завідувачка кафедрою Людмила Шимановська-Діанич, Тетяна Гусаковська, Світлана Остряніна та викладачі кафедри, які свого часу також навчалися в стінах рідної Alma Mater: Валентин Власенко, Леся Рибалко-Рак, Яніна Барибіна, Наталія Кужель, Oksana Bondar-Pidgurska. 

Пишаємося кожним, співпрацюємо, радіємо успіхам та досягненням випускників кафедри менеджменту Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ, бажаємо мирного неба та досягнення нових вершин.

          

23 травня 2023 року кафедрою менеджменту в рамках Дня партнерства в Полтавському університеті економіки і торгівлі було проведено зустріч зі стейкхолдерами. В обговоренні взяли участь викладачі кафедри, студенти спеціальності 073 Менеджмент ОП «Менеджмент» та «Бізнес адміністрування» і представники бізнесу, ключові партнери кафедри:

Дмитро Прохоренко, виконавчий директор ТОВ «Ендейвер»;

Віта Клименко, директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області “Офіс євроінтеграції”;

Ольга Правда, директорка департаменту рекрутингу та розвитку співробітників ТОВ «Аврора»;

Катерина Колубай, фахівець з корпоративного управління ТОВ «Аврора».

Під час зустрічі завідувачка кафедри менеджменту Шимановська-Діанич Людмила Михайлівна презентувала на розгляд актуальні підходи та напрями в підготовці фахівців спеціальності «Менеджмент». Учасниками було обговорено сучасні виклики бізнесу та можливості адаптації навчальних планів під нові реалії, вимоги роботодавців до найманих працівників та можливості подальшої співпраці.

Яніна Барибіна, заступниця завідувачки кафедри підвела підсумки зустрічі, за результатами якої учасники погодилися з актуальністю обговорених питань та важливістю партнерства і участі у підготовці майбутніх фахівців

23 травня 2023 року кафедрою менеджменту в рамках Дня партнерства в Полтавському університеті економіки і торгівлі було проведено зустріч зі стейкхолдерами. В обговоренні взяли участь викладачі кафедри, студенти спеціальності 073 Менеджмент ОП «Менеджмент» та «Бізнес адміністрування» і представники бізнесу, ключові партнери кафедри:

Дмитро Прохоренко, виконавчий директор ТОВ «Ендейвер»;

Віта Клименко, директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області “Офіс євроінтеграції”;

Ольга Правда, директорка департаменту рекрутингу та розвитку співробітників ТОВ «Аврора»;

Катерина Колубай, фахівець з корпоративного управління ТОВ «Аврора».

Під час зустрічі завідувачка кафедри менеджменту Шимановська-Діанич Людмила Михайлівна презентувала на розгляд актуальні підходи та напрями в підготовці фахівців спеціальності «Менеджмент». Учасниками було обговорено сучасні виклики бізнесу та можливості адаптації навчальних планів під нові реалії, вимоги роботодавців до найманих працівників та можливості подальшої співпраці.

Яніна Барибіна, заступниця завідувачки кафедри підвела підсумки зустрічі, за результатами якої учасники погодилися з актуальністю обговорених питань та важливістю партнерства і участі у підготовці майбутніх фахівців

          

10.05.2023 року в межах реалізації заходів ГО "Cаmpus Poltava" відбулося ознайомлення населення з можливостями використання GhatGPT у навчанні та житті. Слухачська аудиторія об'єднала молодь і студентів майже всіх вишів Полтави, а також викладачів. Одним із лекторів був студент другого освітнього рівня навчання (магістр) за ОПП "Бізнес-адміністрування" ПУЕТ Юрій Немирич (гр. БАм-11, куратор О.В. Бондар-Підгурська). Ми дізналися:

  • Як використовувати штучний інтелект для навчання?
  • Як оптимізувати свій робочий час і вийти на новий рівень заробітку за допомогою ChatGPT?
  • Які ChatGPT відкриває перспективи для нашої країни?
  • Яку загрозу несе ChatGPT для простих працівників?
  • Розібрали практичні кейси застосування в роботі та освітньому процесі. Дякуємо спікерам і організаторам за просвітницькі заходи, корисну інформацію та донати на ЗСУ.

          

25 квітня 2023 р. в рамках ХLVІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» здобувачі спеціальності «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент», «Менеджмент і адміністрування» та «Бізнес-адміністрування» презентували результати власних наукових досліджень.

В рамках конференції відбулося засідання секції «Менеджмент розвитку соціально-економічних систем», на якому студенти-менеджери представили цікаві та актуальні доповіді. Зокрема, жваві дискусії серед учасників викликали доповіді Лиховоза Ігора, Шкрета Артура, Ніколаєнко Єлизавети, Борисенко Валентини, Попової Єлизавети.

Проблемам якості вищої освіти було присвячено дослідження Шило Каріни та Рой Юлії, які виступили з доповідями на секції «Якість вищої освіти: проблеми, виклики перспективи».

          

Викладачі кафедри менеджменту та студенти бакалаврату і магістратури освітніх програм «Менеджмент», «Менеджмент і адміністрування» та «Бізнес-адміністрування» долучились до заходів у рамках  «Дня кар`єри ЄС», що відбулися в Полтавському університеті економіки і торгівлі 20 квітня 2023р.

Після панельної дискусії  «Професійний розвиток та європейська інтеграція» відбувся «Ярмарок вакансій», де студенти мали можливість поспілкуватись із представниками роботодавців, дізнатись про актуальні вакансії на ринку праці та особливості працевлаштування.

Також бажаючі мали змогу відвідати тренінги «Лідерство. Навички успішної особистості»,  «Крок до бізнесу», «Як підготувати резюме за європейським стандартом?», «Мобільна робототехніка як засіб формування цифрових компетенцій».

          

3 квітня 2023 р. викладачі кафедри менеджменту, аспіранти та студенти ступеня бакалавр та магістр спеціальності «Менеджмент» долучились до відкритої лекції Jorg Ploger, провідного менеджера компанії Quanos (Німеччина). Лекція була присвячена проблемам управління бізнес-процесами підприємства та використання сучасних інформаційних систем в управлінні.

Дякуємо організаторам за цікаву та змістовну зустріч!

          

6 березня 2023 року у ПУЕТ відбувся вебінар на тему “Основні принципи створення онлайн-курсу”, метою якого є поширення кращих іноземних практик. 

Спікером виступив Павел Самсонов –  доцент Університету Луізіани в Лафайетті (США), учасник Програми Фулбрайта для фахівців (Fulbright Specialist Program).

Викладачі кафедри менеджменту долучилися до вебінару та взяли участь у обговоренні питань, актуальних для сучасної освіти:

  • як створити якісний контент для онлайн-курсу;
  • де шукати джерела та матеріали для створення курсів;
  • які потреби сучасних студентів в онлайн освіті.

          

Студентки ПУЕТ розпочали навчання за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ у Словенії

Раді повідомити, що 3 студентки Полтавського університету економіки і торгівлі (Латиш Вікторія (М м-11), Прийма Дар’я (МЕН б-21), Тітенко Юлія (ОА м-11)) розпочали навчання за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ у Вищій школі бізнесу у Любляні (Словенія). Бажаємо вдачі та гарних оцінок!

Dream big!

          

21 лютого 2023 року викладачі кафедри менеджменту долучилися до благодійного вебінару "Якість вищої освіти - світовий досвід", який організовано Полтавським університетом економіки і торгівлі для збору коштів на потреби ЗСУ.

Ключовими спікерами виступили Бернардс Гіббітс –  канадський юрист, професор права Школи права Пітсбурзького університету, засновник, головний редактор і видавець правового онлайн-видання Jurist (США);

 Катаріна Ашкерц Задравець – заступник декана з якості та міжнародної діяльності Вищої бізнес школи у Любляні (Словенія);

 Регіна Венцкене – директор департаменту якості Вільнюського університету прикладних наук (Литва).

Досвідом організації освітнього процесу в ПУЕТ поділилася директорка Інституту денноі освіти Ткаченко Аліна Сергіївна та завідувачка кафедрою менеджменту, професор Шимановська-Діанич Людмила Михайлівна.

Під час заходу було зібрано 61200 тис. грн, які витратили на закупівлю термогрілок, ліків та інших необхідних речей для наших захисників.

          

У Полтавському університеті економіки і торгівлі 6-7 лютого 2023 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Бізнес-адміністрування» зі спеціальності 073 Менеджмент за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за посиланням: http://puet.edu.ua/sites/default/files/programa_vizytu_ba_b22.pdf

У рамках акредитаційної експертизи проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

Відкрита зустріч з експертами: ID 7125 Вищий навчальний заклад Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі", ОП «Бізнес-адміністрування»

Час: 07 лютого, 2023 14:00

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/85712609136?pwd=bGt1Tm1ibnlubEpvK0hQQWY0dTMwdz09

Ідентифікатор конференції: 857 1260 9136

Пароль: 598518

          

21-22 жовтня 2022 року викладачі кафедри менеджменту  Рибалко-Рак Л.А., Гусаковська Т.О., Бондар-Підгурська О.В., Власенко В.А., Кужель Н.Л. та студенти спеціальності 073 «Менеджмент» Печеник Р. (ОП «Бізнес-адміністрування» ступеня бакалавр)  та Лазаренко Ю. (ОП «Менеджмент і адміністрування» ступеня магістр)  взяли участь у Міжнародній  науковій конференції «Глобальні виклики та сталий розвиток економіки та бізнесу», що проходила у місті Батумі (Грузія). За результатами заходу опубліковано збірник матеріалів конференції.

          

Доцент кафедри менеджменту Інна Чайка взяла участь у проєкті «Інноваційний університет та лідерство. Модель академічної автономії та університет у системі освіти впродовж життя». В рамках проєкту його учасники ознайомились із законодавчими документами, що регулюють сферу освіти дорослих у Польщі, особливостями організації такої освіти.

          

В рамках вивчення навчальної дисципліни "Стратегічні комунікації в менеджменті" здобувачки ступеня бакалавр спеціальності 073 «Менеджмент» Попова Єлизавета (освітня програма «Менеджмент») та Бенюк Світлана (освітня програма «Бізнес-адміністрування») опанували курс «The communication course»  на платформі Culture and Creativity. Підтвердженням успішного опанування курсу стали отримані сертифікати.

          

Здобувачі ступеня бакалавр спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» в рамках вивчення дисциплін "Тренінг: Шлях до успіху в менеджменті та бізнесі" та "Введення в професійну діяльність та історія менеджменту"  опанували курс «Case study: як вирішувати складні завдання у бізнесі та житті»  на платформі Prometheus та отримали сертифікати в якості підтвердження отримання ними неформальної освіти.

          

Якість освітньої програми "Бізнес-адміністрування" підтверджено!

13 грудня 2022 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалено рішення про акредитацію і затверджено сертифікат про акредитацію освітньої програми «Бізнес-адміністрування» за спеціальністю 073 «Менеджмент» другий (магістерський) рівень вищої освіти. Вітаємо гаранта освітньої програми проф. Шимановську-Діанич Л.М., професорсько-викладацький колектив та студентів, причетних до цієї події. Об’єктивна оцінка експертів Агентства підтверджує якісну підготовку здобувачів вищої освіти та високий професіоналізм колективу ПУЕТ!

          

«Бренд науковця у цифровому світі». Викладачі кафедри менеджменту д.е.н. Оксана Бондар-Підгурська, д.держ.упр. Ігор Козюра, к.е.н. Оксана Лозова, к.е.н. Злата Тягунова упродовж 21-27 листопада інтенсивно і результативно опановували корисні й змістовні знання як ефективно доносити цілі та здобутки дослідницьких проектів до потенційних інвесторів, влади та громадськості, просуваючи тим самим і власний бренд. Організаторами масштабного курсу підвищення кваліфікації виступили Офіс підтримки вченого і ВГО «Інноваційний університет». Учасники сповна скористалися можливістю для розвитку особистісних компетенцій, вдосконалення та набуття нових навичок успішної комунікації та самопрезентації.

          

Викладачі кафедри менеджменту взяли участь у проєкті з розвитку співпраці бізнесу та освіти «Uni-Biz Bridge», присвяченому розвитку soft-skills.

Проєкт передбачав серію воркшопів:

  • "Інвестиція в людський капітал: кейс дуальних програм" від SoftServe.
  • "Форми активностей та методи роботи в навчальних заходах онлайн" від UKRSIBBANK.
  • "Розробка кейсових завдань для студентів технічного напрямку" від GlobalLogic.
  • "Робота в Excel та базові знання для аналізу даних" від KPMG.
  • "Створення та розвиток IT-продуктів" від Genesis.

Дякуємо організаторам та спікерам проєкту та сподіваємось на подальшу співпрацю!

          

Викладачі кафедри менеджменту у період з 1 по 17 листопада 2022 р. пройшли підвищення кваліфікації у Міжнародній школі педагогічної майстерності Create Creative Entrepreneurs Leaders School. Навчання відбувалося за міжнародною програмою підвищення кваліфікації «Create Creative Entrepreneurs Leaders School» для викладачів українських ЗВО, в рамках проєкту Create Creative Entrepreneurs програми British Council Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme від British Council.

В якості співорганізаторів програми виступили Бізнес-школа Бедфордширського університету (м. Бедфордшир, Великобританія) та Українська асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (м. Київ, Україна).

Під час підвищення кваліфікації провідними науковцями Бедфордширського університету та запрошеними фахівцями-практиками було розглянуто питання організації підприємницької діяльності, залучення грантових ресурсів на бізнес та освітні проекти, цифрової трансформації бізнесу у контексті діджиталізації. Значна увага була приділена досвіду відкриття власної справи (на прикладі Великобританії) та прикладному застосуванню сучасних методик оцінювання інвестиційної привабливості бізнес-проектів.

Науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту отримали відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації.

Висловлюємо слова щирої вдячності всім організаторам міжнародної програми підвищення кваліфікації та сподіваємося на подальшу співпрацю!

          

Викладачі кафедри менеджменту та студенти спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент», «Менеджмент і адміністрування» та «Бізнес-адміністрування» взяли участь в освітньому онлайн-проекті від компанії "Епіцентр К"  "Business Podcasts 2022".

Проект тривав з 25.10.2022р. по 24.11.2022р.  та  включав 10 подкастів про існування бізнесу під час війни, інновації, роботу з постачальниками та відкриття нових локацій у воєнний час. Спікерами проекту виступили  CEO, директори напрямків, HRD, керівники T&D та L&D напрямків, бізнес-тренери.  

Дякуємо організаторам проекту та спікерам за цікаві та змістовні зустрічі, практичні поради та досвід!

Сертифікат Бабич Дарія

Сертифікат Вагіна Єлізавета

Сертифікат Голощапова Анастасія

Сертифікат Залюбовська Валентина

Сертифікат Корнусь Євгенія

Сертифікат Курмаз Юлія

Сертифікат Лакодименко Анна

Сертифікат Ломака Марина

Сертифікат Охрімець Светлана

Сертифікат Прийма Дар’я

Сертифікат Приліпко Аліна

Сертифікат Радько Іван

Сертифікат Становкіна Карина

Сертифікат Фелоненко Анастасія

Сертифікат Харченко Вікторія

Сертифікат Шульга Владислава

          

23 листопада 2022 року студенти спеціальності 073 Менеджмент, освітніх програм Менеджмент, Бізнес-адміністрування та Менеджмент і адміністрування освітніх ступенів бакалавр та магістр взяли участь у виїзному занятті в рамках дисциплін професійного спрямування.

Цього разу відвідали Центр підтримки української компанії, яка бере свій початок на Полтавщині - компанія Аврора.

Студенти із зацікавленням слухали пані Вікторію та пана Ігора, які розповіли про особливості системи менеджменту компанії, про ті сучасні підходи і методи, які застосовуються в управлінні.

«Створювати свій світ» – це одна з цінностей компанії «Аврора». Але для її реалізації потрібно брати на себе відповідальність.

Саме КСВ (корпоративна соціальна відповідальність) є тим напрямом роботи сучасних компаній, що дає можливість об’єднати інтереси і цінності співробітників, клієнтів, партнерів, суспільства. І у цій справі не треба «винаходити велосипед», а краще акумулювати свої зусилля з іншими свідомими людьми і організаціями.

Тому “Аврора”, як соціально відповідальна компанія, дотримується Цілей сталого розвитку ООН.

Дякуємо керівництву компанії Аврора за можливість реалізовувати концепцію практико-орієнтованого навчання студентів ПУЕТ.

Дякуємо за організацію заходу Сластьоненко Вікторії, корпоративній тренерці Навчального Центру Аврори.

          

2 грудня 2022 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся вебінар на тему: «Стратегічне планування розвитку територіальних громад Полтавської області: нова парадигма», спікерами якого були директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», к.е.н., доцент Віта Клименко та заступниця директорки – експерт з регіонального розвитку цієї Агенції, к.е.н., доцент Світлана Туль.

Під час зустрічі піднімалися актуальні питання розвитку територіальних громад, наводилися приклади розробки стратегій розвитку окремих територіальних громад Полтавської області, розглядався типовий варіант структури стратегії розвитку громади та перспективи залучення науково-педагогічних працівників університету до робочих груп з розробки цих стратегій. Особливу зацікавленість викликали запропоновані спікерами анкети (опитувальні листи) для мешканців окремих територіальних громад та представників бізнес-середовища.

Науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту не могли залишитися осторонь такого надзвичайно важливого заходу у контексті відновлення і подальшого розвитку економіки Полтавщини та прийняли безпосередню участь у роботі вебінару.

Більшість учасників вебінару відзначили важливість застосування практикоорієнтованого підходу при розробці стратегій розвитку окремих територіальних громад Полтавської області у напрямі реалізації цілей сталого розвитку. Було вирішено продовжувати активну комунікацію між фахівцями-практиками та науково-педагогічними працівниками університету.

Щиро дякуємо організаторам вебінару та нашим спікерам і сподіваємося на конструктивну співпрацю у майбутньому!

          

1 грудня 2022 року відбулася друга відкрита онлайн-лекція доктора Чеда Хоггана, доцента кафедри освіти дорослих і безперервної освіти Університету штату Північна Кароліна (США) на тему: «Навчання демократії. Виклики і чинники трансформацій у громадянській освіті дорослих».

Під час лекції було розглянуто питання розвитку трансформаційних процесів, що відбуваються у сучасних демократичних суспільствах, узагальнено існуючі проблеми індивідуалізму, колективізму та соціальної солідарності, визначено основні компоненти громадянської освіти дорослих.

Розглянута доктором Хогганом проблематика викликала жвавий науковий інтерес і сприяла активному обговоренню між учасниками зустрічі. Долучилися до лекції та прийняли активну участь у дискусії  і науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту, а саме професори кафедри, д.е.н. Бондар-Підгурська Оксана Василівна та д.н. з держ. упр. Козюра Ігор Валерійович, а також доцент кафедри, к.е.н. Власенко Валентин Анатолійович.

Висловлюємо щирі слова вдячності всім організаторам і модераторам зустрічі та сподіваємося на подальшу комунікацію між науковцями наших університетів!

          

23 листопада 2022 року відбулася онлайн-зустріч із колишньою випускницею та викладачем Полтавського університету економіки і торгівлі, а нині – професором кафедри фінансів Київського університету імені Бориса Грінченка, доктором економічних наук, професором Краус Наталією Миколаївною, яка провела лекцію на тему: «Інститути розвитку сфери фінансів в умовах цифрової трансформації економіки».

Під час лекції піднімалися питання еволюції національної економіки та її фінансової підсистеми на інноваційних засадах, ролі фінансових технологій в епоху діджиталізації, розглядалися основні сфери діяльності ринку фінансових технологій та стадії його розвитку, було узагальнено структуру ринку фінансових технологій за типами компаній та напрями їх діяльності, а також охарактеризовано інноваційні фінансові інструменти у розрізі типів інновацій. Окрему увагу було приділено драйверам цифрової еволюції та чинникам, що визначають зміни інституціональної структури економіки та її фінансової системи.

Проведена лекція викликала жваве обговорення та гострі дискусії в академічній та студентській спільноті. До лекції долучилися і викладачі кафедри менеджменту, зокрема професор кафедри, д.е.н. Бондар-Підгурська Оксана Василівна та доцент кафедри, к.е.н. Власенко Валентин Анатолійович.

Висловлюємо щирі слова вдячності Наталії Миколаївні за цікаву лекцію та пізнавальний матеріал, а нашим колегам з кафедри фінансів та банківської справи – за організацію комунікації між науковцями наших університетів. В єдності наша сила!

          

У Полтавському університеті економіки і торгівлі 22 листопада 2022 року відбулася зустріч з відомим економістом, головою Комітету економістів України, громадським діячем, політологом та публіцистом, кандидатом економічних наук Андрієм Новаком, який представив авторську лекцію на тему: «Як підняти українську економіку після нашої Перемоги. Який має бути український «план Маршала»».

Під час зустрічі Андрій Яремович презентував нове видання своєї монографії, з основними положеннями якої поділився зі студентами та науково-педагогічними працівниками університету. Зустріч виявилася справді цікавою та плідною, зокрема піднімалися питання повоєнної відбудови та відродження національної економіки на засадах запропонованої авторської трифункціональної економічної моделі, розглядалися складові та пріоритетні напрями розвитку функцій виробництва, продажу (обміну) та розподілу. Також було окреслено перспективи зміни українського законодавства у частині реалізації економічної політики держави. Як і очікувалося, запропонована модель викликала справжню наукову дискусію та широке обговорення між учасниками зустрічі, а лектор надавав ґрунтовні відповіді на виникаючі питання.

Від кафедри менеджменту на зустрічі були присутні студенти спеціальності 073 «Менеджмент» та доцент кафедри, к.е.н. Власенко Валентин Анатолійович.

Висловлюємо щиру подяку пану Андрію Новаку від усієї студентської та академічної спільноти за цікаву зустріч, підтримку позитивного настрою у цей нелегкий для країни час і визначення конкретних перспектив розвитку національної економіки!

          

11 листопада відбулося виїзне заняття з дисципліни «Введення в професійну діяльність та історія менеджменту». Здобувачі спеціальності «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» відвідали компанію VERBA, що займається виробництвом меблів у стилі LOFT.

Студенти познайомились із особливостями організації бізнес-процесів на підприємстві, його організаційною структурою, системою відбору персоналу та мотивації, системою планування та  контролю.

Дуже цікаво було дізнатись про особливий проект компанії РАЗОМ та зі свого боку також долучитись до нього. Зустріч пройшла в дружній атмосфері та була не лише пізнавальною, а ще і корисною. Студенти та викладачі взяли участь у майстер-класі з виготовлення сувеніру на пам’ять, пройшли всі етапи його виготовлення та отримали незабутні враження від процесу.

Дякуємо керівникові компанії Євгенію Рочеву та Оксані Рись за змістовну та корисну зустріч, а також цікавий майстер-клас, який запам’ятається кожному з нас індивідуальним підходом, позитивною атмосферою та сувеніром, зробленим своїми руками.

          

2 листопада 2022 року студенти третього курсу спеціальності «Туризм» в взяли участь у виїзному занятті у рамках дисципліни «Менеджмент у туризмі» разом із доценткою кафедри менеджменту, к.е.н., провідною викладачкою дисциплін туристичного напряму Яніною Барибіною.

Студенти стали учасниками важливої події у розвитку активного екологічного туризму Полтавщини - відкритті екологічної стежки «Від козацьких дубів до троянівських линів»

Місце проведення: КУ ПЗФ регіональний ландшафтний парк «Диканський» Полтавської обласної ради (смт. Диканька, Полтавський район, Полтавська обл.)

Студенти отримали знання та та здобули практичні навички  як презентувати екологічну стежку «Від козацьких дубів до троянівських линів»; ознайомились з інформаційним наповненням зупинок її маршруту, можливостями її використання з екскурсійною та еколого-просвітницькою метою; ознайомились з природними об’єктами на маршруті екологічної стежки «Від козацьких дубів до троянівських линів» регіонального ландшафтного парку «Диканський» та різними формами екологічної освіти та виховання, що можуть бути реалізованими на її маршруті.

Під час занять З дисципліни «Менеджмент у туризмі» Яніна Барибіна часто наголошує на цінності так званого Вітаміну С. У туризмі, тож і нині підкреслили на практиці важливість колаборації , комунікації, координації та комунікації у розвитку екотуризмі, бо даний захід дав можливість налагодити співпрацю з викладачами природничих дисциплін закладів вищої освіти м. Полтави, керівниками гуртків закладів позашкільної освіти Полтавської області, туристичним бізнесом.

Організатори:

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОВА Комунальна установа природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Диканський» Полтавської обласної ради Полтавська обласна організація Українського товариства охорони природи

Учасники:

Депутати та представники виконавчого апарату Полтавської обласної ради; представники Департаменту екології та природних ресурсів ОВА, ДП «Полтавський лісгосп» та Диканської селищної ради; науковці, викладачі закладів вищої освіти України, працівники природно-заповідних установ, керівники гуртків установ позашкільної освіти.

Супроводжуючі:

Ірина Черкаська, директор КУ ПЗФ РЛП «Диканський» Полтавської обласної ради Екостежка «Від козацьких дубів до троянівських линів».

Катерина Онищенко, фахівець з рекреації КУ ПЗФ РЛП «Диканський» Полтавської обласної ради Урочище «Ріг» - козацький ліс.

Наталія Смоляр, кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології та природокористування НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Дуб - гетьман «Рогу». Відмерла деревина – живий ліс.

Тетяна Біляєва, вчитель біології та хімії Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст., фахівець з рекреації  КУ ПЗФ РЛП «Диканський» Полтавської обласної ради Мурашник – ознака здорового лісу.

Марина Криворучко, фахівець з екологічної освіти КУ ПЗФ регіонального ландшафтного парку «Диканський» Полтавської обласної ради Екосистемні послуги лісу.

Тетяна Біляєва, вчитель біології та хімії Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст., фахівець з рекреації  КУ ПЗФ РЛП «Диканський» Полтавської обласної ради Жукова балка – осередок степового біорізноманіття.

Марина Криворучко, фахівець з екологічної освіти КУ ПЗФ регіонального ландшафтного парку «Диканський» Полтавської обласної ради У світі диких комах.

Віктор Самородов, доцент кафедри захисту рослин Полтавського державного аграрного університету, голова Полтавського відділення Українського ботанічного товариства Агроландшафти як середовища життя.

Анатолій Щербань, доктор культурології, кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії, музеєзнавства та пам’яткознавства Харківської державної академії культури
Сербине поле – арена доленосних козацьких битв.

Такі заняття ще раз підкреслюють практикорієнтований  підхід у навчанні студентів ПУЕТ

          

27 жовтня 2022 року викладачі кафедри менеджменту та молоді, цілеспрямовані, активні студенти спеціальності 073 «Менеджмент» освітньої програми «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» долучилися до організації та проведення благодійного ярмарку на підтримку ЗСУ, що відбувся в ПУЕТ.

На ярмарку було зібрано понад 16000 грн., які передано захисникам 49 окремого стрілецького батальйону Збройних Сил України Карпатська Січ.

          

Викладачі кафедри менеджменту та студенти спеціальності 073 "Менеджмент" освітніх програм "Менеджмент" та "Бізнес-адміністрування" долучилися до проекту "Business Podcasts 2022" від компанії "Епіцентр К".

27 жовтня 2022р. говорили про:

- ринок праці;

- роботу з персоналом у воєнний час;

- які професії стали актуальними;

- як працевлаштуватися в Епіцентр;

- соціальну відповідальність компанії.

Дякуємо спікеру, HR-директору групи компаній "Епіцентр К" Артуру Марцису та організаторам за змістовну та цікаву зустріч!

          

У Полтавському університеті економіки і торгівлі 20-22 жовтня 2022 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Бізнес-адміністрування» зі спеціальності 073 Менеджмент за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за посиланням: http://puet.edu.ua/sites/default/files/programa_vizytu_ba_m22.pdf

У рамках акредитаційної експертизи проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

Відкрита зустріч з експертною групою:

ID 4990 Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»,
ОП «Бізнес-адміністрування»

Час початку: 21 жовтня 2022 11:30

Підключитись до конференції:
https://us02web.zoom.us/j/85204053917?pwd=OWtROTBrNjdNQ0dUZXo1VitPTWpudz09

Ідентифікатор конференції: 852 0405 3917

Пароль: 513707

          

Кафедра менеджменту продовжує цикл зустрічей зі стейкхолдерами. 4 жовтня 2022 р. відбулася зустріч студентів спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» з успішними менеджерами-практиками компанії  «Епіцентр К». Воронюк Наталія, директорка ТЦ К9 (м. Київ) та Бейлінсон Анна (Інтерспорт Україна) розповіли про особливості управлінських процесів у компанії «Епіцентр К», поділились досвідом здійснення антикризового менеджменту в умовах війни.

          

Викладачі ПУЕТ – асоційовані члени УАРМБО

Чотирнадцять науково-педагогічних працівників кафедри менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі стали асоційованими членами Української Асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО).

Асоційованими членами Української Асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО) стали завідувачка кафедри, професорка Людмила Шимановська-Діанич, професор Ігор Козюра, доценти Яніна Барибіна, Оксана Бондар-Підгурська, Валентин Власенко, Тетяна Гусаковська, Оксана Лозова, Світлана Остряніна, Леся Рибалко-Рак, Злата Тягунова, Світлана Філіна, Інна Чайка, старші викладачки Олена Білінська та Наталія Кужель.

УАРМБО є незалежною організацією, що об’єднала заклади вищої освіти та організації усіх форм власності. Це є платформа для професійної комунікації та підвищення кваліфікації викладачів і адміністраторів університетів, співробітників наукових установ, впровадження результатів наукових досліджень.

УАРМБО є експертним органом щодо нормативних документів з освіти та нефінансових звітів компаній, також є комунікатором між бізнесом і сферою вищої освіти та освіти дорослих.

Метою діяльності УАРМБО є інтеграція зусиль освітніх установ та сфери бізнесу для забезпечення високої конкурентоспроможності менеджмент – і бізнес-освіти в Україні.

          

26 вересня 2022р. разом зі студентами двох освітніх програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» різних ступенів освіти (магістр, бакалавр) мали чудову зустріч. Наша випускниця 2009 року, Галина Тимошенко, а нині спеціаліст HR\Account specialist у шведській ІТ компанії Beetroot AB розповіла нам про особливості роботи в цій компанії, про вимоги, які висуває сучасне суспільство і економіка до майбутніх фахівців сфери менеджменту та бізнес-адміністрування, поділилась власним досвідом формування траєкторіі успіху. Цікавими були історії про події у її житті, які були найнеуспішнішими і найуспішнішими. А насамкінець зустрічі прозвучали побажання і поради щодо формування власних правил успіху, серед яких постійний розвиток, вивчення англійськоі мови і, найголовніше, нічого не боятись.

          

В Університеті Лотарингії (Франція) оголошено набір 15 українських студентів, які завершили навчання на бакалавраті в Україні, на магістерську програму «Бізнес-адміністрування» у 2022/2023 навчальному році.

Студенти навчатимуться у Школі менеджменту IAE Metz. Це можуть бути випускники бакалаврату різних спеціальностей, зокрема несуміжних із бізнес-фахом.

Вимоги: 

  • закінчений бакалаврат в Україні;
  • рівень володіння французькою на рівні не нижче А2 (для суміжних спеціальностей: менеджмент, маркетинг, міжнародні економічні відносини, підприємництво, торгівля та біржова діяльність);
  • рівень володіння французькою на рівні не нижче В1 (для несуміжних спеціальностей).

Ступінь магістра зі спеціальності «бізнес-адміністрування» можна отримати протягом денного університетського року (семестр 1 і семестр 2).

Для українців, котрі виїхали з України після 24 лютого, є можливість оформити соціальну стипендію, що покриватиме вартість навчання та проживання.

Перелік необхідних документів:

  • мотиваційний лист;
  • резюме;
  • рекомендаційний лист від викладача;
  • витяг оцінок з диплому бакалавра.

Більше інформації тут.

Щоб подати повний необхідний пакет документів або поставити питання, пишіть на пошту: pr@global-ukraine.org  (вказати в темі листа «MAE IAE Metz»).

          

Управління кар’єрою. Кар’єрний консультант як професія

Анонсуємо 2 воркшоп у межах "Uni-Biz Bridge: Career Centres"!

17:10-18:10, 28.09

Олена Велика, HR Business Partner UKRSIBBANK BNP Paribas, сертифікована кар’єрна консультантка, розповість та покаже на прикладах:

  • Що таке кар’єрна консультація та яка її мета?
  • У чому актуальність та які бувають типи кар’єрних консультацій?
  • Якою може бути кар’єрна консультація для студента?
  • Як ефективно надавати зворотний зв'язок?

Під час фінальної частини воркшопу учасники матимуть можливість запитати пораду у спікера на Q&A сесії, аби підвищити ефективність кар’єрного центру до найвищого рівня!

Зустрінемося незабаром!

Реєстрація: https://bit.ly/3PIvNlW

          

Форум академічної доброчесності 2022

Організатори події: Unicheck Україна та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти

Публічна  · Будь-хто у Facebook чи поза ним

Головна тема заходу – проблема академічної доброчесності у вищій освіті в умовах кризи.

На цьому форумі піднімуть серію тем про те, як підтримувати академічну доброчесність у часи кризи та які методи можуть вплинути на її розвиток.

Реєстрація за посиланням: https://turnitin.zoom.us/.../WN_gteX-twUToyaUWZvRBiA4Q

          

Студенти спеціальності "Менеджмент" ступеня бакалавр та магістр взяли активну участь в навчальній програмі Creative Spark Boot Camp-2022. Навчання відбулося за британо-українською програмою “Креативне підприємництво”, яка розкриває питання: особливості креативного підприємництва, пошук підприємницької ідеї, вибір бізнес-моделі для стартапу, формування команди, фінанси та пошук інвестицій, розвиток креативності підприємця, ефективний пітчінг тощо. Це 5-дений онлайн курс, для тих, хто має ідеї та бажання почати бізнес «з нуля» або адаптувати  власний  бізнес до вимог сьогодення. 

          

11 вересня – святковий день для всієї університетської родини. Сьогодні ми вітали наших першокурсників з початком студентського життя.

Після урочистої посвяти в студенти відбулася зустріч першокурсників спеціальності «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» з викладачами кафедри менеджменту. Завідувач кафедри д.е.н. професор Шимановська- Діанич Л.М. розповіла першокурсникам про актуальність та важливість майбутньої професії, сучасні підходи та методи викладання, що використовуються викладачами кафедри. К.е.н., доцент Барибіна Я.О. відзначила широкі можливості у сфері академічної мобільності студентів ПУЕТ та практикоорієнтоване навчання. Куратори груп МЕН-11 та МЕН БА-11 к.е.н., доцент Остряніна С.В. та к.е.н., доцент Гусаковська Т.О. повідомили основні організаційні аспекти навчального процесу. Майбутніх менеджерів також привітала директор Навчально-наукового інституту денної освіти к.т.н., доцент Ткаченко А.С.

          

В умовах воєнного часу результати наукової співпраці викладачів і студентів оприлюднено на науковій конференції та визнано університетською спільнотою! Так , здобутки студентки групи МАб-41 Анастасії Гудько під керівництвом доктора економічних наук, доцента кафедри менеджменту Оксани Бондар-Підгурської відзначено дипломом другого ступеня.

          

24 червня 2022 року викладачі кафедри менеджменту взяли участь у VI Міжнародній науковій конференції «Стійка транспортна система та морська логістика» («Sustainable Transport System and Maritime Logistics»), котра відбулася у місті Батумі (Грузія) та була приурочена Міжнародному дню моряка.

На пленарному засідання із цікавими та ґрунтовними доповідями виступили провідні науковці кафедри менеджменту Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». Завідувач кафедри менеджменту, доктор економічних наук, професор Шимановська-Діанич Людмила Михайлівна презентувала доповідь на тему: «Theories of Creativity: Current Realities and Trends» («Теорії креативності: сучасні реалії і тенденції»). Доктор економічних наук, доцент кафедри менеджменту Бондар-Підгурська Оксана Василівна надала презентацію доповіді на тему: «Business Development in Situations of War and Post-War Construction of Ukraine: Main Directions, Problems, Support of Competitiveness» («Розвиток бізнесу в ситуаціях військового стану та після воєнної відбудови України: основні напрями, проблеми, підтримка конкурентоспроможності»).

Учасники конференції відзначили актуальність і практичну значущість обраних науковцями кафедри тем дослідження, високий рівень отриманих результатів та окреслили перспективи подальшої співпраці в межах наукових шкіл України та Грузії.

На секційних засіданнях результати своїх наукових досліджень презентували доценти кафедри менеджменту, кандидати економічних наук Власенко Валентин Анатолійович (підготував наукову доповідь на тему: «Напрями впровадження системи управління ризиками на підприємстві у ринкових умовах» («Directions of Implementation of the Risk Management System at the Enterprise in the Market Conditions») та Чайка Інна Петрівна (підготувала наукову доповідь на тему: «Питання реформування вищої освіти в Україні» («Issues of Reforming Higher Education in Ukraine»). Висвітлені на конференції викладачами кафедри менеджменту питання викликали жваві наукові дискусії, активне обговорення в межах окремих секцій і практичний інтерес з боку учасників комунікаційного процесу.

Усі учасники висловили щиру подяку організаторам конференції та підтримали ініціативу щорічного проведення аналогічних конференцій у майбутньому. Викладачі кафедри менеджменту також приєднуються до запропонованої ініціативи та готові до подальшого співробітництва із грузинськими колегами.

Дякуємо організаторам конференції за можливість представити свої наукові здобутки.

Certificate Ludmila Shymanovska-Dyanich

Certificate Oksana Bondar-Pidhurska

У кооперації – сила та піднесення науки!

          

Кафедра менеджменту щиро вітає магістрів та бакалаврів спеціальності "Менеджмент" з успішним завершенням навчання та отриманням диплому!

Хай на вашому життєвому шляху буде якомога менше перешкод та якомога більше успішних проектів! Бажаємо вам щасливої долі у мирній Україні!

Не забувайте, що ми завжди раді вас бачити в стінах університету!

          

Доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Шимановська-Діанич Л.М. та кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Гусаковська Т.О. взяли участь у 9th International Scientific Conference on Sustainability in Energy and Environmental Science ISCSEES22, що відбулася 22-24 червня 2022р. в м. Івано-Франківськ.

Професор Шимановська-Діанич Л.М. брала участь в роботі секції №5 «GLOBAL AND REGIONAL CHALLENGES FOR THE DEVELOPMENT OF COMMUNITIES AND TERRITORIES», де було представлено наукову доповідь на тему «Social-Ecological challenges of the Quality of Life Management in the Region».  

Доцент Гусаковська Т.О. долучилася до роботи секції №2 «SCIENCE AND TECHNOLOGY IN THE FIELD OF ENVIRONMENT» з доповіддю на тему «Management of the Environmental Potential of Freshwater Resources in the Conditions of Sustainable Development».

24 червня 2022 року викладачі кафедри менеджменту взяли участь у тренінгу, який було також проведено в рамках конференції.

Загалом упродовж конференції було представлено 53 наукові доповіді (224 учасників з 13 країн), які розглядали проблемні питання сталого розвитку України в умовах сьогодення. Більш детальну інформацію про конференцію можна отримати за посиланням https://iscsees.nung.edu.ua/

          

16 червня викладачі кафедри менеджменту Тетяна Гусаковська, Леся Рибалко-Рак та Наталія Кужель долучилися до HR Brand Day від UGEN.

Основні теми, що було розглянуто на вебінарі:

Результати опитування «Очікування від роботодавця у 2022 році» (Діана Сафронова, консультантка практики EY People Advisory Services).

Що з Employer Brand під час війни та після перемоги: що відновиться у звичному форматі, а що змінилось назавжди? (Катерина Дробот, співзасновниця спільноти Employer Branding Community)

Підтримка Employer Brand з мінімальним бюджетом. Як втримати й розвивати впізнаваність компанії в умовах війни (Петрук Євгенія, HRD Promodo, Business Development manager Promodo Academy)

Чому «лідерство» втрачає тренд як навичка серед junior-ів та які цінності набувають сенсу й популярності (Анна Петрова, засновниця Startup Ukraine і амбасадор українського бізнесу).

Дякуємо організаторам та спікерам за цікаву аналітику, практичні рекомендації та досвід!

          

Сьогодні для викладачів кафедри менеджменту надзвичайно приємний робочий день - розпочала свою роботу Екзаменаційна комісія із захисту дипломних магістерських робіт студентів Навчально-наукового інституту денної освіти спеціальності 073 "Менеджмент", освітньої програми "Менеджмент і адміністрування". Студенти продемонстрували високий рівень підготовки та вільне володіння тематикою досліджень. Вітаємо студентів з успішним захистом і присвоєнням кваліфікації магістра з менеджменту та адміністрування.

Бажаємо випусникам-магістрам досягнення намічених цілей, реалізації професійних здібностей і успіхів в особистому житті в мирній незалежній Україні!

          

2 червня 2022 року викладачі кафедри менеджменту та здобувачі спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» взяли участь у семінарі «Задоволеність здобувачів вищої освіти навчальним процесом та розвиток викладацької майстерності: міжвузівський обмін досвідом».  

Організатором семінару виступила кафедра менеджменту Львівського торговельно-економічного університету. Учасниками були викладачі та студенти шести закладів вищої освіти, а саме:

  • Львівський торговельно-економічний університет,
  • Полтавський університет економіки і торгівлі,
  • Львівський національний університет ім. Івана Франка,
  • Національний університет «Львівська політехніка»,
  • Ужгородський торговельно-економічний інститут ДТЕУ,
  • Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова.

Доповіді, представлені на семінарі, було присвячено проблемам удосконалення викладацької майстерності, важливості  врахування соціально-психологічних особливостей студентів під час навчання, креативним підходам до  активізації навчального процесу.

Після закінчення доповідей відбулася жвава дискусія. В рамках дискусії завідувач та викладачі кафедри менеджменту ПУЕТ поділились власними авторськими підходами до активізації навчального процесу, зокрема з використанням тренінгових технологій.  

Дякуємо організаторам та всім учасникам семінару за цікаву дискусію, нові ідеї та корисний досвід!

          

14 квітня в рамках проведення ХLV Міжнародної наукової студентської конференції «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік відбулося засідання секції "Якість вищої освіти: проблеми, виклики та перспективи". Студенти бакалавріату та магістратури спеціальності “Менеджмент” освітніх програм “Менеджмент”, “Менеджмент і адміністрування” та “Бізнес-адміністрування” взяли активну участь в обговоренні проблем якості освіти.

Зокрема, з доповідями виступили студенти освітньої програми “Бізнес-адміністрування”:

Гаріфуліна Вероніка, група МЕН БАб-21, тема доповіді “Засоби комунікації для вдосконалення дистанційного навчання”, науковий керівник к.е.н., доцент Чайка Інна Петрівна;

Власенко Дар'я, група БАм-11, тема доповіді “Особливості методичного інструментарію  реалізації стратегії розвитку закладу освіти”, науковий керівник к.е.н., доцент Філіна Світлана Володимирівна.

          

Здавалася б, надскладні стресові умови, в яких сьогодні живе і працює вся наша країна, не залишають місця для творчості, натхнення для наукових досліджень. Однак це не про нас. Студенти-пуетівці вкотре довели, що вони найкращі!

13 квітня розпочала роботу ХLV Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік. В рамках конференції відбулося засідання секції "Менеджмент і підприємництво в умовах креативної економіки", на якому було представлено цікаві, актуальні та змістовні доповіді, що викликали жваві дискусії серед учасників.

Особливо членами журі було відзначено доповіді таких студентів:

І місце

Коєн Денис Володимирович, ПТЛ б-31, тема доповіді “Сучасні тенденції розвитку соціального підприємництва в Україні”, науковий керівник Юрко Ігор Вікторович, к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

ІІ місце

1.Гудько Анастасія Вікторівна, МЕН-41, тема доповіді “Підтримка конкурентоспроможності бізнесу як основа реалізації цілей сталого розвитку ХХІ століття в умовах нових викликів і загроз”, науковий керівник Бондар-Підгурська Оксана Василівна, д. е. н., доцент кафедри менеджменту

2. Прийма Дар`я Віталіївна, МЕН-11, тема доповіді “Проблема ефективності комунікації в умовах війни”, науковий керівник Кужель Наталія Леонідівна, асистент кафедри менеджменту

3. Донченко Світлана Олександрівна, ПТЛ б-41, тема доповіді “Перспективи розширення можливостей фандрайзингової діяльності в соціальному підприємництві”, науковий керівник Юрко Ігор Вікторович, к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

ІІІ місце

1. Печеник Роман Миколайович, МЕН БА-21, тема доповіді “Особливості управління конфліктами в процесі командоутворення”, науковий керівник Гусаковська Тетяна Олександрівна, к.е.н., доцент кафедри менеджменту

2. Деркач Надія Валеріївна, ПТЛ б-31, Панчук Дар’я Андріївна , ПТЛ б-31, тема доповіді “Джерела фінансування започаткування соціального підприємства”, науковий керівник Юрко Ігор Вікторович, к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

          

Кафедрою менеджменту у взаємодії зі стейкхолдерами проведено цикл дуальних лекцій.

В рамках авторського тренінгу д.е.н., професора Шимановської-Діанич Л.М. «Шлях до успіху в менеджменті та бізнесі» на зв’язку зі студентами спеціальності «Менеджмент» була помічниця депутата Європарламенту, політик і дипломат Катерина Мусієнко. Пані Катерина поділилась зі студентами своїми інсайдами особистісного та професійного розвитку.

Що дозволяє ефективно приймати управлінські рішення?

Яке значення набувають у сучасному глобалізованому світі міжкультурні комунікації та знання культурних особливостей?

Виграє той лідер, який володіє комунікаційними компетенціями і розуміє середовище з середини.

Ось чому важливо студентам брати участь у міжнародних програмах навчання та обміну, які забезпечує і ПУЕТ.

Локальної політики і локального бізнесу вже більше не існує. Країни співпрацюють, міста співпрацюють, бізнес співпрацює.

Знання міжкультурної комунікації важливі, розуміння геополітичних процесів важливі, вміння використовувати сучасні засоби онлайн зв’язку – надважливі.

Умійте поєднувати різні потоки інформації та можливостей, які попри негатив панедемії дав карантин.

Вивчайте мови – це базові навички сучасного менеджера для комунікації зі світом.

Інвестуйте у свої знання.

Фахівець нового типу розширює базу своїх знань, навіть якщо ти політолог, тобі стануть у нагоді навички застосування фотошопу, ілюстраторів, знання з економіки, Data у та інше.

Розширюйте свої знання.

Питання міжнародної освіти – це шанс для студентів, тим паче, за словами Катерини, Еразмус планує збільшити квоту для українських студентів більш ніж на 50 %. Це означає шанс для кожного відкрити широкий світ нових знань і можливостей

Інвестуйте в себе. Інвестуйте в знання.

Дивіться на освіту, як на комбінацію локального та міжнародного досвіду.

Практика. Не втрачайте шанс і використовуйте ті можливості, які дає університет через співпрацю зі стейкхолдерами та практиками.

Спілкуючись із представниками різних культур ви поглинаєте їх знання – не недооцінюйте нетворкінг.

Вивчайте особливості різних країн та культур, шукайте точки дотику та вигоди від співпраці. Використовуйте глобальне мислення.

Доцентом кафедри менеджменту, к.е.н. Барибіною Я.О. проведено дуальну лекцію з дисципліни «Менеджмент консалтінг в бізнесі» для студентів ОП "Бізнес-адміністрування".

Під час лекції "Антикризові стратегії сфери гостинності в умовах COVID-19/ " співласниця Комори - першої галушкової мануфактори Яніна Ковалевська розповіла про тонкощі управлінської роботи у ресторанній справі і не лише.

Також відбулась дуальна лекція доцента, к.е.н. Барибіної Я.О. з дисципліни «Управління корпоративною соціальною відповідальністю» для студентів освітньої програми «Бізнес-адміністрування». Про практичні особливості КСВ у компанії ТОВ «ЕпіцентрК» розповіла Тягунова Злата Олександрівна.

          

Навчання на платформі онлайн-освіти Coursera дозволяє підвищити професійний рівень завдяки проходженню курсів від провідних світових університетів. В цьому році викладачі кафедри менеджменту продовжили участь у проекті. Дякуємо ПУЕТ за надану можливість!

          

У межах першого в Україні Національного тижня молоді в компаніях «Job Shadowing Week»  з 22 по 26 листопада 2021 року студенти та викладачі кафедри менеджменту приймали активну участь у зустрічах із вищим керівництвом найбільшої мережі готелів «Reikartz».

Зокрема, 23 листопада 2021 року о 12:00 студенти 1 курсу спеціальності «Менеджмент» груп МЕН-11 і МЕН БА-11 разом із куратором доцентом Власенком В.А. прийняли участь в онлайн-тренінгу «Готельно-ресторанний бізнес: погляд зсередини». Офіційна онлайн- трансляція тренінгу відбулася в мережі YouTube за посиланням https://youtu.be/sMLxtEwVSJg.

Тренінг проводила Магалецька Ірина – керівниця Навчального центру готельної і ресторанної справи компанії «Рейкарц Хотел Груп» (Head of T&D Reikartz Hotel Group).

Основною метою участі студентів була онлайн-зустріч з топ-менеджментом мережі готелів Reikartz Hotel Group.

Під час зустрічі студенти мали змогу ознайомитися із особливостями готельно-ресторанного бізнесу, розглянути типову організаційну структуру готелів та ресторанів, побачити процес роботи компанії зсередини, познайомитися з основними фахівцями та історіями їхнього успіху, отримати відповіді на важливі питання щодо побудови майбутньої кар’єри в обраній сфері діяльності.

Більшість студентів були захоплені розповідями практиків щодо особливостей роботи у компанії «Reikartz Hotel Group», важливості формування і реалізації Soft Skills та Hard Skills для особистісного розвитку, впровадження перспективних моделей мотивації трудової діяльності працівників на практиці.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю студентів та викладачів кафедри менеджменту із практиками.

          

Наукова робота є невід`ємною складовою діяльності кожного викладача. При цьому дуже важливим є представлення наукових здобутків у виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus та Web of Science.

Викладачі кафедри менеджменту Бондар-Підгурська О.В., Гусаковська Т.О., Остряніна С.В. та Рибалко-Рак Л.А. взяли участь у циклі вебінарів з наукометрії від компанії «Наукові Публікації» за темою «Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Успішні публікації у Scopus та Web of Science».

Програма включала чотири тематичних блоки:

  • Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Як наукові публікації впливають на діяльність вчених?
  • Наукометрична база даних Scopus. Сервіси, наукометричні показники та тонкощі роботи.
  • Наукометрична база даних Web of Science. Сервіси, наукометричні показники та тонкощі роботи.
  • Міжнародна кооперація. Платформи для підвищення наукометричних показників вчених.

Дякуємо організаторам за змістовні та цікаві зустрічі!

          

Студенти 1 курсу спеціальності «Менеджмент», в межах тренінгу «Шлях до успіху в менеджменті та бізнесі» відвідували тренінгові зустрічі за програмою «Journey4Life» в рамках проекту «Dance4Life». 16 листопада чемпіони 4Life провели зустрічі «Хто я?» та «Мої мрії». Учасники презентували свої зовнішні і внутрішні якості, таланти, захоплення, говорили один одному компліменти, вчилися розуміти особливості протилежної статі, «подорожували» крізь час, намагаючись зрозуміти, чого вони хочуть в майбутньому, в рольовій грі вирішували ситуації з молодіжного життя, та аналізували як досягти своєї мрії, що цьому заважає, а що може допомогти! Новий елемент танцю drill «I can, you can, together we can all» надихнув присутніх на те, що разом можна багато чого змінити на краще!

          

16 листопада 2021 року гарант освітньої програми «Бізнес-адміністрування», провідний викладач з дисциплін «Комунікативний менеджмент» та «Управління корпоративною соціальною відповідальністю» к.е.н., доцент Яніна Барибіна, депутатка Полтавської обласної ради відвідала Газопромислове управління «Полтавагазвидобування», яке є одним із виробничих підприємств, що входять до складу АТ «Укргазвидобування».

Цей візит зовсім невипадковий. Студенти спеціальності «Менеджмент» під час навчальних занять та виконання науково-дослідних робіт знайомляться із публічною інформацією про діяльність підприємств групи Нафтогаз.

Зокрема, в компанії діє Стандарт корпоративної соціальної відповідальності у співпраці з громадами, благодійними та громадськими організаціями, відповідно до якої АТ "Укргазвидобування» визначає єдині принципи та підходи Товариства у реалізації проєктів у сфері КСВ, сприяє упорядкуванню й систематизації цієї діяльності.

Мета Групи Нафтогаз у сфері сталого розвитку і корпоративної соціальної відповідальності — це використання ресурсів сьогодення для потреб майбутніх поколінь і системна діяльність, спрямована на розвиток та підтримку громад.

АТ «Укргазвидобування» – вертикально інтегрована компанія з замкнутим циклом виробництва –від пошуку та розвідки родовищ нафти і газу, їхньої розробки, а також видобутку, транспортування, переробки вуглеводневої сировини і реалізації нафтопродуктів.

Це найбільша газовидобувна компанія в Центральній і Східній Європі, яка поділяє принципи Глобального договору ООН та обирає шлях сталого розвитку бізнесу, персоналу і суспільства.

Компанія в Стандарті з корпоративної соціальної відповідальності декларує ключових стейкхолдерів, серед яких є і навчальні заклади та соціальні підприємства, мета яких є створення цінності для громадськості.

Цінності Полтавського університету економіки та торгівлі і, зокрема, науково-педагогічного колективу кафедри менеджменту співпадають. Про це йшлося у розмові із заступником директора Газопромислового управління «Полтавагазвидобування» Павлом Кишкарем.

Місія Укргазвидобування – це забезпечення енергетичної безпеки та енергетичної незалежності України шляхом розробки власного газового ресурсного потенціалу, розвитку внутрішньої технологічної компетентності та надійної екосистеми галузі.

Цінності УГВ – Патріотизм, Професійність, Прогресивність, Порядність та Прозорість – це те, що здатен зрозуміти та розділити кожен, кому небайдужі його робота, розвиток, зростання та доля нашої держави», – зазначив Олег Прохоренко, Голова Правління АТ «Укргазвидобування».

Цінним було спілкування з начальником відділу комунікацій Юрієм Ісаєвим, практичний досвід якого є важливим у підготовці фахівців спеціальності «Менеджмент».

Під час практичних занять із дисципліни «Комунікативний менеджмент», студенти вивчають кейси компанії НАК «Нафтогаз України», зокрема, зацікавила робота Департаменту з інтегрованих комунікацій керівника, який відповідає за реалізацію зовнішньої і внутрішньої комунікаційної політики Групи Нафтогаз.

Викликав інтерес пілотний проект НАК «Нафтогаз України» із впровадження внутрішнього корпоративного порталу – аналогу соціальної мережі для працівників. Переможцем відбору постачальника було обрано міжнародне рішення на базі eXo Platform компанії Exo Platform Luxembourg SARL. Така потреба для всієї Групи Нафтогаз виникла через відсутність єдиного внутрішнього соціального простору для співробітників, який би підтримував в повному обсязі трансформаційні процеси, що відбуваються в Групі. Наявність сучасного веб-рішення та мобільної версії внутрішнього корпоративного порталу допоможе підвищити ефективність роботи працівників та покращить взаємодію всередині Групи Нафтогаз.

За результатами зустрічі досягли домовленості про можливість представників Газопромислового управління «Полтавагазвидобування» зустрітись зі студентами під час занять та поділитись своїм практичним досвідом.

          

До Всесвітнього дня науки 10 листопада в ПУЕТ було проведено захід "Ніч науки". В рамках цього заходу на кафедрі менеджменту відбулася гра "Шість містичних капелюхів". На кафедру завітали школярі 33 ліцею та студенти Полтавського кооперативного коледжу. Ніч науки була дуже цікавою. Шість містичних капелюхів дозволили цікаво і головне весело провести час. Креативили, приміряли різні капелюхи і використовували різні типи мислення. Все що потрібно сучасній молодій людині, щоб відчувати себе комфортно у цьому світі - бути різносторонньо розвиненою і гнучкою, дотепною і не боятись ризикувати, вміти комунікувати і адекватно сприймати оточуюче середовище, вміти приймати рішення і відстоювати свою точку зору. Це ми сьогодні і продемонстрували. Кафедра менеджменту ПУЕТ вдячна всім учасникам сьогоднішньої зустрічі і чекає на нові!

          

Студенти 1 курсу спеціальності «Менеджмент» Полтавського університету економіки і торгівлі зустрічались з дуже креативною і надзвичайно цікавою людиною - Андрієм Клименковим. Менеджер за першою освітою (до речі випускник цієі ж спеціальності Полтавського університету економіки і торгівлі) і актор за другою. От така незвична комбінація професій і уподобань, але як яскраво і незвично пройшла ця зустріч!!! Чотири години інтенсиву!!! Маса емоцій і цікавих порад від Андрія. Було все - і вірші, і цікаві історіі, і власні лайфхаки від майстра перевтілення. І розповідь про те, як відбувались зйомки серіалу "Плут", де Андрій Клименков зіграв головну роль. І все це у поєднанні з професією менеджера. От такі у нас бувають зустрічі!!!! І продовження буде!

          

20 жовтня викладачі кафедри Менеджменту та студенти спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент» та «Бізнес-адміністрування» взяли участь у заході «День кар’єри ЄС 2021".

Співорганізаторами події виступили Представництво Європейського Союзу в Україні, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та Полтавський обласний центр зайнятості.

Після панельної дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція» в рамках даного заходу студенти відвідали Ярмарок вакансій, де мали змогу поспілкуватися з представниками роботодавців від різних компаній, отримати відповіді на актуальні питання щодо працевлаштування та ознайомитися з відкритими вакансіями учасників ярмарки.

Також цікаво було послухати про сучасні тенденції на ринку праці, про знання і навички, яких очікують роботодавці від майбутніх працівників.

          

19 жовтня у Всеукраїнський День відповідальності людини студенти 1 курсу Полтавського університету економіки і торгівлі спеціальності 073 «Менеджмент» долучилися до інформаційно-просвітницької акції «Let’s chill!», яку провели представники Полтавського обласного благодійного фонду Громадське здоров'я @public.health.plt в рамках голландської моделі інформаційно-просвітницької роботи з молоддю «Dance4Life».

Ініціатива реалізована командою спеціалістів та чемпіонів проекту @Dance4Life AFEW центру, дружного до підлітків «Альтаїр» @Center.Altair (за підтримки Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід-Захід»@AFEW-Ukraine у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія, що представлене Посольством Королівства Норвегії в м. Київ @Royal Norwegian Embassy in Kyiv).

Учасники заходу мали змогу інтерактивно та цікаво поспілкуватися на важливі теми: рівність та повага до прав, булінг та насильство, здоров’я і його складові, наслідки ризикованої поведінки, вплив психоактивних речовин на організм, ризики, пов’язані з вживанням алкоголю, репродуктивне здоров’я та шляхи передачі ВІЛ. Також учасникам презентували міжнародний танцювальний флешмоб (drill) https://www.youtube.com/watch?v=TJnuFIrmzW4, долучили до його виконання і провели чотири цікавих профілактичних інтерактиви (кросворди, ребуси, ігрові картки, асоціації), що закликали вести здоровий спосіб життя. Модератори акції намагалися донести основний меседж проекту «Dance4Life»: «Я хочу жити в світі, де оберуть здоров’я!»

Студенти отримали цікаву літературу, виготовлену за підтримки @AFEW-Ukraine для самоосвіти у сфері збереження здоров’я: http://afew.org.ua/.../uploads/2021/03/Be-in-trend-WEB.pdf http://afew.org.ua/.../upl.../2020/01/Leader-for-web-FIN.pdf солодкі подарунки та запрошення долучитися про інформаційно-просвітницької програми «Journey4Life» в рамках проекту«Dance4Life», що підтримує норвезька благодійна організація @Familiehjelpen Ukraina.

          

Магістри-менеджери відвідали місце свого потенційного працевлаштування

У жовтні 2021 р. студенти освітніх програм «Менеджмент» і «Бізнес-адміністрування» в рамках вивчення дисципліни «Основи іміджелогії» та з метою ознайомлення з особливостями  роботи і вимогами до кандидатів на працевлаштування відвідали компанію «Суспільне Полтава». Відомий у Полтаві радіожурналіст Олександр Бобошко люб‘язно розповів здобувачам освіти про історію та сьогодення компанії. Показав знімальний майданчик, робочі місця телеведучих, радіоведучого та звукооператора, окреслив коло професій, необхідних для функціонування телерадіокомпанії та вимоги до кандидатів на їх заміщення.

Дуже цікавим виявилося і спілкування з шеф-редактором Новин у «Суспільному Полтава» Каріною Москаленко. Говорили і про процес зйомок новин, і про режим роботи кореспондентів та інших працівників каналу, і про принципи роботи на різних посадах у компанії, і про вимоги до співробітників. Каріна поділилася секретами про те, як краще виглядати в кадрі та як працювати з голосом. Одразу ж було проведено і майстер-клас для студентів, на якому вони вчилися працювати з суфлером, спробували самі читати новини як теле- та  радіоведучі. Зрозуміли, наскільки цікава, важлива, відповідальна та одночасно непроста робота новинних каналів. 

Зустріч виявилась не тільки змістовною, але і дуже емоційною, такою, що змушує замислитись. А дехто зі студентів вже прийняв рішення спробувати себе у якості майбутніх працівників «Суспільного».

          

Козюра І. В.

«Разом – до вершин професійної досконалості й життєвого успіху кожного заради процвітання України» - реалізуючи місію ПУЕТ, науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту не лише навчають у нових умовах, а й самі навчаються і вдосконалюють викладацьку майстерність. На власному прикладі у другому семестрі:

- успішно пройдено міжнародне стажування «Новації вищої освіти України та ЄС в сучасному інформаційному суспільстві» (Україна – Польща – Словаччина), організоване у дистанційному форматі Міжнародною науково-освітньою платформою «Оновлюйся», Всеукраїнським інститутом євразійських досліджень та сходознавства, освітньою платформою «Критичне мислення» та ін. (грудень 2020 – лютий 2021 р., 180 годин (6-ECTS);

- онлайн-курс «Школа професійного розвитку «Готові до викликів: Інструментарій сучасного викладача» від Київської школи економіки (травень-червень 2021 р., 0,5 кредитів ЄКТС), а також:

- участь у різноманітних онлайн-вебінарах, онлайн-зустрічах, воркшопах, таких як: «Управлінські навички як особистий капітал», «Вища освіта: виклики та візія завтрашнього дня», «Відкриті дані у науках про суспільство та «Електоральна пам’ять», «Як розпізнати маніпуляції в словах політиків», «Вам не потрібен бренд викладача, якщо…», «Цифрові технології у навчальному процесі», «Навчальна міні-програма з роботи над кейсами для студентів», «Робота з історичними першоджерелами та їх значення у розвитку критичного мислення учнів», «Ресурси стресостійкості: час для поновлення» тощо.

Підвищення кваліфікації й освіта протягом життя – відповідь на виклики сучасності і можливість розвивати науково-освітню діяльність використовуючи передові техніки і технології.

          

Аналіз
результатів анкетування студентів спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент», «Бізнес-адміністрування» ступеня бакалавр та «Менеджмент та адміністрування» і «Бізнес-адміністрування» ступеня магістр
за другий семестр 2020-2021 н.р.

В період з 10.05. - 16.05.21 р. серед студентів спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент», «Бізнес-адміністрування» ступеня бакалавр та «Менеджмент та адміністрування» і «Бізнес-адміністрування» ступеня магістр було проведено опитування щодо визначення потреб та ступеня задоволення здобувачів вищої освіти наданням освітніх послуг та роботою кафедри менеджменту ПУЕТ (Анкета на Google Диск).

Всього в опитуванні взяло участь 39 студентів денної форми навчання (95,8% опитаних) і 4,2% опитаних студенти заочної форми навчання, з них: 12,5 % - студенти ступеня «Магістр» і 87,5% студенти ступеня «Бакалавр»; 87,5 % студенти освітніх програм «Менеджмент» і «Менеджмент та адміністрування» і 12, 5 % освітніх програм «Бізнес-адміністрування».

Організацію освітнього процесу в цілому по університету за 10-ти бальною шкалою оцінили таким чином:
4-5 балів – 8,4 % опитаних;
7-8 балів – 16,6%;
9-балів – 33,3 %;
10 балів – 41,7% опитаних.

На запитання щодо участі в науковій діяльності університету та кафедри було дано такі відповіді:
31,3% - так беру;
44,4 % - ні не беру, через брак часу;
24,1 – ні не беру, це мені не цікаво;
0,2% - відповіли, що не беруть участь через те що викладачі не зацікавлюють у такій участі.

На запитання щодо функціонування наукових секцій в університеті та на кафедрі було дано такі відповіді:
54,6% - так, добре обізнаний;
30,8% - так, але мені не цікаво;
12,1% - недостатньо обізнаний;
2,5% - жодного разу не чув.

На запитання «Наскільки ви задоволені рівнем отриманих знань, умінь та практичних навичок» за десятибальною шкалою було отримано такі відповіді:
10 балів – 33,3 %
9 балів- 12,6%
8 балів- 33,3 %
7 балів-8,3%
5 балів-8,3%
4 бали- 4,2%

На запитання «Як Ви оцінюєте порядок вивчення дисциплін, план та графік освітнього процесу? Чи є він, на Вашу думку, логічним та послідовним?» за десятибальною шкалою було отримано такі відповіді:
10 балів –33,5 %
9 балів – 33,6%
8 балів- 16,3%
7 балів-8,3%
5 балів -8,3%

Серед проблем які найбільшою мірою ускладнюють процес навчання були відзначені такі:
брак часу – 29,2%;
пропуски занять через роботу – 12, 5 %
проблеми зі здоров,ям, сім,я -  8,3%
Проте 50% опитуваних повідомили що немає жодних проблем.

На запитання «При вивченні яких дисциплін виникають труднощі» було дано такі відповіді:
69% - трудношів не має і таких дисциплін не має;
31% вказали на такі дисципліни:
Економіка
Економічна теорія мікро- та макро- економіка
Сучасні інформаційні та комунікаційні технології
Практична психологія
Основи маркетингу

Але серед основних причин здебільшого вказали на значну кількість завдань.

На запитання «Яких викладачів (якість викладання, доброзичливість, тактовне відношення до студентів) Ви би оцінили на «відмінно»?»  було дані такі відповіді –
Всі викладачі.

Також окремо відзначили таких викладачів: Лозова О .В, Кужель Н.Л., Остряніна С.В., Гусаковська Т. О., Шимановська-Діанич Л. М., Сокуренко Т. С., Тягунова З. О., Кононенко Ж.А., Чайка І. П., Захаренко-Селезньова А. М., Барибіна Я. О., Верезомська С. Ж., Карпенко О. В., Бондар-Підгурська О.В., Власенко В.А.

Оцінка якості роботи кафедри менеджменту за десяти бальною шкалою була такою:
10 балів -  58,3% опитаних;
9 балів – 12, 5%;
8 балів - 12,5%;
6 балів – 12,5%
5 балів – 4,2% опитаних.

На запитання «Чи були випадки, коли викладачі кафедри поводилися грубо або не поважно?» було дано такі відповіді:
100 % - ні;

На запитання «Чи доводилось Вам чути про конкретні випадки корупції на кафедрі?» 100% - ні.

При оцінці якості дистанційних курсів за десятибальною шкалою оцінки розподілились таким чином:
10 балів – 37,5 %;
9 балів – 33,3%
8 балів – 8,3%;
7 балів – 12,5%  
6 балів – 4,2%.
5 балів – 4,2%

Серед дистанційних курсів які подобаються найбільшою мірою відзначили такі:
Фінанси, гроші та кредит
Основи менеджменту
Конролінг
Проектний менеджмент
Кроскультурний менеджмент
Менеджмент малого та середнього бізнесу
Управління ефективністю діяльності підприємств
Введення в професійну діяльність та історія менеджменту
Англійська мова.
Практична психологія
Тренінг «Створи свій стартап та управляй ним»
Основи маркетингу
Введення в професійну діяльність

На запитання «Що потрібно робити, на Ваш погляд, для поліпшення якості освітнього процесу, діяльності кафедри (напишіть свої пропозиції)?» були надані такі відповіді:
Все подобається
Все влаштовує
Все добре, поки що пропозицій немає
Більш якісно надавати матеріал студентам для навчання.
Освітній процес повинен бути сучасним, пов‘я заним із сучасними прикладами, нормалізованою системою оцінювання
Поліпшення мотивації , удосконалення курсів таким чином , щоб вони були більш інформативними
Більше заохочувати до навчання, та проводити цікаві лекції та практичні
Більше прикладів з життя

На запитання «Якщо б Ви знову вступали у ЗВО, то:»
66, 7% - відповіли – обрав би знову ПУЕТ і кафедру менеджменту;
8,2% - вказали, що вибрали б інший заклад освіти
16,5 % - сказали, що ім важко дати відповідь на це запитання.
4,3% - відповіли - взагалі б не отримував вищу освіту
4,3 % - відповіли - обрав би іншу спеціальність.

Таким чином, проведене у другому семестрі опитування, показало, що в цілому студенти досить високо оцінюють якість і рівень організації освітнього процесу в університеті і на кафедрі менеджменту. У порівнянні з попереднім опитуванням зникли такі відповіді як «Дуже високі вимоги викладачів, що заважає процесу навчання», та «Недосконалість організації освітнього процесу». Практично відсутні дистанційні курси які б не задовільняли студентів за якістю, значно підвищилась оцінка рівня якості дистанційних курсів. Студенти не відзначають випадків некоректної поведінки викладачів та випадків корупції.

І як підсумок, на запитання «Чи порекомендуєте Ви своїм знайомим навчатись на цій спеціальності в ПУЕТ?» було дано такі відповіді:
70,8% - так, звісно
25,8 % - можливо
3,4% - ні.

          

Не дивлячись на похмуру погоду на вулиці, в Полтавському університеті економіки і торгівлі по справжньому сонячно та тепло, адже сьогодні всі бажаючі мали змогу долучитися до урочистого відкриття Дня випускника університету.

В цей особливий день на кафедру Менеджменту завітало багато випускників ПКІ, ПУСКУ і ПУЕТ, серед яких Безверхий Кирило, Кужель Олександр, Оніпко Галина, Соколова Анна. Разом з нами, викладачами кафедри (більшість із яких також є випускниками рідного університету), вони поринули у спогади, пригадали  яскраві моменти студентського життя, поділитися своїми здобутками та досвідом. Окрім знань студентське життя подарувало випускникам корисні зв’язки, вірних друзів, а декому навіть родину.

Радіємо з того, що завітали до нас на гостину Іванюта Василь Фалимонович та  Тереховська Віта Іванівна – почесні працівники кафедри менеджменту, які завжди поряд з нами. Щира подяка вам за теплі слова та побажання.

Відчуваємо підтримку всіх, хто був з нами на зв’язку, але не зміг вийти в ефір через робочі моменти. Ми завжди чекаємо на вас у стінах рідної кафедри. Сподіваємося, що такі зустрічі випускників стануть щорічною доброю традицією, яка ще більше об’єднуватиме нашу дружню родину випускників кафедри Менеджменту.

          

7 квітня, на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради затвердили список студентів, які з 1 березня по 1 вересня отримуватимуть іменну стипендію.

Це студенти, які мають середній бал успішності не менше 4,5, та відзначилися особливими досягненнями у громадській роботі закладу вищої освіти або у сфері мистецтва, науки чи спорту.
Від нашого університету степендіатом став студент 5 курсу Інституту бізнесу та сучасних інформаційних технологій, спеціальності Менеджмент та адміністрування Войт Богдан Русланович

          

Традиційно навесні студенти ПУЕТ представляють результати своїх наукових досліджень у рамках Міжнародної наукової студентської конференції «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті». Цьогоріч молоді науковці також ділилися науковими ідеями в різних сферах досліджень.

Так, на пленарному засіданні конференції результати наукової роботи на тему «Корпоративна соціальна відповідальність ПУЕТ у контексті університетського лідерства» представив студент групи МЕН-21 Саленко Євген (науковий керівник – к.е.н., доц. Барибіна Я.О.).

Проблеми якості вищої освіти в нових умовах зацікавили Пятника Владислава та Гудько Анастасію (наукові керівники – д.е.н., проф. Шимановська-Діанич Л.М. та к.е.н., доц. Лозова О.В.), які виступили з доповідями на секції «Якість вищої освіти: проблеми, виклики перспективи».

В рамках конференції  також відбулося засідання секції «Менеджмент і підприємництво в умовах креативної економіки». За результатами проведених досліджень в цій сфері було представлено цікаві та змістовні доповіді, що викликали жваві дискусії серед учасників.

Особливо членами журі було відзначено доповіді Никоненко Аліни  (науковий керівник – Брацун А.О.), Бодаренко Ірини (науковий керівник – к.е.н., доц. Юрко І.В.), Тадейо Лайонела (науковий керівник – Білінська О.П.), Гігашвілі Едуарда (науковий керівник – Кужель Н.Л.), Гулько Наталії (науковий керівник – к.е.н., доц. Гусаковська Т.О.), Гімп Анастасії (науковий керівник – Брацун А.О.).

          

24 лютого 2021р. студенти спеціальності «Менеджмент» разом із доцентами кафедри менеджменту Гусаковською Т.О. та Барибіною Я.О. взяли участь в оглядово-тематичному семінарі «Захист об`єктів інтелектуальної власності – важлива частина сучасного бізнесу в умовах зони вільної торгівлі Україна-ЄС». Семінар було ініційовано Полтавською Торгово-промисловою палатою та КО «Інститут розвитку міста».

Під час семінару студенти мали можливість отримати цінні знання від практиків - Крайника А.М., патентного повіреного України, начальника відділу інтелектуальної власності Полтавської Торгово-промислової палати та Паренчука І.В., патентного повіреного України, спеціаліста з оцінки об'єктів інтелектуальної власності, директора ТОВ «Фірма «Унікон».

Під час семінару розглянули питання:

  • Інтелектуальна власність - стратегічна складова бізнесу
  • Торговельні марки - шлях від розробки бренду до його державної реєстрації
  • Промислові зразки (дизайн) - ефективний правовий інструмент захисту прав на ОІВ чи основний об'єкт для тролингу.

Було надзвичайно цікаво почути кейси з практики, розібрати ситуації, які відбувалися в професійний діяльності слухачів семінару.

          

Аналіз
результатів анкетування студентів спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент», «Бізнес-адміністрування» ступеня бакалавр та «Менеджмент та адміністрування» і «Бізнес-адміністрування» ступеня магістр

В період з 7.12. - 13.12.20 рр. серед студентів спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент», «Бізнес-адміністрування» ступеня бакалавр та «Менеджмент та адміністрування» і «Бізнес-адміністрування» ступеня магістр було проведено опитування щодо визначення потреб та ступеня задоволення здобувачів вищої освіти наданням освітніх послуг та роботою кафедри менеджменту ПУЕТ (Анкета на Google Диск).

Всього в опитуванні взяло участь 49 студентів денної форми навчання, з них: 24,5 % - студенти ступеня «Магістр» і 75,5% студенти ступеня «Бакалавр»; 93 % студенти освітніх програм «Менеджмент» і «Менеджмент та адміністрування» і 7% освітніх програм «Бізнес-адміністрування».

Організацію освітнього процесу в цілому по університету за 10-ти бальною шкалою оцінили таким чином:

5 балів – 3,4% опитаних;
7-8 балів – 34,4%;
9-балів – 34,5%;
10 балів - 27,6% опитаних.

На запитання щодо участі в науковій діяльності університету та кафедри було дано такі відповіді:

34,1% - так беру;
41,4 % - ні не беру, через брак часу;
24,1 – ні не беру, це мені не цікаво;
0,4% - відповіли, що не беруть участь через те що викладачі не зацікавлюють у такій участі.

На запитання щодо функціонування наукових секцій в університеті та на кафедрі було дано такі відповіді:

47,6% - так, добре обізнаний;
34,5% - так, але мені не цікаво;
14,1% - недостатньо обізнаний;
3,8% - жодного разу не чув.

Серед проблем які найбільшою мірою ускладнюють процес навчання були відзначені такі:

брак часу – 58,6%;
занадто вимогливі викладачі – 10,4%.
Проте 31% опитуваних повідомили що немає жодних проблем.

На запитання «При вивченні яких дисциплін виникають труднощі» було дано такі відповіді:

79% - трудношів не має і таких дисциплін не має;
21% вказали на такі дисципліни:
Економіка менеджменту
Вища математика
Право
Економтеорія, мікро- та макроекономіка
Українська мова
Управління бізнесом.

На запитання «Яких викладачів (якість викладання, доброзичливість, тактовне відношення до студентів) Ви би оцінили на «відмінно»?»  було дані такі відповіді –

Всіх.
Всі викладачі, які викладають предмети для моєї групи-є тактовними, дружелюбними, доброзичливими.
Вся кафедра менеджменту -це любов
Також окремо відзначили таких викладачів: Лозова О .В, Кужель Н.Л., Остряніна С.В., Гусаковська Т. О., Шимановська-Діанич Л. М., Власенко В. А., Рибалко-Рак Л. А., Чайка І. П. Крім того з інших кафедр відзначили: Трайно В., Бобух Н. М., Горбунову О. А..

Оцінка якості роботи кафедри менеджменту за десяти бальною шкалою була такою:

10 балів -  55,2% опитаних;
9 балів – 27, 6%;
8 балів - 13,8%;
6 балів – 3,4% опитаних.

На запитання «Чи були випадки, коли викладачі кафедри поводилися грубо або не поважно?» було дано такі відповіді:

89,3% - ні;
3,8% - так;
6,9% - бувало, але дуже рідко.

На запитання «Чи доводилось Вам чути про конкретні випадки корупції на кафедрі?» 100% - ні.

При оцінці якості дистанційних курсів за десятибальною шкалою оцінки розподілились таким чином:

9-10 балів – 72 %;
7-8 балів – 27,6%;
1 бал – 0,4%.

Серед дистанційних курсів які подобаються найбільшою мірою відзначили такі:

Основи менеджменту
Етика спілкування і комунікативні практики
Управления персоналом
Маркетинг
Українська мова
Тренінг «Розвиток креативності як чинник успіху»
Організація виробництва
Введення в професійу діяльність
Історія української державотворення
Тренінг: Шлях до успіху в менеджменті та бізнесі
Фінанси
Крім того було зазначено, що спдобались ті дистанційні курси в яких поданий теоретичний матеріал для самостійного вивчення, тому що не завжди є змога бути присутніми на заняттях через роботу.

На запитання «Що потрібно робити, на Ваш погляд, для поліпшення якості освітнього процесу, діяльності кафедри (напишіть свої пропозиції)?» були надані такі відповіді:

Все влаштовує;
На даний момент я не бачу недоліків тому навіть не знаю, що потрібно роти для поліпшення якості освітнього процесу,в діяльності кафедри
Все влаштовує, якість освіти в Університеті чудова
Більше заохочувати, давати творчі завдання, більше практичних завдань, та змінити підхід до лекційних занять (начиток)
На мій погляд, більшість практичних є марними, їх легко можна проводити в офлайн формі, так як інтернет не завжди дозволяє зайти на пару. Просто давати практичне завдання до кінця дня
Скажу про загальноуніверситетські. Знаю що електронний журнал в розробці. Хотілося б більше прозорості та ясності в предметах і щоб в дистанційному курсі реально були наші бали, адже багато хто їх туди не вносить.
При вивченні деяких дисциплін використовувати більше прикладів, а не лише теорію з книжки
Інтенсивне використання інтерективних технологій ("мозковий штурм")
Мотивувати , більш зацікавлювати студентів

На запитання «Якщо б Ви знову вступали ЗВО, то:»

82,8% - відповіли – обрав би знову ПУЕТ і кафедру менеджменту;
7,2% - вказали, що вибрали б інший заклад освіти в Україні або за кордоном
10,0% - сказали, що ім важко дати відповідь на це запитання.

          

По-різному провели полтавці день свого міста – 23 вересня. Хтось відвідував загальноміські заходи, такі як тематичні виставки, підготовлені спеціально до цієї події музеями і бібліотеками, невеликі концертні програми, запропоновані містянам, або просто насолоджувались гарною сонячною погодою у парках та скверах.

Студенти першого курсу спеціальностей «Менеджмент» і «Бізнес-адміністрування», які цього року вступили до Полтавського університету економіки і торгівлі, разом зі своїми кураторами Наталією Кужель та Інною Чайкою, з метою краще познайомитись вирішили провести цей святковий день ближче до природи. Вони усі разом вирушили у село Ковалівку та відвідали створений місцевими ентузіастами екопарк та чудовий пляж, за яким доглядають місцеві мешканці.

День видався насиченим на події і приємним на емоції. Після веселого спілкування з тваринами контактної частини екопарку на березі річки кожен розповідав щось цікаве про себе: чим живе, захоплюється, до чого прагне. З’ясувалось, що нове покоління студентства володіє багатьма талантами: спортивними, танцювальними, бісероплетінням і навіть досвідом написання проектів на місцевому рівні та втіленням їх у життя. Обговорили також плани на майбутнє щодо участі у студентському самоврядуванні ПУЕТ. Висновок однозначний – кафедра менеджменту задоволена і вже пишається своїми новими студентами, які гідно поповнили університетську родину.

          

14 вересня студентська родина кафедри менеджменту ПУЕТ стала ще більшою, креативнішою, багатшою на таланти та ідеї.   Ми познайомилися з нашими неймовірними першокурсниками і на всі 100 % готові до співпраці. 

Завідуюча кафедрою д.е.н., проф. Шимановська-Діанич Людмила Михайлівна налаштувала дітей на позитив, гарант програми "Бізнес адміністрування" к.е.н., доцент Яніна Барибіна розповіла про практикоорієнтований підхід до навчання та зв'язки кафедри з бізнес-середововищем, що є важливим для професійного становлення майбутніх фахівців в галузі управління. А куратори - Інна Чайка та Наталія Кужель, провели перший інструктаж з адаптації до студентського життя.

          

Сьогодні, коли у нас, викладачів кафедри менеджменту, давно минув перший шок від запровадження карантинних заходів по всій країні, коли стало остаточно зрозумілим, що Полтавський університет економіки і торгівлі, завдяки великому досвіду організації і проведення дистанційних занять, набутому за ні багато, ні мало, більш ніж десятиріччя роботи (адже ще 2009 року він став одним з одинадцяти закладів вищої освіти України, які взяли участь у експерименті з  розробки і впровадження дистанційної форми навчання), готовий до такого виклику як неможливість проведення аудиторних занять, хочеться осмислити, як вся ця ситуація вплинула на нашу викладацьку і наукову діяльність, робочу атмосферу, колектив.

І стає очевидним, що міцний колектив, взаємоповага, дружба мотивують нас і допомагають пережити нелегкі для всіх українців часи у гарному настрої та з відмінними результатами. Зараз, наприкінці травня, коли позаду переважна більшість дистанційних лекцій і практичних занять, успішно складених студентами заліків і екзаменів, а цьогорічні випускники активно готуються до захисту своїх бакалаврських і магістерський робіт, саме час поглянути назад і усвідомити шлях, який пройдено, підбити невеликі підсумки для того, щоб активно рухатись далі.

Отже, ділимось з вами результатами викладачів кафедри менеджменту за «карантинний» період роботи:

1. Ми активно працювали над розробкою нових дистанційних курсів та розміщенням їх на університетській онлайн-платформі Moodle. Було розроблено і розміщено 13 таких курсів, з них п’ять – англійською мовою для іноземних студентів.

2. Ми високо оцінили можливість, надану  університетом, приєднатися до програми Coursera for Campus. Завдяки цьому був отриманий безкоштовний доступ до дистанційних курсів від провідних університетів світу за цікавим нам професійним спрямуванням: економіка, менеджмент, фінанси, іноземні мови, особистісний розвиток та ін. Викладачі кафедри вже успішно опанували 10 таких курсів, отримали сертифікати та продовжують навчання за новими.

3. Взагалі навчались ми за ці три місяці багато:

- доценти Тетяна Гусаковська і Леся Рибалко-Рак взяли участь у вебінарі «Emerging Trends in Management», організованого International Journal of Advance Study and Research Work. За підсумками навчання вони успішно склали тестування та отримали відповідні сертифікати;

- доцент Яніна Барибіна і викладач Наталія Кужель успішно опанували онлайн-курс «Ефективні комунікації для освітніх управлінців» від ГО «Смарт Освіта», а також продовжують навчання в Українській державній академії  післядипломної освіти та управління  на курсі «Туризм та управління відходами на природоохоронних територіях», а результати навчання допомагають їм удосконалювати власні навчальні курси;

- доцент Яніна Барибіна  також успішно пройшла навчання в рамках онлайн-тренінгу «Туристична екосистема цифрових інструментів» та отримала Сертифікат Державної агенції з розвитку туризму та курортів України. А ще вона жартома зазначає, що з травня 2020 року бачить діяльність кафедри менеджменту крізь призму червоного, жовтого, зеленого та синього кольорів – згідно методології DISK, яку освоїла  завдяки участі у практичному онлайн-тренінгу «Управління комунікацією у віртуальних командах» від ЄБРР та Центру інформаційної підтримки бізнесу (м Дніпро);

- доцент Інна Чайка разом з колегами з інших кафедр (Тетяною Костишиною, Світланою Нестулею, Юрієм Дзекуном, Василем Карманенком) пройшла чотириденний тренінг «Навчання дорослих з використанням онлайн інструментів» в рамках співпраці ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» з Представництвом DVV International в Україні та опанувала нові для себе інструменти і методики тренінгової роботи дистанційно;

- доцент Оксана Бондар-Підгурська успішно закінчила курс «Корпоративна соціальна відповідальність» від СSR Ukraine та отримала сертифікат;

- доцент Оксана Лозова опанувала курс від посольства Великої Британії в Україні «Project Managemeht in Culture Cource», що допоможе їй у вдосконаленні власного навчального курсу за цим напрямом.

4.  Також викладачі кафедри активно брали участь у науково-дослідних темах, науково-практичних конференціях в Україні й за кордоном, публікували статті у фахових наукових виданнях, монографіях. Допомагали своїм студентам підготувати доповіді на конференції. Так, лише доцент Світлана Остряніна підготувала за цей період шістьох студентів до участі у міжнародних конференціях, а з магістром спеціальності «Бізнес-адміністрування» Бердиченко І.О. наукову статтю «Управління маркетинговою діяльністю підприємства в умовах постійно змінного макросередовища», яку схвалено до друку у науковому журналі «Вчені записки ТНУ ім. В.І. Вернадського. Серія: Економіка і управління». І в кожного з наших колег є такі напрацювання!

Тож коли є відчуття захищеності (а ми всі отримували заробітну плату весь цей час у повному обсязі), підтримки від колег (у нашому колективі сформувалась гарна традиція ділитися один з одним новою інформацією про освітні можливості) та того, що роботу кожного помічають і цінують, працюється із задоволенням навіть у трохи незвичних умовах, спричинених карантинними обмеженнями. 

          

Дистанційне навчання майбутніх менеджерів

Цьогоріч студенти 2 курсу спеціальності 073 «Менеджмент» завершували вивчення дисципліни «Основи менеджменту» дистанційно. Майбутні менеджери як ніхто розуміють важливість вміння адаптуватися до мінливого середовища, обирати оптимальні канали комунікації, планувати та організовувати свою діяльність, мотивувати себе та інших, а також приймати виважені рішення. Володіння базовими управлінськими компетенціями вони показали, виконуючи завдання, передбачені програмою дисципліни. Іспит складено!

          

Майбутні магістри та бакалаври спеціальності "Менеджмент" зі своїми науковими керівниками продовжують працювати над підготовкою випускних кваліфікаційних робіт. Консультації щодо проведення наукових досліджень проводяться в режимі онлайн.

          

Практико-орієнтоване навчання студентів-менеджерів ПУЕТ у дії разом із компанією «Аврора»

Згідно  з концепцією практико-орієнтованого навчання 7 лютого 2020 року студентами спеціальності Менеджмент освітніх програм «Менеджмент і адміністрування», «Бізнес-адміністрування» було проведено виїзне практичне заняття  в Логістичному центрі «Сьогодні Аврора» Всеукраїнської мережі соціальних магазинів «Аврора».

Для студентів було цікавим дізнатися про  етапи становлення компанії «Аврора», починаючи з її  мети, а саме: «Надати кожному клієнту будь-який товар за найнижчою ціною», про політику ціноутворення: «Ціна – це виклик для команди «Аврора», вони роблять все можливе, щоб за певну ціну клієнт отримав більше, ніж будь-де. 

Компанія продає товари за найнижчими цінами та заробляє за рахунок товарообігу, а не за рахунок націнки. І цим сповідує відому філософію Кайдзен. Це японська практика, яка фокусується на безперервному вдосконаленні процесів виробництва, розроблення, допоміжних бізнес-процесів управління, а також у сіх аспектів життя організації.

Відповідно до філософії Кайдзен усі працівники компанії «Аврора» — від директора до звичайного робітника - задіяні в удосконаленні стандартизованих дій та процесів, що має на меті усунення втрат (ощадливе виробництво). Студенти мали можливість оволодіти основами японської практики, ґрунтуючись на досвіді компанії «Аврора», та перевірити теоретичні знання в реальних господарських умовах.

Даруй добро вільно! Це один із принципів «Аврори», яка має серце та здатна дарувати любов, а добро,Є зроблене від серця, – робить світ кращим! Саме тому компанія є лояльною до студентства та соціально відповідальною в бізнесі!!! Саме у студентах спеціальності «Менеджмент» освітніх програм «Менеджмент і адміністрування», «Бізнес-адміністрування» Компанія «Аврора» вбачає перспективні напрямки своєї діяльності.

Студенти та викладачі кафедри менеджменту висловлюють щиру подяку за приділену увагу керівництву комапані «Аврора» та за цінні  поради, знання, якими поділився Лев Анатолійович Жиденко. Сподіваємося в майбутньому на плідну співпрацю.

          

В рамках проведення ХLII Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства», 26 березня 2019 р. відбулося  засідання секції «Менеджмент розвитку соціально-економічних систем».

У конференції взяли участь студенти різних національностей, що дало змогу молодим науковцям продемонструвати свій науково-дослідний потенціал, досвід професійного і міжкультурного спілкування та обмін науковими ідеями з різних галузей досліджень.

За результатами  проведених досліджень учасниками було представлено цікаві та змістовні доповіді. Особливо членами журі було відзначено наступні доповіді:

І місце
Роль України як інноваційного драйверу: 10 українських стартапів, які визнав світ
Чижевська Софія Вікторівна, МЕН-31
(керівник – Бондар-Підгурська О.В., к.е.н., доцент)

ІІ місце
Risk management in an organisation
Брайт Куаіноо, БАангл-11
(керівник – Гуреєва М.Ю., асистент)

Невербальні комунікації при проведенні переговорів
Бойко Владислав Богданович, МЕН-11
(керівник – Кужель Н.Л., асистент)

ІІІ місце
Теорія обмежень як потужний підхід до управління бізнесом
Браніш Владислав Олександрович, МЕН-21
(керівник – Гусаковська Т.О., к.е.н., доцент)

Business ethics or corruption in India
Нішат Рангра, БАангл-51ПВ
(керівник – Чайка Інна Петрівна, к.е.н., доцент)

Вітаємо з перемогою та бажаємо нових наукових досягнень!

          

Знайомимо іноземних студентів-менеджерів з Україною ближче!

Кафедра менеджменту у своїй роботі зі студентами завжди прагне урізноманітнити навчальні заняття цікавими подіями за межами університету. Цього разу 9 жовтня 2018 року викладачі кафедри Світлана Філіна та Майя Гурєєва запропонували іноземним студентам з Азії та Африки відвідати  Екопарк Фельдмана під час проведення у ньому “Балу хризантем”. Студенти змогли ближче пізнати українську культуру, помилуватися краєвидами, оцінити  національну кухню.

          

В рамках проведення ХLI Міжнародної наукової студентської конференції  за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2017 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства», відбулося  засідання секції «ПРОБЛЕМИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МЕНЕДЖМЕНТУ ОРГАНІЗАЦІЙ»

Вітаємо переможців!

На пленарному засіданні виступив Борисенко Владислав Віталійович, студент спеціальності БА-51м (заочна форма навчання) з доповіддю на тему  «Управління розвитком об’єднаних територіальних громад через активний екологічний туризм», (науковий керівник Барибіна Я.О., к.е.н., доцент)

Вітаємо переможців!!!!!!!!

І місце

Модель мотивації топ-менеджменту у корпораціях світу та України.
Пасько Ярина Олександрівна, МО-51
(керівник – Бондар-Підгурська О. В., к. е. н., доцент)

ІІ міце

З’їсти «жабеня» або принципи ефективної праці
Власенко Даря Сергіївна, МЕН-11
(керівник – Остряніна С. В., к. е. н., доцент)

ІІІ місце

Business Ethics in India
Rongali Yogeshwara Naga Venkata Keerthi Kanth,
5th year student majoring in «Business Administration» master’s degree.
(I. P. Chayka, PhD – scientific advisor)

          

Креативний підхід у формуванні майбутніх менеджерів

Креативний  підхід  є невід’ємним у формуванні майбутньої бізнес-еліти України і не лише. Під час навчального процесу студенти напряму «менеджмент» усвідомлюють стратегічне значення креативності для розвитку бізнесу через цикл професійних дисциплін не обмежуючись аудиторним навчанням. Для майбутніх переможців проектів, грантів, міжнародних програм  є цінними заняття, які проводяться спільно з Галереєю мистецтв ім.. Григорія Ярошенка, в рамках циклу навчальних екскурсій «Бізнес у мистецтві»  розкриваються особливості тонкощі таких питань як «Меценатство і соціальна відповідальність», «Музей як бізнес», «Менеджери у портретах» та інші.

Відтак, університет пишається здобутками креативних цілеспрямованих менеджерів, для яких відкритий світ.

          

Участь менеджерів ПУЕТ в програмі British Council  та Інституту Суспільних Ініціатив.

У Львові відбувся тренінг програми British Council спільно з Інститутом Суспільних Ініціатив в якому взяли участь  доцент кафедри менеджменту к.е.н., Яніна Барибіна та студенту 2 курсу напряму «Менеджмент» Максим Голиш.

Дана Програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку націлена на позитивні зміни в суспільстві та активізацію населення.

В рамках програми делегати ПУЕТ стали учасниками тренінгу Inclusive friendly за методикою програми «Активні Громадяни» від Британської Ради та Інституту Суспільних Ініціатив.

Завдяки тренінгу всі учасники отримали нові знання та компетенції з:

  • пошуку можливостей та шляхів інклюзивної взаємодії;
  • формування та розвитку особистих якостей, необхідніих для продуктивних громадських змін;
  • навички з написання власних проектів локальної соціальної дії.

Крім того, програма дала можливість взяти участь у конкурсі міні-грантів до Британської ради (у рамках програми “Активні громадяни” Британська Рада надає міні-гранти на реалізацію соціальних проектів обсягом до 500 фунтів (15 000 грн.).

          

Вітаємо з успішним захистом дипломних магістерських робіт студентів  напряму «Менеджмент і адміністрування», який відбувся  27-28 лютогог 2018!!!!!

Перед Вами відкрилися тисячі доріг, але кожен з вас обере свій особистий життєвий шлях. Прямуйте по ньому твердо і впевнено, а успішно розпочати професійну діяльність Вам допоможуть знання, уміння та навички,  отримані у стінах нашого університету.

          

Участь менеджерів у «Програмі розвитку лідерського потенціалу університетів України»

У  січні 2018 р. відбувся робочий візит завідувачки кафедри менеджменту, доктора економічних наук, професора  Шимановської –Діанич Л.М. та  команди ПУЕТ до Університетів Великобританії, Портсмутського та Саутхемптонського, під час якого був детально вивчений процес практикоорієнтованого навчання британських студентів. Члени команди відвідали Інноваційний Хаб Університету Портсмуту, Центр зайнятості, бібліотеку. Також відбулися зустрічі з викладачами та студентами Портсмутської бізнес-школи і Центру дистанційної та післядипломної освіти. Під час візиту до Університету Саутхемптону команда ПУЕТ змогла ознайомитися з практичною підготовкою студентів різних факультетів у численних експериментальних та навчальних лабораторіях, а також дізнатися про розвиток зв’язків із виробничими підприємствами. 7 лютого 2018 р. у м.Києві відбувся підсумковий захід другого циклу «Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України», конвокація, під час якої команда презентувала результати роботи над проектом «Підготовка «Сендвіч-курсів» як інструмент розвитку лідерського потенціалу університету» і кожен член команди були нагороджені Сертифікатами Британської Ради.

У листопаді 2017 року команда ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», на чолі з ректора університету професором Нестулею О.О. та у складі завідувача кафедрою менеджменту професора Л.М.Шимановської-Діанич, доцента кафедри міжнародної економіки А.В.Артеменко, Т.О. Білобрової, А.М. Пожар та доцента кафедри бухгалтерського обліку та аудиту М.О.Любимова,  а також студентки 4 курсу спеціальності 073 «Менеджмент» А.Соколової виборола право брати участь у «Програмі розвитку лідерського потенціалу університетів України». Програма була реалізована за партнерства Інституту вищої освіти НАПН України та Британської Ради в Україні і команда університету брала участь з проектом «Підготовка «Сендвіч-курсів» як інструмент розвитку лідерського потенціалу університету».

Британська Рада впроваджує Програму з 2016 по 2019 рр. у партнерстві з Інститутом вищої освіти Національної академії педагогічних наук України та Фундацією лідерства для вищої освіти (Велика Британія), а також за підтримки Міністерства освіти і науки України. Дана програма є інноваційним проектом з формування культури лідерства у вітчизняній вищій освіті і поєднує серію навчальних модулів від провідних тренерів Фундації лідерства у вищій освіті (Велика Британія), можливість здійснення навчального візиту до британського партнерського вузу, а також практику лідерського потенціалу у формі роботи над інституційним проектом змін.

Наша студентка, А. Соколова була активним учасником команди університету і протягом 2017-2018 рр., у рамках реалізації Програми відвідала всі заходи, зокрема навчальний модуль у форматі «5+2» компонента «Командне лідерство» («Team»).

          

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 1495 від 09.12.2016 р.  з метою подальшого підвищення якості підготовки фахівців, системного вдосконалення навчального процесу, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів, пошуку обдарованої студентської молоді та створення умов для її творчого зростання 6-7 квітня 2017 р. на базі Луцького НТУ відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент».

Кафедру менеджменту на даному заході було гідно представлено магістром спеціальності «Менеджмент і адміністрування» Сеідовим Рустамом, який здобув 36 місце серед 130 учасників, що представляти 50 вищий навчальних закладів України.

          

Участь у міжнародному навчальному модулі "Соціальне підприємництво. Маркетинг та розвиток бренду" (м. Берлін (Німеччина), м. Варшава та м. Вроцлав (Польща)

Зараз як ніколи для України відчинені двері до багатьох європейських установ, організацій, можливостей та ініціатив. Кожен студент може взяти участь у різноманітних тренінгах, форумах, навчальних модулях, як в Україні, так і за кордоном.

Так, з 26 листопада - 2 грудня проходив міжнародний навчальний модуль "Соціальне підприємництво. Маркетинг та розвиток бренду" від Інституту лідерства та управління Українського католицького університету, в якому брала участь наша студентка, що навчається на 5-му курсі за спеціальністю бізнес-адміністрування, менеджмент – Рєпка Вікторія.                

Учасники мали змогу ознайомитись із кращими практиками та прикладами соціальних підприємств у Варшаві, Берліні та Вроцлаві. Навчання поєднало теоретичний та практичний аспекти. Серед організацій, з досвідом яких ознайомились учасники, – соціальне підприємство Ashoka, організація Фундація Академія Громадських Організацій (FAOO), Академія розвитку філантропії в Польщі (Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce), Освітня фундація для демократії (Fundacja Edukacja dla Demokracji), Центр підтримки локальних ініціатив (Centrum Wspierania Aktywnosci Lokalnej, CAL), Thinkfarm Berlin, MitOst e.V., Social Impact Lab Berlin, Dycle - Diaper Cycle, Kunstraum Kreuzberg/Bethanien, а також інші ініціативи.

«Мене вразила відкритість, простота керівників та головних активістів цих організацій. Наприклад, організація MitOst e.V. влаштувала  зустріч на парковці торгово центру у Берліні, бо просто не мала великого приміщення для проведення презентації. Ця подорож і знайомства зламали мої стереотипи про громадські організації Європи. Завжди здавалось, що там «і трава зеленіша», але ознайомившись з проектами та ініціативами хочу зазначити, що в Україні є ще крутіші ініціативи, проекти та лідери. Різниця у підтримці… В ЄС держави зацікавлені у фінансуванні таких установ. Але крім цього нашим організаціям не вистачає громадського визнання та підтримки.

Найбільше у Варшаві мене вразив Центр підтримки локальних ініціатив  (Centrum Wspierania Aktywnosci Lokalnej, CAL). Тільки уявіть за 2 роки його існування у ньому відбулося близько 4500 заходів! Це місце, де кожен може провести свій майстер-клас, воркшоп, навчити інших готувати свою коронну страву, знайти однодумців для здійснення проекту, безкоштовно зайнятися йогою, вивчити англійську, працювати у коворгінгу.

Для дітей там є безкоштовні розвиваючі заняття та імпровізований дитячий садок. Також люди там мають змогу і бажання спільно замовляти продукти за оптовими цінами. Активну участь у заходах беруть літні люди.  Мене вразило, що у Центрі є шухлядка, у яку кожен може покласти продукти, речі, щоб поділитись тим чого забагато, і взяти щось, коли на це є необхідність.

У Берліні ми завітали до Social Impact Lab Berlin. Це місце куди можна звернутися з бізнес-ідеєю та безкоштовно отримати консультації від провідних спеціалістів Німеччини. Організація допомагає створити концепт продукту та допомогти з пошуком коштів для реалізації. Кожен хто завітає може побачити куточок-виставку з успішно створеними продуктами: від різноманітних напоїв до книг та взуття.

Хочу пояснити що таке «соціальне підприємство» на прикладі ресторану «Dobrakarma» у Вроцлаві. Воно було створено на грантові кошти та власні збереження команди. Після 5-ти років старань керівників, ресторація є дуже популярною та прибутковою. Кошти розподіляються так: є фіксована заробітна плата команді закладу, сплата комунальних послуг, а залишок повністю витрачається на реалізацію та підтримку різних соціальних проектів. Тобто соціальні проекти можуть бути незалежними від донорів, а заробляти самостійно.» – ділиться своїми враженнями Вікторія.

У навчальному модулі взяли учать 25-ть громадських активістів з Львову, Києва, Харкова, Ужгорода, Києва, Одеси та наша Вікторія з Полтави, що є координатором Полтавського штабу ВБФ «Серце до Серця».

«Такі подорожі та нові знайомства сприяють розширенню власного бачення світу, дають можливістю перейняти чужий успішний досвід, дізнатися масу нової цікавої інформації та краще зрозуміти себе. Ніколи не бійтеся використовувати різноманітні можливості. На цих сайтах http://gurt.org.ua та http://diem.studway.com.ua/ їх вдосталь ;) Зроби крок на зустріч до своїх подорожей та пригод !» - закликає Рєпка Вікторія.

          

З досвіду реалізації Концепції практико-орієнтованого навчання студентами спеціальності 073 «Менеджмент»

Для забезпечення якісного виконання Програми реалізації «Концепції практико-орієнтованого навчання в університеті на 2016–2020 рр.» кафедра менеджменту активно співпрацює з полтавськими підприємствами. Так, в рамках вивчення дисципліни «Введення в професійну діяльність та історія менеджменту» для студентів першого курсу спеціальності 073 «Менеджмент», що прибули на навчання з дальнього зарубіжжя (Пакистан, Нігерія, Марокко, Гана) завідувачем кафедри менеджмент, професором Шимановською-Діанич Л.М. та доцентом кафедри менеджменту Чайка І.П. в листопаді 2017 року було організовано та проведено виїзне заняття у ТОВ «Фінанс-Лайн». Основним видом діяльності підприємства є обслуговування страхових компаній на ринку України, допомога громадянам у вирішенні спірних питань в страхових справах. ТОВ «Фінанс-Лайн» співпрацює з провідними страховими компаніями Франції і Швейцарії. Студенти поспілкувались з провідними фахівцями ТОВ «Фінанс-Лайн», отримали відповіді на свої питання щодо організації роботи підприємства. У подальшому студенти зможуть проходити тут виробничу практику.

До речі, цією можливістю вже скористалась студентка з Китаю, що навчалась за спеціальністю 073 «Менеджмент»за освітньою програмою «Бізнес-адміністрування», Чжан Шитун. З 11 грудня по 7 січня 2017-2018 навчального року вона пройшла виробничу переддипломну практику у ТОВ «Фінанс-Лайн», захистила звіт і дипломну магістерську роботу та отримала диплом з відзнакою.

          

VIII Міжнародна науково-практична конференція «ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС: СВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ»

Доцент кафедри менеджменту к.е.н, Барибіна Я.О  взяла участь у VIII Міжнародній науково-практичній конференції «ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС: СВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ» , яка відбулася  27 жовтня 2017 року в Харківському національному університету імені В.Н. Каразіна, Північний корпус за адресою: м. Харків, площа Свободи, 4, 4 поверх, зала засідань Вченої ради. Початок роботи о 10.00. Реєстрація учасників з 9.00.

Основні напрямки роботи конференції:

  • Національні інтереси та стратегічні пріоритети країн в галузі туризму.
  • Міжнародні інтеграційні та глобалізаційні процеси у міжнародному туризмі.
  • Розвиток туристичної сфери України в контексті євроінтеграції.
  • Країнознавчі та регіональні проблеми міжнародного туризму.
  • Особливості розвитку міжнародного та національного ринку туристичних послуг.
  • Економіка і організація туристичного бізнесу.
  • Сучасні тенденції розвитку готельно-ресторанного бізнесу.
  • Перспективи розвитку санаторно-курортної галузі.
  • Проблеми вдосконалення туристичної інфраструктури.
  • Регіональні стратегії розвитку міжнародного туризму.
  • Сільський зелений туризм.
  • Використання культурної спадщини в туризмі: міжнародний досвід та національні пріоритети.
  • Туристично-рекреаційний потенціал регіонів та краєзнавчі дослідження.

          

19 жовтня 2017 року   у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ» відбулась Міжнародна науково-практична конференція «МЕНЕДЖМЕНТ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ У НОВІЙ ЕКОНОМІЦІ» присвячена 20-річчю кафедри менеджменту.

Метою конференції  є розробка теоретичних і прикладних основ із менеджменту розвитку соціально-економічних систем в умовах нової економіки.

Під час конференції працювали секції:

1. Менеджмент розвитку соціально-економічних систем.
2. Управління регіональним розвитком в умовах нової економіки.
3. Управління розвитком персоналу соціально-економічних систем, управління знаннями та менеджмент освіта.
4. Інформаційно-комунікаційне забезпечення та інформаційні технології в менеджменті.
5. Теорія та методологія державного управління.

Збірник тез

          

Доцент кафедри менеджменту  к.е.н.Тягунова З.О. отримала сертифікат про проходження  тижневого стажування у період з 19 по 25 листопада 2016 року у місті Лодзь в рамках проекту «Інструменти  підтримаки мобільності науковців у фінансовій  перспективі ЄС на 2014- 2020 роки, організаторами якого є Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC)» з Вищою школою оздоровчої освіти і суспільних наук (WSEZZiNS) Лодзь, Польща.

          

6 жовтня 2016 лекції для студентів напряму 073 «Менеджмент»  прочитав лектор із Сінгапуру Гері Літ на тему «Глобалізація та де глобалізація: концепції та теорії», «Від третього світу до першого: досвід трансформації Сінгапуру і Сінгапур як плакат для глобалізації». Лектор поділився досвідом роботи у Наньянському технологічнмуо університеті та у консалтинговій компанії GL Training and Consultacy Singapore.

          

14 квітня 2017 року у м. Києві на базі Національного університету біоресурсів і природокористування відбулася IV Міжнародна олімпіада з менеджменту серед молоді, яка проводиться у рамках Глобального проекту «Молодіжний творчий рух «ЕСТАФЕТА ЯКОСТІ». Національний етап олімпіади було проведено за номінаціями, що стосуються цільових систем менеджменту у відповідності до міжнародних стандартів, зокрема, систем менеджменту якості.

Студенти спеціальності «Менеджмент і адміністрування» є щорічними активними учасниками даного заходу. Під керівництвом к.е.н., доцента кафедри менеджменту Рибалко-Рак Л.А. була проведена ґрунтовна підготовка магістрів з дисципліни «Управління якістю», що дозволила продемонструвати студенткам Ляшко Наталії та Заліській Вікторії високий рівень знань при виконанні запропонованих завдань олімпіади.

          

Марія Лисенко, к.е.н., доцент кафедри менеджменту ВНЗ УКООПСПІЛКИ «Полтавський університет економіки і торгівлі» виграла конкурс серед 250 аплікантів та разом з командою 20 талановитих бізнесменів та інноваторів пройшла піврічне стажування за програмою «Молоді підприємці 2016».

Програма була організована Норвезько-українською торговою палатою (NUCC) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.

Ідея програми полягала в об’єднанні талановитих та амбіційних молодих підприємців із Норвегії й України.

Стажування відбулося в м. Буде, на Лофотенських островах, м. Київ, м. Львів, м. Осло. У процесі стажування учасники мали честь спілкуватися та навчатися в головних виконавчих директорів провідних норвезьких та українських компаній у різних сферах (інноваціях, інформаційних технологіях та комунікаціях, соціальних інноваціях, бізнес освіті, енергетиці, міжнародній співпраці, туризмі, юриспруденції, рибному господарстві й фермерстві) та навіть з Президентом норвезького парламенту.

Командна робота над бізнес-кейсами тривала з 20.04 по 29.09. 2016 року.

Після завершення програми Лисенко Марія разом із командами презентувала два проекти:

  • «Розумне місто – мобільні платежі в міському транспорті за допомогою мобільного додатку»;
  • «Екологічно-дружній розумний будинок: прототип додатку для системи управління екологічно-дружнім розумним будинком з концептуальними архітектурними проектами розумних будинків для Норвегії».

Як результат стажування Марія Лисенко отримала:

  • неоціненний досвід крос-культурної командної роботи під наставництвом професіоналів в ICT, енергетиці та інноваціях;
  • практичні знання щодо створення і ведення бізнесу між Норвегією й Україною;
  • важливі бізнес-зв’язки;
  • сертифікат про виконання програми;
  • натхнення і надалі розвивати норвезько-українську співпрацю.

          

Навчання розширює горизонти

К.е.н., доцент кафедри менеджменту Чайка І.П. взяла участь у тренінгу «Європейські бізнес-практики корпоративної соціальної відповідальності (КСВ)». Тренінг було проведено науковцями кафедри міжнародного менеджменту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» у відповідності до умов гранту Jean Monnet Fund між університетом та Виконавчою агенцією Європейського Союзу з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури (Європейська комісія).

Тренінг, основною метою якого є поширення європейського досвіду відповідальних бізнес-практик, адаптація та впровадження його у викладацьку діяльність, тривав з третього по восьме жовтня 2016 року.

Заняття проводила високопрофесійна команда тренерів, серед яких д.е.н., проф. Панченко Євген Григорович (лауреат премії імені О. Шліхтера НАН України у галузі економіки, почесний професор Гарвардської школи бізнесу (США), д.е.н., проф. Петрашко Людмила Петрівна та інші.

Як учасник тренінгу Чайка І.П. поглибила свої знання з питань сучасних бізнес-практик КСВ, вдосконалила стиль роботи в єдиній команді, отримала можливість взяти особисту участь у створенні підручника за заявленою тематикою, а також розширила власну комунікаційну професійну мережу.

На основі отриманої в процесі навчання інформації професорсько-викладацький склад кафедри менеджменту запланував курс тренінгів в рамках роботи професійного наукового студентського клубу «Школа сучасного менеджменту», який очолює к.т.н., доцент, заслужений працівник освіти України Талалаєв Володимир Опанасович.

          

20-РІЧЧЯ КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ

До 20-річчя кафедри менеджменту студенти, аспіранти  та викладачі університету підготували святковий концерт. Зі святом кафедру привітали і керівництво, і колеги. Привітати рідну кафедру з ювілеєм прийшли і її випускники, як першого року випуску, так і усіх наступних років. Випускники висловлювали слова любові та вдячності за знання та тепло, отримане за роки навчання, ділилися своїми досягненнями та планами на майбутнє. Зі слів випускників, саме менеджмент дав їм необхідний фундамент для реалізації своїх талантів в успішній кар’єрі.

          

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція
«МЕНЕДЖМЕНТ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ У НОВІЙ ЕКОНОМІЦІ»

14–15 травня 2015 року   у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Менеджмент розвитку соціально-економічних систем у новій економіці», присвячена 20-річчю кафедри менеджменту.

Мета конференції  - розробка теоретичних і прикладних основ із менеджменту розвитку соціально-економічних систем в умовах нової економіки.

У заході взяли участь 135 учасників, серед яких знані у світі науковці: В. І. Ляшенко, д. е. н., професор, академік АЕН України, В. В. Стадник, д. е. н., профессор, Г. В. Козаченко, д. е. н., професор, Ю. С. Погорелов, д. е. н., доцент,  М. Д. Балджи, д. е. н., професор О. М. Руденко, д. держ. упр., професор. Інтерес до менеджменту розвитку соціально-економічних систем у новій економіці об’єднав науковців із  8 країн світу, серед яких Україна, Польща, Франція, Латвія, Білорусь, Молдова, Азербайджан та Грузія.

Напрями конференції  викликали практичний інтерес у генерального директора  ОДТРК «Лтава» Є. Р. Лопушинського, заступника голови правління ПАТ «Страхова компанія «Саламандра»» А. В. Коноза,  заступника директора комерційного збуту топлива та електричної енергії ПРАТ «Полтаваобленерго» Яремченка Ю. С.

У конференції взяли участь 34 доктори наук, 48 кандидатів наук, аспіранти та викладачі кафедр, магістранти.

Із привітальними словами до учасників і гостей конференції на пленарному засіданні звернулися:

  • Рогоза Микола Єгорович,  д. е. н., професор, перший проректор Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»;
  • Карпенко Ольга Василівна, к. е. н., професор, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Вищого навчального закладу «Полтавський університет економіки і торгівлі»;
  • Шимановська-Діанич Людмила Михайлівна , д. е. н., професор, завідувач кафедри менеджменту Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»;
  • Колесніков Олександр Євгенійович, радник голови Полтавської обласної ради;
  • Лопушинський Євген Романович, генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії «Лтава»;
  • Керімов Ельсевер Наріманович, к. е. н., доцент, завідуючий відділом докторантури Азербайджанського університету кооперації;
  • Гечбаія Бадри Нодарович, завідуючий Департаментом управління бізнесом, доктор PhD, асоційований професор Батумського держав­ного університету ім. Шота Руставелі, член-кореспондент РАМ;
  • Яремченко Юрій Сергійович,  заступник директора комерційного збуту топлива та електричної енергії ПРАТ «Полтаваобленерго».

Конференція проходила за ініціативи кафедри менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі та працювала за напрямами:

  1. Менеджмент розвитку соціально-економічних систем.
  2. Управління регіональним розвитком в умовах нової економіки.
  3. Управління розвитком персоналу соціально-економічних систем, управління знаннями та менеджмент освіта.
  4. Інформаційно-комунікаційне забезпечення та інформаційні технології в менеджменті.
  5. Теорія та методологія державного управління.

Крім того, всі учасники та гості конференції були запрошені на екскурсію славетними місцями Полтави та Полтавщини.

На заключному пленарному засіданні учасники конференції поділилися своїми враженнями про роботу конференції, відзначили кращих доповідачів, обговорили рекомендації щодо вдосконалення менеджменту розвитку соціально-економічних систем у новій економіці.

За результатами роботи конференції розроблено рекомендації, видано збірник тез , у якому розглядаються методологічні та практичні основи менеджменту розвитку соціально-економічних систем в умовах нової економіки, надруковано колективну монографію.

          

Запрошуємо Вас узяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції
«МЕНЕДЖМЕНТ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ У НОВІЙ ЕКОНОМІЦІ»

яка відбу­деться 14 – 15 травня 2015 року.

Мета конференції – розробка теоретичних і прикладних основ із менеджменту розвитку соціально-економічних систем в умовах нової економіки.

  1. Менеджмент розвитку соціально-економічних систем.
  2. Управління регіональним розвитком в умовах нової економіки.
  3. Управління розвитком персоналу соціально-економічних систем, управління знаннями та менеджмент освіта.
  4. Інформаційно-комунікаційне забезпечення та інформаційні технології в менеджменті.
  5. Теорія та методологія державного управління.

Місце проведення: 

Полтавський університет економіки і торгівлі

Дата проведення: 

Четвер, П’ятниця 14-15 травня, 2015 - року

          

9 грудня на кафедрі менеджменту  відбулось перше засідання майстер-класу «Моделювання бізнес-процесів організацій» Школи Сучасного Менеджменту ПУЕТ. Тема: «Ідеологічна платформа сучасних систем менеджменту: функціональний чи процесний підхід?». Засідання проводилося за програмою інтелект-дебатів між збірними командами 1-3 курсу «Функціоналіст» (спеціальність МО) і командою 5-6 курсів «Процесник» (спеціальність МОА).

Дебати проводилися за 5 конкурсами,  в яких учасники команд показали добру підготовленість за тематичним напрямком дебатів, творчий підхід і  креативність у розв’язанні завдань конкурсів.

Помітною подією дебатів була активна участь в них представника реального бізнесу, комерційного директора  групи компаній «АВК Прес», випускника університету Карташова О.О. Завершилися дебати нагородженням переможців і учасників.

          

 

Осінній день, осінній день, осінній!
О синій день, о синій день, о синій!
Осанна осені, о сум! Осанна.
Невже це осінь, осінь, о! — та сама.
Останні айстри горілиць зайшлися болем.
Ген килим, витканий із птиць, летить над полем.
Багдадський злодій літо вкрав, багдадський злодій.
І плаче коник серед трав — нема мелодій…
Ліна Костенко.

Мабуть найбільшу насолоду i радість, найпалкішу любов до рідного краю,до життя викликає спілкування з природою. І ось, золота осінь знову зібрала всіх бажаючих у дружнє коло помріяти на тему «Осінь у кожного своя».

Вже традиційними стали на кафедрі менеджменту поетичні зустрічі, натхненником яких став Денис Вітренко, студент напряму підготовки «Менеджмент туристичного бізнесу».

Особливим подарунком стали власні вірші Давидян Діани (МО-11) та Катеринича Олексія (студент 5 курсу ПНТУ), вокальними талантами нас порадували Цовінар Єгіазарян (МЗД-31) та Демченко Дарина (МЗД-41), свою майстерність декламувати вірші продемонстрували студенти:  Вітренко Денис, Бондарчук Тетяна, Демченко Дарина.

До ініціативи студентів приєдналися і викладачі кафедри менеджменту: Шимановська-Діанич Людмила Михайлівна, Барибіна Яніна Олександрівна, Лисенко Марія Олексіївна, Кісіль Олександр Миколайович; міжнародної економіки Горячов Олександр Володимирович; педагогіки, культурології та історії - Лебедик Леся Вікторівна.

Почитати та послухати вірші відомих поетів зібралися не тільки викладачі і студенти, а і гості: випускник кафедри Дерюгін Єгор та колишня співробітниця кафедри менеджменту Наконечна Тамара Петрівна.

Всі отримали незабутні враження та нове натхнення для наступних творчих пошуків.

Натхнення зі світу поезії вирішили взяти з собою у реальне життя.

          

20 вересня 2014р. в рамках заходів до Дня міста в парку «Перемоги» відбувся благодійний ярмарок «Створи перемогу своїми руками» в якому взяли участь викладачі кафедри Менеджменту та студенти напряму «Менеджмент»  Полтавського університету економіки і торгівлі. Всі без виключення  із задоволенням долучилися до даної акції, а виручені кошти передали на потреби АТО. Серед менеджерів немає байдужих, а є лише ті хто своєю клопіткою роботою намагається допомогти українському воїну. Приємно було бачити те як і студенти і викладачі спільно об’єднавши зусилля ділилися своїми талантами з виготовлення жіночих прикрас, об’єктів декору і запашних ласощів. Кирпа Віра та Зайцева Діана студентки першокурсниціразом з подругами підхопили ініціативу Лисенко Марії Олексіївни та Кужель Наталії Леонідівни. Наша родина  радо  приймає студентів із окупованих Луганщини та Донеччини і бажає відчути їм тепло, затишок полтавської родини та всієї неподільної  Незалежної України.

          

Екскурсія до Полтавського літературно-меморіального музею В.Короленка студентів програми професійного спрямування «Менеджмент туристичного бізнесу».

23 квітня 2013 доцент кафедри менеджменту організацій та ЗЕД Барибіна Яніна  провела  виїзне заняття  для  групи МТБ-42 (напряму «Менеджмент» програми професійного спрямування «Менеджмент туристичного бізнесу»)  з дисципліни «Менеджмент туристичного бізнесу» та «Основи анімаційної діяльності».

Готуючись до заняття, спільно із студентами було проведено оцінку туристичних можливостей м.Полтава,яка дозволила зробити висновки,що місто має значну кількість туристичних об’єктів,і не дарма його називають «малими Афінами». Проте існує низка недоліків у формуванні туристичної інфраструктури, а саме: незадовільні дороги, пішохідні тротуари, недоступність  до об’єктів показу для людей з обмеженими можливостями та інші проблеми на вирішення яких орієнтовані наукові теми кафедри.

Пішохідна весняна  екскурсія містом до  музею В.Г. Короленка  вдалася.

До того ж, студенти ППС «Менеджмент туристичного бізнесу» поділились своїми знаннями з історії Полтави  зі студентським активом напряму «Менеджмент організацій та адміністрування», які протягом року були активними учасниками заходів ініційованих кафедрою менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності.

Приємним сюрпризом стало чаювання на ганку садиби В.Г.Короленка,студенти спробували особливий короленківський чай з 13 трав та однієї квітки. А що то за квітка,може спробувати і здогадатись кожен, хто відвідає Полтавський літературно-меморіальний музей В.Короленка.

          

XXXVІ наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2012 рік

16 квітня 2013 року відбулась XXXVІ наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2012 рік.

В роботі конференції працювала секція «ПРОБЛЕМИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МЕНЕДЖМЕНТУ ОРГАНІЗАЦІЙ» на якій студентами під керівництвом викладачів кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності було представлено низку досліджень за такими темами:

1.  Актуальні проблеми сучасної кадрової політики організації
Зуб  Юлія Василівна, МОА-52м
(керівник – Шимановська-Діанич Л.М., д.е.н., професор)

2.  Формування механізму адаптації персоналу підприємства
Палкіна Марина Олегівна, МОА- 52м
(керівник – Стаблянко-Авраменко М.С., асистент)

3.  Формування технічного забезпечення управління підприєм­ством
Марченко Владислав Олександрович
(керівник –  Філіна С.В., асистент)

4.  Слабка стать – у сильному суспільстві (Жінка - керівник) 
Чикирис Альона Ігорівна – МО (МТБ)-42
(керівник – Лисенко М.О.)

5.  Досвід застосування сучасних методів управління персоналом на прикладі вітчизняних та зарубіжних підприємств
Калашник Аліна Вікторівна, МОА-51м
(керівник – Остряніна С. В., к.е.н., доцент)

6.  Проблеми стратегічного управління персоналом підприємства
Котьман Татьяна Вікторівна, МОА-51м
(керівник – Московченко М.О., асистент)

7.  Кластеризація в туризмі: реалії та перспективи.
Скуб Наталія, МО (МТБ) - 42
(керівник – Барибіна Я. О., к.е.н., доцент)

8.  Соціальна відповідальність туристичного бізнесу
Палій Ольга, БА-51
(керівник –Барибіна Я.О., к.е.н., доцент)

За результатами засідання секції визначились переможці:

1 місце

Кластеризація в туризмі: реалії та перспективи.
Скуб Наталія,МО (МТБ)-42
(керівник – Барибіна Я. О., к.е.н., доцент)

2 місце

Актуальні проблеми сучасної кадрової політики організації
Зуб  Юлія Василівна, МОА-52м
(керівник – Шимановська-Діанич Л. М., д.е.н., професор)

3 місце

Слабка стать – у сильному суспільстві (Жінка - керівник) 
Чикирис Альона Ігорівна – МО (МТБ)-42
(керівник – Лисенко М. О.)

Колектив кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності бажає студентам нових наукових здобутків творчого неспокою!!!!!!

          

Дні менеджменту в ПУЕТ

З 1 по 4 квітня 2013 року кафедрою  менеджменту організацій та ЗЕД, яку очолює професор, д.е.н Шимановська-Діанич Людмила Михайлівна  було проведено низку заходів  в рамках святкування «Днів менеджменту».

З метою залучення студентської молоді та активу студентського самоврядування до процесу управління кафедрою, напередодні проведення «Днів Менеджменту» було оголошено кастинг на заміщення вакантних посад.

За рішенням «Кадрової комісії» було прийнято рішення погодити заміщення вакантних посад, а саме:

завідуюча кафедрою Борунова Катерина (МО-31)
Заступники завідуючої кафедри за процесами:
Навчально-методична робота – Зуб Юлія (МОА-52)
Наукова робота – Палкіна Марина (МОА - 52)
Профорієнтаційна та виховна робота  - Іванченко Яна (МО31) та Марченко Владислав (МОА-52)

В рамках заходів  Днів «Менеджменту» «провідними викладачами» кафедри було проведено  консультації для виконання науково-дослідної та науково-педагогічної практики для студентів напряму «Менеджмент» спеціальності «Менеджмент організацій та адміністрування» (Зуб Юлія, Палкіна Марина, Кравченко Микола, Марченко Владислав, Кричун Маргарита).

Обов’язки лаборантів виконували: Дєрюгін Єгор (МОА 51),Терентій Богдан (МО 31), Кричун Маргарита,Кравченко Микола (МОА52).

Студенти отримали неабиякий досвід  в організації навчального процесу, пройнялися виховною роботою, а дехто, як от Дєрюгін Єгор, відкрили в собі нові професійні якості та потенціал. Єгор несподівано для себе із задоволенням прокидався о 6 годині  ранку та з особливим запалом керував не лише лаборантами але й «провідними викладачами».

Думка студентів які заміщували вакантні посади  була одностайною  – частіше залучати студентів до тісної співпраці із кафедрою.

Із 2.04.2013р.  у  бібліотеці ПУЕТ діяла виставка науково-методичних робіт кафедри менеджменту організацій та ЗЕД.

За результатами голосування переможцями фотовиставки на тему: «Моє управлінське майбутнє»  став дружній колектив  групи  МОА 52 ідейним лідером і натхненником якої є куратор асистент Лисенко Марія.

За традицією, яка склалась на кафедрі, відбулось засідання клубу «Менеджер» (керівник Барибіна Я.О). Проте, слід зазначити, що у цьому році засідання проводилось дещо у оновленому форматі. Зокрема, учасниками засідання були не тільки студенти напряму «Менеджмент, але  й інших спеціальностей «Економічна кібернетика», «Облік та аудит».

Крім того, студентам сподобалась «жвава і весела наука», адже на засіданні  клубу не просто зачитувались доповіді, а відбувався жвавий обмін думками, використовувались інтерактивні форми спілкування.

Переможцями  в різних номінаціях стали:

Мицик Юлія (гр. МОА -51) «Системно-науковий підхід до управління» (Інвестиції в людський капітал)
Бондарчук Тетяна (гр.МО-43і) «За ексклюзивний підхід» (Кабінет менеджера в африканському стилі)
Московець Аліна (БА -51) «За креативний підхід до науки» (Нова стара казка про бюджетування)
Палій Ольга (БА-51) «За харизматичний підхід до науки»  (Як стати багатим)
Гнидюк Ірина (ЕК-31) «Інноваційний підхід» (Інформаційні системи у менеджменті).

Колектив кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності висловлює щиру подяку  завідувачам кафедр та колективам викладачів які підготували студентів-учасників Клубу, а саме завідувачу кафедри економічної кібернетики д.е.н професору Рогозі М.Є. та завідувачці кафедри обліку та аудиту к.е.н професору  Веризі Ю.А.

4.04.2013р. студентами спеціальності «менеджмент організацій та адміністрування»  спільно із викладачами було проведено «КВЕСТ» для студентів Полтавського кооперативного технікуму. Після якого відбулось засідання  на якому було відведено підсумки проведення «Днів Менеджменту».

Урочисту мить підсолодили пирогами та  дружніми іграми.

Колектив кафедри та студентство щиро дякує за копітку працю  в підготовці та проведенні «Днів Менеджменту»  асистенту Кужель Наталії.

Приємним подарунком  під час проведення «Днів менеджменту»  стала звістка про підтвердження  наукового ступеню доктора економічних наук  завідувачу кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності  Шимановській-Діанич Людмилі Михайлівні.

Студенти швидко зорієнтувались  і оригінально привітали разом із колективом кафедри Людмилу Михайлівну.

          

Викладачі кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності взяли участь у семінарі «Комунікація у музеях як інструмент для досягнення життєздатності».

26–27 березня 2013 року в Національному центрі  народної культури «Музей Івана Гончара» відбувся семінар Марії Влачу (Португалія) «Комунікація у музеях як інструмент для досягнення життєздатності».

З метою отримання практичного сучасного досвіду в управлінні організаціями туристичної індустрії доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності, к.е.н  Яніна Барибіна традиційно взяла участь у комплексній тренінговій програмі, яка реалізується  в рамках проекту  «Культурне надбання» Фонду Рената Ахметова «Актуальний музей: стратегія динамічного розвитку».

Актуальний і доступний музей – це результат роботи всіх, хто самовіддано працює у ньому: від директора, який керує і приймає важливі рішення, до працівника, котрий продає квитки і першим зустрічає відвідувачів.

В рамках тренінгу  розглянуто комунікаційні інструменти для створення продуманих, ефективних і реалістичних стратегій, які можна адаптувати до потреб будь-якої організації, що дозволить музеям запропонувати кращі послуги і, таким чином, виконувати свою місію і вибудовувати більш стабільне, життєздатне майбутнє. У програмі семінару – розгляд таких тем, як культурна причетність: мотивації і потреби; культурна комунікація; фізична й інтелектуальна доступність; соціальні медіа; дослідження відвідувачів та інші.

          

IV Міжнародна науково-практична конференція «Туристичний та готельно-ресторанний бізнес в Україні: проблеми розвитку та регулювання»

21-22 березня 2013 р. доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Яніна Барибіна взяла участь в роботі IV Міжнародної науково-практичної конференції «Туристичний та готельно-ресторанний бізнес в Україні: проблеми розвитку та регулювання», яку проводила кафедра управління розвитком туризму Черкаського державного технологічного університету.

За результатами роботи на пленарному та секційних засіданнях досягнуто мети конференції - теоретично узагальнено наукові дослідження та розроблено практичні рекомендації щодо проблем розвитку та управління потенціалом підприємств туристичного та готельно-ресторанного бізнесу.

На конференції було розглянуто широкий спектр проблем за такими напрямками:

  • Теорія та практика управління потенціалом підприємств туристичного та готельно-ресторанного бізнесу.
  • Науковий базис інноваційного розвитку туризму.
  • Сучасні тенденції та управління розвитком туристичним та готельно-ресторанним бізнесом.
  • Державне регулювання туристичного та готельно-ресторанного бізнесу.
  • Розробка нового покоління туристичних послуг,
  • Організаційні та економічні аспекти ефективного управління туристичним та готельно-ресторанним бізнесом.
  • Світові досягнення та інноваційні технології в сучасному туристичному та готельно-ресторанному бізнесі.
  • Стратегія економічного розвитку підприємств  туристичного та готельно-ресторанного бізнесу в умовах глобалізації.
  • Регіональні проблеми розвитку туристичного та готельно-ресторанного бізнесу.
  • Планування та прогнозування діяльності підприємств туристичного та готельно-ресторанного бізнесу.
  • Маркетинг та менеджмент в галузі туризму.

Жваве обговорення викликав виступ Яніни Барибіної щодо «міфодизайну» у формуванні та розвитку туризму на Черкащині.

          

Лемешко Любомир Артурович студент 4 курсу напряму «Менеджмент туристичного бізнесу» факультету економіки та менеджменту здобув яскраву перемогу у чемпіонаті України та чемпіонаті України серед молоді в програмі міжнародних змагань.

Ljubomir Lemeshko the 4-year student majoring in Management of Touristic Business has won the Ukraine Swimming Championship

Бажаємо Любомиру нових звершень, міцного здоров’я, бадьорості духу, вдалих стартів і нових яскравих перемог у «Світовій універсіаді».

Кафедра менеджменту організацій
та зовнішньоекономічної діяльності

          

Wеb-конференція молодих вчених «Особливості розвитку регіонів України в нових економічних умовах»

7 березня 2013 р відбулась Четверта всеукраїнська наукова web-конференція молодих вчених «Особливості розвитку регіонів України в нових економічних умовах» ініціатором якої традиційно є  Таврійський національний університет  Ім. В.І. Вернадського за участі:

  • Національного університету
  • «Києво-Могилянська академія»
  • Полтавський університет економіки и торгівлі
  • Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка
  • Криворізький економічний інститут
  • ГВУЗ «Криворізький національний університет»
  • Івано-Франківський інститут менеджменту Тернопільського національного економічного університету

З вітальним словом виступили проректор з наукової роботи Карпенко О.В та завідувач кафедри менеджменту організацій та  ЗЕД проф. Шимановська-Діанич Л.М. наукову школу менеджменту  Полтавського університету економіки і торгівлі було представлено науковими роботами студентів  магістерської підготовки  «Менеджмент організацій та адміністрування». З доповідями виступили студентки Зуб Юлія (Управління кадровою політикою підприємства в умовах трансформації економіки України) та Мицик Юлія (Сутнісна класифікація конкурентних стратегій) та викладачі кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності  доценти Барибіна Я.О. Остряніною С.В.

          

12-го лютого 2013 р. викладачі  Полтавського університету економіки і торгівлі відвідали загальноосвітні школи  м. Кременчука з метою профорієнтаційної роботи.

Асистент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності  Кужель Н.Л. провела виховну бесіду з учнями 11-го класу Кременчуцької ЗОШ №7 на тему «Як стати успішним?».

Випускники школи уважно вислухали викладача і прийняли запрошення відвідати ПУЕТ особисто  16 лютого під час Дня відкритих дверей.

          

12 лютого 2013 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі проходили підвищення кваліфікації з курсу «Менеджмент » викладачі коледжів і технікумів.

Провідними спеціалістами кафедри «Менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності» проведені лекційні заняття та ознайомлення з новими дистанційними курсами з «Основ менеджменту».

З метою подальшого вступу випускників коледжів та технікумів до ПУЕТ була проведена профорієнтаційна робота та передано запрошення для студентів відвідати університет на День відкритих дверей.

          

19 грудня  доцентом кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Барибіною Я.О. було проведено виїздне практичне заняття з дисципліни «Екскурсійний менеджмент» для студентів програми професійного спрямування «Менеджмент туристичного бізнесу». Студенти відвідали  постійно діючу пожежно-технічну виставку  Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій.

Тематично зали поділені:

  • 1-й – експозиція, присвячена героям пожежної охорони;
  • 2-й – історія дореволюційної пожежної охорони;
  • 3-й – техніка і автоматика пожежної охорони;
  • 4-й – пожежна профілактика;
  • 5-й – речові докази пожеж;
  • 6-й – кінозал та лекторій.

Виставкові зали постійно оновлюються та доповнюються новими експонатами. Встановлено макет „Автоматичне гасіння пожежі інертним газом у обчислювальному центрі”, введено в дію макет „Пожежонебезпечні миючі засоби”. У 1989 році в розділі „Пожежна безпека об”єктів з масовим перебуванням людей” встановлено макет Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя. Під час роботи останнього імітується пожежа на сцені з опусканням протипожежної завіси та евакуацією людей.

Виставка дієвий наочний засіб протипожежної пропаганди, спрямований передусім на учнівську та студентську молодь. Для відвідувачів виставки створюється така емоційна атмосфера, що кожен відвідувач залишаючи виставку стає твердо впевненим у тому, що кожне порушення пожежної безпеки не тільки загрожує великою бідою, а й представляє собою анти суспільний проступок.

Слід зазначити, що навіть попри насичений та змістовний фонд виставки, статусу музею не надано. Виставка користується жвавим попитом не лише серед молоді, про що свідчать записи відвідувачів у книзі відгуків. Саме тому відділ туризму та курортів Полтавської ОДА звернулись із проханням до керівництва Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій включити виставку до туристичних путівників Полтави та Полтавської області.

Студенти  ППС «Менеджмент туристичного бізнесу» ознайомились із особливостями виставкової діяльності та виявили принципову різницю між екскурсіями в музейних закладах та виставках.

          

22-24 листопада 2012 року завідувач кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності професор Шимановська-Діанич Л.М та доцент кафедри Барибіна Я.О. взяли участь Міжнародній науково-практичній конференції «Теорія та практика управління економічним розвитком»,  яка відбулася у місті Київ.

Організатором конференції є Всеукраїнська спілка вчених-економістів, яку очолює, д.е.н., професор, академік Академії економічних наук України, завідувач кафедри стратегічного управління економічним розвитком ДонНТУ Олександр Кендюхов. Серед співорганізаторів провідні ВУЗи України в числі яких і Полтавський університет економіки і торгівлі.

Із постановчою доповідю на тему «ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНИМ ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ: КЛЮЧОВІ ПРОБЛЕМИ ТА СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ» виступив Олександр Кендюхов, голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів, д.е.н., професор, академік АЕН України, завідувач кафедри стратегічного управління економічним розвитком ДонНТУ,

На конференції із актуальними проблемами виступили:

Роберт Нижегородцев, завідуючий лабораторією Інституту проблем управління Російської академії наук, д.е.н., виступив із доповіддю на тему «ЭКОНОМИКА ИНФЛЯЦИОННОГО РАЗРЫВА И ПЕРСПЕКТИВЫ АНТИКРИЗИСНОГО РАЗВИТИЯ»;

Ян Віктор, професор Краківського університету економіки (Польша), д.е.н., «THE ARCHITECTURE OF MARKETING STRATEGIES BY POLISH EXPORTERS IN  INTERNATIONAL MARKETS»;

Ерік Найман, керуючий партнер інвестиційної компанії «Capital Times», д.е.н., «ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ МОДЕЛІ ВЗАЄМОДІЇ ЕКОНОМІЧНИХ АГЕНТІВ В ПРОЦЕСІ ІНВЕСТУВАННЯ»;

Юлія Ролофф, професор Школи Бізнесу Рене, «Research on brief on a study of corporate ownership, non-wage benefits and firm performance in Ukraine» та інші.

На другий день конференції під час засідання Круглого столу було нагороджено активних учасників.

          

8 листопада 2012 року кафедрою менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності було проведено конкурс «ПРОФФЕСТ» на кращого знавця в галузі менеджменту серед студентів випускних курсів Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу. Студенти проявили свої здібності з дисциплін «Менеджмент» та  «Зовнішньоекономічна діяльність». Конкурс відбувся в тестовій формі. За результатами конкурсу обрано 9 фіналістів. Їх було запрошено на ІІ тур конкурсу, який відбувся 16 листопада в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

Фіналістами стали:

1. Прітченко Світлана
2. Ярмоленко Руслан
3. Кокорев Олександр
4. Торовець Дар’я
5. Терещенко Таня
6. Кононенко Дмитро
7. Польова Інна
8. Гуля Руслан
9. Терещенко Валентина

Зустріч студентів коледжу та викладачів кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності відбулась у дружній атмосфері. Гості прийняли участь у святкуванні міжнародного Дня студента, побували на екскурсії по визначним та історичним місцям Полтави, яку провела, кваліфікований екскурсовод, студентка групи БА-51 Палій Ольга.

Студенти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу подякували за теплий прийом та висловили побажання побувати в ПУЕТ вже в якості студентів.

          

15 та 16 листопада відбулася VІ Міжрегіональна виставка – турсалон «Відпочивайте на Полтавщині!» за участі Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» на якій було представлено програми професійного спрямування «Менеджмент туристичного бізнесу», «Економіка туристичного бізнесу» за якими здійснюється підготовка бакалаврів на факультеті економіки та менеджменту.

Студенти отримали  завдяки волонтерській участі в турсалоні, яка  вже стала традиційною, можливість прийняти участь у просуванні регіонального продукту Полтавщини, Кіровоградщини, Київщини та інших областей.

Під час засідання круглого столу за участі представників громадських організацій туристичного спрямування,  керівників та викладачів навчальних закладів  м. Полтави  «Актуальні питання підготовки кадрів для туристичної галузі» доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності  Яніна Барибіна наголосила на основних конкурентних перевагах в підготовці «Менеджерів туристичного бізнесу» в основі формування яких лежать базові принципи, перш за все, якість та високий рівень кваліфікації викладацького колективу який забезпечує навчальний процес та потужна матеріально-технічна база.

Обговорюючи  питання підготовки та  розвитку кадрового потенціалу підприємств туристичної галузі начальник Відділу туризму та курортів Полтавської облдержадміністрації відмітила роботу волонтерів та подякувала провідним викладачам доценту кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності  Яніні Барибіній та доценту кафедри економіки підприємства Натілії Сагалаковій.

          

1 листопада в конференц-залі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулося засідання круглого столу «Актуальні питання розвитку туристично-рекреаційної сфери Полтавщини та її кадрового потенціалу» за участі провідних викладачів кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності та студентів програми професійного спрямування «Менеджмент туристичного бізнесу».

Роботу круглого столу розпочали ректор ПУЕТ Нестуля Олексій Олексійович та заступник голови Полтавської облдержадмінстрації Шадчиєв Віктор Миколайович.

Основні завдання державного регулювання туристичної галузі Полтавщини висвітлила Оніщук Лариса Миколаївна – начальник відділу з питань туризму та курортів Полтавської облдержадміністрації.

В ході проведення круглого столу виник конструктивний діалог між представниками влади (Полтавська обласна державна адміністрація відділ туризму та курортів), бізнесу (готель «Галерея», етнокультурний центр «Весела садиба»), громадськості (ГО «Обласний туристичний кластер») та освітян.

Досвідом підготовки менеджерів туристичного бізнесу поділились декан факультету економіки та менеджменту  ПУЕТ, к.і.н., доцент Делія Оксана Вікторівна та Барибіна Яніна Олександрівна к.е.н, доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності. Серед питань які обговорювались були: актуальні питання підвищення фахового рівня працівників туристичного бізнесу; організаційно-методичні засади забезпечення розвитку спортивного туризму у Полтавській області; вирішення питань кадрового забезпечення ресторанно-готельного комплексу та інші.

Кафедра менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності вже 5 років здійснює підготовку фахівців за програмою професійного спрямування «Менеджмент туристичного бізнесу».

2011 року кафедрою було ініційовано підписання Угоди про співпрацю між ПУЕТ та відділом туризму та курортів Полтавської ОДА що суттєво посприяло отримати студентам місць практики у відділах туризму та курортів обласних та районних адміністрацій.

За період створення ППС «Менеджмент туристичного бізнесу» напрацьована потужна навчально-методична база з викладанням  8 спеціальних дисциплін циклу професійного спрямування, здійснюються наукові дослідження та дипломні роботи за туристичного тематикою.

Кафедра забезпечує підготовку  не лише менеджерів туристичного бізнесу а й фахівців готельно-ресторанного бізнесу, для них передбачено цикл дисциплін професійного спрямування: «Менеджмент готельно-ресторанного господарства», «Комунікаційний менеджмент готельно-ресторанного господарства», «СПА-менеджмент» та інші

За підтримки відділу туризму та курортів Полтавської ОДА та міського відділу культури та туризму маємо можливість презентувати наш університет в інших містах України та зарубіжжя перебуваючи на наукових конференціях Студенти  ППС «Менеджмент туристичного бізнесу» є активними волонтерами туристичного-салону « Відпочивайте на Полтавщині» та інших виставок.

В результаті обговорення перспектив  розвитку туристично-рекреаційної сфери Полтавщини  та її кадрового потенціалу, кафедрою менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності  було запропоновано низку кластерних ініціатив:

ПУЕТ повинен бути структурним елементом кластеру, виконувати функцію науково-технічного забезпечення бізнес-процесів, а також сприяти реалізації такого напряму як підвищення процесу використання знань.

Входження ПУЕТ до кластеру повинно орієнтуватися не на спонтанну концентрацію різних наукових та технічних розробок, а на певну систему розповсюдження нових знань і технологій. В цьому випадку ПУЕТ може бути фокусом кластерної стратегії.

Напередодні доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Барибіна Яніна Олександрівна взяла участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Маркетинг та брендинг територій: проблеми регіонального розвитку» Чернівецького національного університету, на якій гідно представила не лише ПУЕТ, але й туристичну привабливість Полтавщини.

          

5-7 жовтня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «МАРКЕТИНГ ТА БРЕНДИНГ ТЕРИТОРІЙ: ПРОБЛЕМИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ» учасником якої стала к.е.н., доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі» Яніна Барибіна.

Основними тематичними напрямками конференції були:

  • Визначення конкурентних переваг територій (країн, регіонів, міст) як основа формування стратегій сталого розвитку
  • Маркетинг у секторах національної економіки та проблеми розвитку регіонів
  • Фінансове забезпечення територіального розвитку економіки
  • Інновації та інформаційні технології у маркетингу територій

На  пленарному засіданні у Мармуровій залі університету із вступним привітанням виступили  Лопатинський Ю.М. – д.е.н.,проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Чернівецького національного університету  ім. Ю. Федьковича Нікіфоров П.О. – д.е.н. проф., декан економічного факультету ЧНУ, зав.кафедри фінансів

Буднікевич І.М. – к.е.н доц..зав. кафедри маркетингу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича з доповіддю на тему «Сучасні контури системи маркетингу міста»

Хімійчук С.М. –начальник Департаменту економіки Чернівецької міської ради «Практичні аспекти розробки бренду міста Чернівців»

Папієв М.М.  –к.е.н.,головам Чернівецької облдержадміністрації (доповідь «Україна і світ:виклики нового століття»)

Павел Д.Д. – начальник управління інфраструктури та туризму  Чернівецької облдержадміністрації (доповідь «Перспективи розвитку туризму на Буковині»)

Кифяк В.Ф.  –д.е.н,декан факультету менеджменту,туризму  та ресторанного господарства ЧТЕІ КНТУ (доповідь «Напрямки формування стратегії розвитку територіальної рекреаційної ситеми Буковини»)

Відбулась презентація подієвого інтернет-сайту м. Чернівці

Доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності  ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі» Яніна Барибіна прийняла участь  в роботі секції за напрямом «Маркетинг у секторах національної економіки та проблеми розвитку регіонів» виступила з доповіддю на тему «Процес стратегічного маркетингового планування розвитку музеїв»

Жвавою та результативною виявилась дискусія під час засідання Круглого столу  «Маркетинг туристичних територій як чинник регіонального розвиту» за участі представників бізнесу, громадськості та влади, де було представлено ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі»   в напрямку підготовки  фахівців з «Менеджменту туристичного бізнесу». Туристично-рекреаційну привабливість Полтавщини було вдало представлено завдяки іміджевій продукції яку люб’язно надав відділ туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому.

Після круглого столу результати роботи представили учасники фокус-групи з тестування концепції бренду міста Чернівців.

Організатори конференції провели екскурсію по місту, яке поправу носить назву «Чернівці – оаза дивини» або малий Париж та резиденцією митрополитів Буковини та Далмації

Далі була напружені але цікаві майстер-класи провідних практикуючих маркетологів міста, дизайнерів, фотохудожників, народних майстрів, шеф-кухарів, художників

Підводячи підсумки конференції та нагороджуючи учасників  було намічено спільні дії кафедри маркетингу ЧНУ ім. Ю. Федьковича і кафедри менеджменту організацій та ЗЕД ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі» в  науково-дослідній роботі студентів, аспірантів та викладачів.

Кафедра менеджменту організації та
зовнішньоекономічної діяльності

          

Міжнародний студентський форум

Стала традицією щорічна участь студентів Полтавського університету економіки і торгівлі, що навчаються за  спеціальностями „Менеджмент організацій і адміністрування”, „Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”, „Бізнес-адміністрування”, в роботі Міжнародного студентського форуму „Модель країн Вишеградської четвірки в інтеграції молоді у єдиний науково-культурний простір” (м. Луцьк). Організаторами форуму виступають Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та навчальні заклади України, Словакії, Польщі, Чехії.

В цьому році студенти приймали активну участь у роботі секцій: „Концептуальні засади формування менеджменту і маркетингу в Україні та країнах Вишеградської четвірки”та „Економіка та управління підприємствами в трансформаційних умовах в Україні та країнах Вишеградської четвірки”.

Особливої уваги заслужили доповіді студентів Люлі Олени на тему: „Імідж організації та роль керівника у його формуванні” – (науковий керівник, д.е.н., професор, завідувачка кафедри МО та ЗЕД – Маркіна І.А.) та Дубенської Марії „Особливості організації особистої праці менеджера” – (науковий керівник, к.е.н., доцент кафедри МО та ЗЕД – Остряніна С.В.)

За свої наукові досягнення Люля О.С. була нагороджена дипломом за І місце, а науковий керівник Маркіна І.А. – відзначена подякою за високий рівень підготовки учасника. Студентку Дубенську Марію відзначено грамотою Волинської обласної державної адміністрації за перемогу в номінації „Студент-раціоналізатор”. Загалом від кафедри МО та ЗЕД ПУЕТ у форумі прийняли участь 10 студентів, доповіді яких опубліковано в збірнику праць.

          

Полтавська обласна державна адміністрація
Відділ з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
Кафедра менеджменту організацій та ЗЕД 

КРУГЛИЙ СТІЛ
«Студентський потенціал у реалізації «Обласної програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки»
14 березня 2012 року

м. Полтава  вул. Коваля, 3 ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» ауд. 306 о 14.00 год.

Основні напрями роботи круглого столу:

  1. Реалізація «Обласної програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки» на Полтавщині
  2. Координація діяльності місцевих органів виконавчої влади та закладів освіти з питань реалізації державної політики в галузі туризму і курортів на території області
  3. Сучасні підходи щодо розширення кола відвідувачів підприємств індустрії туризму

Учасники круглого столу:

  • Нестуля О.О. - ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, професор, д.і.н.
  • Оніщук Л.М. - начальник відділу з питань туризму і курортів Полтавської  облдержадміністрації
  • Ворона П.В. - декан факультету  економіки та менеджменту ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доц., канд. з держ. управління
  • Маркіна І.А. - завідувач кафедри менеджменту організацій та ЗЕД ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», професор, д.е.н.
  • Барибіна Я.О.  – доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності, к.е.н.
  • Однойко Наталія Олександрівна – голова ГО «Обласний туристичний кластер».
  • Познюченко-Кива Олена  Михайлівна – керівник Програми етнокультурного центру «Весела садиба» (с. Веселівка Диканського району).

В дискусії приймають участь представники туристичних підприємств м. Полтава, студенти ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» ППС «Менеджмент туристичного бізнесу».

Робочі мови круглого столу:   українська, російська.

Контактна адреса:

e-mail barybinaya@ukr.net
Тел. (+38) 05322-7-48-37
Тел. (050) 8066 820 91 88
Кафедра менеджменту організацій та ЗЕД ПУЕТ
Барибіна Яніна Олександрівна

          

Напередодні старого нового року кафедра менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності провела творчу зустріч з учнями загальноосвітніх шкіл №38, №3 та „Паросток” м. Полтави. Під час привітання учні та викладачі заспівали святкових різдвяних пісень та побажали всім щасливого року, творчих здобутків та міцного здоров’я.

          

В ПУЕТ З’ЯВИВСЯ СВІЙ «АЛЬБАТРОС»

З 19 по 22 грудня 2011 року у вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» проходили Дні менеджменту. У рамках свята 20.12.2011р. відбувалась посвята в члени студентського наукового професійного туристичного клубу «Альбатрос» студентів програмно-професійного спрямування «Менеджмент туристичного бізнесу». Посвята відбулась у формі проведення квест-туру «Скарби Полтави», під час якого студенти поділились на дві команди, кожна із яких отримала пакет пізнавальних та цікавих завдань, що повинні були виконані впродовж двох годин. Учасники команд із захопленням залучились до пошуку скарбів Полтави за заздалегідь складеними маршрутами:

  1. Місце закоханих
  2. Таємниця пам’ятника Слави
  3. М.В. Гоголь і Полтава
  4. Найкращий університет

Після виконання поставлених завдань, учасники команд повернулись до університету, де відбулось обговорення пригод, і продовжилось більш повне знайомство учасників клубу між собою. У результаті проведення квест-туру та конкурсів, переможців серед команд, як і годиться в клубі за інтересами, не було, тобто – перемогла дружба, що була закріплена клятвою кожного «Альбатросіка». Під кінець дійства викладачі кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності пригостили учасників квест-туру смачним тортом.

          

КОНКУРС СТІННІВОК «ЄВРОМЕНЕДЖМЕНТ-2012»

З 19 по 22 грудня 2011 року у вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» проходили Дні менеджменту. У рамках свята було проведено ряд заходів, серед яких конкурс стіннівок на тему: «Євроменеджмент-2012». У результаті його проведення визначилися переможці: ними стали студенти групи МОА-52 (куратор – доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності – Таран-Лала О.М.). Звісно, що перемога в конкурсі стіннівок дісталась переможцям в результаті клопіткої праці, саме тому студенти групи будуть нагороджені солодким подарунком на заключному шоу Днів менеджменту «Євроменеджмент-2012», що відбудеться 22 грудня 2011 року о 16.00 год. в актовій залі університету.

          

ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО СТУДЕНТСЬКОГО КЛУБУ «МЕНЕДЖЕР»

З 19 по 22 грудня 2011 року у вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» проходили Дні менеджменту. У рамках свята 21.12.2011р. було проведено засідання наукового студентського клубу «Менеджер», в якому прийняли участь 36 студентів.

За результатами студентських доповідей з проблематики менеджменту та бізнес-адміністрування було визначено переможців. Ними стали:

1 місце

Костіна Надія, група БА-51

2 місце

Захаревич Юлія, група МЗД-51
Заморьонова Дар’я, група МЗД-51

3 місце

Даценко Євгенія, група МОА-31
Палій Ольга, група МТБ-44
Драгомирецький Ярослав, група МОА-52

Окрім переможців, подяку за креативний підхід до підготовки наукової роботи та активну участь у засіданні наукового студентського клубу «Менеджер» отримали студенти:

  1. Валах Світлана МО-51
  2. Бендіс Олександр МО-51
  3. Буслаєва Альона МО-52
  4. Кісіль Олександр МО-51
  5. Полив'яна Лілія МО-51
  6. Ярмоленко Юлія МО-52
  7. Євпак Віта МО-52
  8. Драгомирецький Ярослав МО-52
  9. Пастушенко Марина МО-51
  10. Крупницький Ігнат МТБ-44
  11. Зубенко Олексій МТБ-44
  12. Котьман Тетяна МТБ-44
  13. Печеник Дар'я МЗД-51
  14. Лукіна Ольга МЗД-51
  15. Батій Анна МЗД-51
  16. Абрамова Юлія МЗД-51
  17. Бугаєнко Валерія МЗД-51
  18. Богуславська Наталія МО-41
  19. Липенко Аліна МЗД-21
  20. Тимошенко Артем БА-51
  21. Грабовецька Марія БА-51
  22. Тищенко Ігор МО-31
  23. Клименко Ірина БА-51
  24. Ковбаса Світлана БА-51
  25. Бехов Юлія МТБ-44
  26. Дмитренко Анна МО-11
  1. Мовчан А.О. ЕП-31
  2. Резніченко М.С. ЕП-31
  3. Рябіченко Катерина МЕ-32
  4. Данько Владислав МЕ-32
  5. Воскобойник Марія МЕ-31
  6. Устименко Павло МЕ-31
  7. Бичков Олексій МЕ-31
  8. Кохреїдзе Антон МЕ-32
  9. Архіпова Олена МЕ-32

 

Звісно, що ці почесні призові місця дістались переможцям в результаті клопіткої праці, саме тому вони будуть нагороджені пам’ятними подарунками на заключному шоу Днів менеджменту «Євроменеджмент-2012», що відбудеться 22 грудня 2011 року о 16.00 год. в актовій залі університету.

          

Підсумком проведення Днів менеджменту 22 грудня 2011 року стало заключне шоу «Євроменеджмент-2012», що включало виступ команд КВК «SM», «Голівуд», «5 копеек».

З великою цікавістю викладачі та студенти університету зустріли виступ команд наших майбутніх студентів – учнів ЗОШ №3 та №38.

Родзинкою свята був виступ менеджерів факультету іноземних студентів та талановитих співаків, танцюристів, що в майбутньому готуються бути професійними керівниками.

Почесними гостями свята були багаторазові переможці університетських та міських КВК Індрісов Анвар, Моль Володимир та Безверхий Кирил.

Бурхливі оплески та гучні овації лунали протягом всього вечора. А викладачі кафедри побажали студентам наснаги, не боятися труднощів, наповнювати життя яскравими барвами, тому що самі студенти є головними сценаристами та режисерами свого майбутнього.

Закінчилось свято традиційним святковим тортом та феєрверком, що надихнули студентів на успішну здачу сесії, цікаві канікули та Новий рік.